8.8.2020 | Svátek má Soběslav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Křivan 11.7.2020 19:33

Myslíte, že by se o práci cenzora zajímalo hodně lidí, kdyby cenzoři začali houfně umírat ?

V Německu jsou už problémy najít kandidáty na flek starosty, po likvidaci fašisty Lübkeho (CDU) a revoltách v obcích zasažených přílivem vetřelců.

J. Dvořák 11.7.2020 17:13

Problém se objevuje i v parlamentu ČR. Je zde vyvíjen tlak, aby se se s SDP zacházelo jako s AFD v Německu, tedy aby jí bylo oficiálně zakázáno politicky působit (a neměla právo se bránit lžím a osočování).

P. Staronový 12.7.2020 22:13

Zákaz by byl lumpárna.

SPD je zdroj lží a osočování.

P. Zinga 11.7.2020 15:10

Skutečně nám nic nehrozí, než ztráta možnosti svobody vyjadřování?!

Link: https://wattsupwiththat.com/2020/07/08/climate-activists-step-up-calls-for-imprisoning-climate-realists/

J. David 11.7.2020 12:54

Kukačka a vejce podnesené. Ťuhýk si s tím poradí, jak s kukačkou, tak se snesenými vejci. Má zejk, pokud víte co to je, hnízda svá brání, kukačka nemá šanci ke kladení svých podkladků. Jinak se od ornotilogů rád nechám poučit. Haluzák ve výslužbě.

Š. Hašek 11.7.2020 14:45

Bez legrace, to by mě zajímalo.

Domnívám se, že to nebude v zobáku. Sýkorka rozklove lískový oříšek jak máslo. A má štíhlý, hmyzí zobáček. Asi hlad je hlad a maká bez kolektivní smlouvy.

Nehodlám řešit, proč byla vymyšlena kukačka. Nějak bych se kouknul na to, co zas na nás šije Šabatová-Šojdrová s Kolajou.

M. Malovec 11.7.2020 12:49

Nutí někdo někoho používat sociální sítě? Budou-li se takto chovat, ignorujme je. Ztratí uživatele, ztratí reklamu. Nic jiného než krach pak nezaslouží. Nemohu-li bez facebooku být, pak mám smůlu a pomáhám k výdělku gaunerům.

Š. Hašek 11.7.2020 14:50

Trefné.

Já zas bez ančovičkových oček, sejra ....... nemohu býti. Taky utopenci a španělské ptáčky. Zweigelt. Plzeň.

Bez Gesichtsbuch mohu. Jsem zvědav, kdo tam vyhraje. Až uživatelé zjistí, že jim 81% dopisů nedošlo. U patnáctiletých to vidím na dost dlouho.

M. Mařák 11.7.2020 10:15

Vstoupit do podzemí je celkem jednoduché, řekl bych. Stačí mít placenou solidní VPN tunel ochranu a nainstalovat si na usb klíč linuxovou distribuci Tails postavenou na anonymním prohlížeči Tor.

Až to bude opravdu nutné a vytvoří se na darkwebu paralelní prostředí používané hodně lidmi, bude to mít cenu. Zatím o tom nejsem přesvědčen a navíc poskytovatel internetového připojení o tom ví a kdo ví, jestli to nenahlásí. Tyto prostředky k získání anonymity totiž moc běžných lidí nepoužívá.

https://tails.boum.org/index.en.html

Z. Lapil 11.7.2020 10:45

Vaše úvaha jde mimo. Neřešíme tu problém utajení "zdrojového počítače", ale problém účasti v kolektivních debatách, třeba zrovna na tom Facebooku, ale i v této konkrétní debatě.

Neboli nikdo vás zákonně trestat nehodlá, jenom dostanete roubík, abyste nemohl mluvit. Nejdřív demoverzi (smažou vám jen to, co považují za nevhodné), po několika dalších chybách - nepředvídatelných, protože podmínky a la "vyvolání nenávisti" jsou gumové - verzi plnou.

M. Mařák 11.7.2020 11:44

Jako obvykle jste nic nepochopil. Celosvětové fízlárny typu fayzbuk mám na háku, kdo tam leze jako Klaus trikolóra a podobně, se pak jen hloupě diví.

Jde mně o skutečný underground, tedy o diskuzní platformy mimo dohled cenzora a státu. Zatím to nebezpečí není natolik reálné, aby něco podobného mělo cenu vytvářet pro běžný pokec.

M. Mařák 11.7.2020 11:46

Sorry za jako obvykle.... Spletl jsem si Vás s někým jiným.

I. Spálený 12.7.2020 2:50

Nechápete. Cílem není potlačit vaše brblání. Jen mu znemožnit ovlivňovat veřejnou debatu. Na potlačení veřejné debaty lze ohromně vydělat. Prostě data o výsledcích utajíte, kritiky zbavíte podkladů a můžete si utrácet libovolně.

M. Pecina 11.7.2020 11:10

Spíše je načase vznik sociálních sítí, které nemají žádného konkrétního vlastníka. Pak nemůže žádný stát nikomu nařídit, aby na nich něco "nevhodného" odstranil.

M. Mařák 11.7.2020 12:09

To by mohl být první mezikrok před opravdovým podzemím, něco na způsob P2P a torent sítí. Něco podobného jako svobodný fayzbuk bez fízlování již i údajně vzniklo, WT:Social. Udělal jsem si u nich konto, vytvořil několik diskuzních skupin o fašismu, totalitních režimech, pohanství, keltsví a tak, přidal článek o podstatě fašistické ideologie a ........

Byl mně zablokován přístup ke kontu a nemohu se tam již dostat a vložit další texty. Na maily jsem nedostal odpověď.

:-)

P. Lenc 11.7.2020 9:02

Tleskám a ta kukačka je přímo geniální.R^;-DR^

I. Pávek 11.7.2020 8:19

Hm, s tou kukačkou by mě to ani nenapadlo, že z hlediska pohledu genderových lidí je její chování k zajištění reprodukce amorální. Sochu kukačka určitě nikde nemá ale článek určitě vzbudí pozornost u dnešních ,,učitelů". Jsem si jist, že už v pondělí vyčistí přírodovědné kabinety škol od vycpaných kukaček aby dětičkám nemuseli ukazovat ty odporné uzurpátory cizích hnízd a vzbuzovat v nich nenávist.

Š. Hašek 11.7.2020 8:35

Článek není primárně o kukačkách.

Souhlas v tom, že novovzdělanci odsoudí i amorálnost chování štiky/klíštěte. U kůrovce a virů ji už našli. Též plevel v záhoně je nemorální.

A morálka člověka? Možná, že budeme smět mluvit jen podle manuálu. Myslet až po čipování. Bude "nový, morální jedinec".

Trefný článek.

Zkráceno.

Z. Lapil 11.7.2020 10:47

Což chování kukačky je nemorální i z mého hlediska, ale kdo jsem já, abych radil kukačkám.

M. Koutný 11.7.2020 11:29

Chování kukačky samo o sobě amorální není, to je prostě příroda. Amorální by ovšem bylo, nutit náhradní rodiče pod hrozbou sankcí kukačku odchovat, i když ji včas identifikovali a i když ohrožuje jejich vlastní potomky. Ale něco takového se přece v civilizovaném světě neděje...

Š. Hašek 11.7.2020 14:40

Jo.

Netroufám si posuzovat morálku chování: kukačky, myši, krtka vůbec, mořských větrných vln, kůrovce, viru moderního, běláska zelného, jestřába, klíštěte, SUCHA (chacha), letního Slunce, ....... taky bacha na komáry, ti se chovají dost imperialisticky, v ložnici koncem srpna.

To všechno přijde. Morálku začne mít i telecí řízek ve Vídni u Plachuty (doporučuji, kousek vod Šteflu). Zdá se mi, že šplhání teplot je fakt nemorální. Říkala Nora.

Až studentky mladé, moderní, bursíkovské zjistí, že skončily prázdniny. A je třeba nepoliticky konat politiku akční.

Zkráceno. Napadlo mě toho více.