14.12.2019 | Svátek má Lýdie


Diskuse k článku

JUSTICE: Jsou soudci soudní?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
27.6.2008 20:51

jo

Viděli jste, aby si někdy ublížili lidé ze stejného profesního stavu.  Když zemře pacient vinou neschopnosti lékaře, tak dostane maximálně kárné opatření minimálním snížením mzdy. Žádná komise nikdy neublíží někomu ze stejné profese. Kdyby to udělala naše justice, tak se prokáže že je tam bordel. Nebo snad ne?

27.6.2008 18:21

Re: Re: Pokud ovšem tvrdíme, že manažerská neschopnost nesouvisí se sodcovskou činností a tedy není na kárnou žalobu,

Ale vrána vráně oči nevyklove.

27.6.2008 17:32

Re: Pokud ovšem tvrdíme, že manažerská neschopnost nesouvisí se sodcovskou činností a tedy není na kárnou žalobu,

Pro mně je nepochopitelné být ve vedoucí funkci a nevyúčtovat dotaci se státem všechny organizace řízené krajem jsou povinni vyúčtovat každou dotaci  ,příspěvek pokud ho nevyčerpají tak vrací třeba i 5 Kč.- Kdo tam vede účetnictví. Každý vedoucí podepisuje nějakou uzávěrku. za kterou někdo ručí  NEPOCHOPÍM. V justici je nepořádek. Nutnost změnit poměry v justici jako celku. zeštíhlit a zefektivnit.

27.6.2008 14:47

Jako každý bežný občan...

Sleduji, porovnávám, přemýšlím a dělám si závěry...

Proto jsem došel k názoru, že česká spravedlnost je ve věci Urbanová – Čunek přesvědčena, že pravdu nemluvila osoba, která vypovídá stále stejně, ale ta, která výpovědi mění jako řidič cedule na konečné tramvají. 

Máte-li jiný závěr, respektuji to.  Držte se ho!

27.6.2008 13:48

Re: Je to takhle... IP: 88.100.57.xxx

Vy toho zjevně o procesu hodně víte. ;-D Napište nám o tom, může to být zajímavé... ;-P

27.6.2008 13:12

Česká spravedlnost...

Česká spravedlnost je i ve věci Urbanová – Čunek přesvědčena, že pravdu nemluvila osoba, která vypovídá stále stejně, ale ta, která výpovědi mění jako řidič cedule na konečné tramvají.  Inu – česká „spravedlnost“. 

27.6.2008 10:46

Odporná justice

Celá story o  jedné s velkou pravděpodobností neschopné dámě je zcela nezvratitelným důkazem patalogického vývoje naší justice a  neschopnosti tuto kauzu někdy vyřešit. Není to tak dávno, když prasklo na jednoho soudce (  jménem asi Nagy), že vesele bere úplatky,  a není divu, protože díky nepostižitelnosti a tzv. nezávislosti soudců, kteří mohou beztrestně vynášet jakékoliv rozsudky, je toto prostředí jako stvořeno pro korupci. Celou ostudnou záležitostí se už nikdo nezabývá,  je už pod kobercem s tím, že šlo o selhání jednotlivce. Že může jít o vrcholek ledovce raději nikdo zodpovědný (pokud existuje) ani nezkoumá.

27.6.2008 9:02

Re: Jemelíkovi-. víc čáíst, přemýšlet, méně psát

oblíbená formulka nedouků o skriptech pro první ročník....dvakrát měřte a jednou řežte, s tou státní správvou jste vedle jak ta jedle.

27.6.2008 9:01

Re: Re: Jemelík mi tím p*delolezectvím už začíná být odporný

já se ani moc nedivím

27.6.2008 8:52

Re: Pokud ovšem tvrdíme, že manažerská neschopnost nesouvisí se sodcovskou činností a tedy není na kárnou žalobu,

Takže do vedení nějaké firmy budeme instalovat nějakého soudce a jako majitel firmy je nepostižitelný? Možná,že to mají zakázané ale jistě se to dá nějak obejít jako všechno.:-D

27.6.2008 7:51

pan stranskyˇ-Jemelíkovi...

Špatně jste četl. Pan Jemelík netvrdí, že soudy jsou článkem soustavy státní správy; uvedl, že "Předsedkyně Nejvyššího soud ČR je jako orgán státní správy .."atd.; to také je. V zákonu o soudech etc. v platném znění máte v § 15 odst. 2) jasně napsáno, že předseda a mpř. NS vykonávají kromě rozhodovací činosti státní správu NS v rozsahu stanoveném tímto zákonem; dtto platí pro předsedy a mpř. ostatních soudů náležejících do soustavy soudů České republiky.

27.6.2008 7:44

Pokud ovšem tvrdíme, že manažerská neschopnost nesouvisí se sodcovskou činností a tedy není na kárnou žalobu,

pak zároveň tvrdíme, že manažerství nesouvisí se sodcovskou činností a tedy paní Brožová měla být odvolána. Protože ale ústavní soud tvrdí opak (manažerská činnost je činností soudcovskou) , je manažerská neschopnost důvodem ke kárné žalobě.

27.6.2008 7:26

Re: PaneJemelík je dokonale vedle

Historicky vzato, soudce byl zástupce krále, král ho jmenoval i odvolával. Teď nemáme monarchii, ale postup by měl být obdobný.

27.6.2008 7:20

Jemelíkovi-. víc čáíst, přemýšlet, méně psát

Jako víceméně povinnou četbu by si pana Jemelík měl vzít nějakou učebncii pro první ročník právnické fakulty, zabývající se ústavním právem. Nabyl by znalosti, které jinak ve vyspělých zemích dostávají školní děti v rámci předmětů typu občanské výchovy,.

27.6.2008 7:18

PaneJemelík je dokonale vedle

Soudy nejsou článkem soustavy státní správy, jak se mylně pan Jemelík domnívá, ale zcela samostatnou na výkonné moc nezávislou mocí. To je hlavní princip demokratického státu.

Dále ze skutečnosti, že někdo někoho jmenuje, ještě automaticky nevyplývá, že též odvolává.

27.6.2008 6:58

Re: Jemelík mi tím p*delolezectvím už začíná být odporný

8-o.....jeden se divi co ses ty za blb#e ladoRv

27.6.2008 2:05

Jemelík mi tím p*delolezectvím už začíná být odporný

Viz  Zdeněk Jemelík:  Prezident a soudci  (26. května 2008)