26.9.2023 | Svátek má Andrea


INTERNET: Tak kde jsou ty základny USA?

10.7.2014

Ještě nedávno jsem četl, že je jich asi 380. Dnes se už udává něco kolem 700 vojenských základen USA ve 130 zemích po celém světě. Jenže se nějak nedají najít. Zkrátka nejsou. Zmizely. Nebo nebyly?

Já fakt nevím. Voli je vypili. Nebo tak nějak. Vůbec si to nedovedu vysvětlit.

Vlastně – dovedu. Vzhledem k tomu, že se objevují důkazy o nacistických základnách v Antarktidě, na Měsící i na Marsu. Vzhledem k tomu, že se objevují zásadní a strašivé důkazy o zvěrstvech UA v Doněcku či Slovjansku. Vzhledem k tomu, že koluje mnoho videí o hrůzných zločinech IDF vůči nebohým palestinským Arabům. A zároveň s tím se naštěstí objevují důkazy o tom, jak autoři těchto „zaručených“ informací kecali. A taky často proč to dělali. Tedy – proč lhali a vyráběli falsa.

Jenže – přeci je jednoduché takové základny USA spočítat, ne? Tak proč by někdo sázel na internet blbosti? Nu, protože se holt na webech pohybuje mnoho velmi jednoduchých jedinců, kteří uvěří všemu. A pak zuřivě povykují, jak jim mainstreamová média lžou, protože o tom či onom mlčí. A oni v potu tváře musejí hrabat „pravdu“ na tzv. alternativních serverech.

Tak já jsem se pustil do hledání také. A našel jsem například několik map, a to právě na těch webech alternativních. Ty mapy to přeci dokazují. Hmmm. Ani ne. Tak například mapa u článku na údajně seriózních Britských listech (a článek k mé hrůze pochází z přímo z ATM, který bych v zásadě z nějakých konspirací nepodezíral) ukazuje, kde všude jsou. V článku s praví 700 bází a 130 zemí. Z mapy je ovšem jasné, že ani náhodou.

Jiná mapa zase ukazuje, že jsou v podstatě všude. Rozděluje se na základny, přítomnost USA vojáků a země, které o tom teprve jednají. Jenže – podle tohoto pramene jsou vojáci US Army i u nás, v Rusku, ve Švédsku, v Číně, ba dokonce mají základnu v neutrálním Rakousku a jednají se Švýcarskem. A pozor, podle mapy je Tibet samostatnou zemí a Amíci tam nejsou, i když v Číně jo. Tak si říkám – ví o tom KS Číny a Putin? Vědí o tom, že se jim tam prohánějí emeričtí mariňáci? A ví vláda Rakouska, že někde v zemi má prý základnu USA? Osobně se domnívám, že kdyby se jich na to někdo zeptal, zaťukali by si významně na čelo.

Ale vypadá to hezky. Jsou všude a všechno ovládají. Co na tom, že v naprosté většině se jedná o posádky dislokované v souladu s mezinárodními smlouvami na ambasádách či konzulátech. Co na tom, že takovou přítomnost svých vojáků v zahraničí si může započítat ledaskterý stát. Co na tom, že i mapy konspiračních mašíblů zejí v podstatě prázdnotou a vyvracejí tvrzení autorů článků?

A také je někdy přání otcem myšlenky. Dokonce jsem zaregistroval tvrzení, že USA během jednoho roku doručí svá vojska do 35 afrických zemí. Zaručeně. Jenže se jedná o rok 2013, a pokud vím, tak k ničemu takovému nedošlo. A ani nedojde. Je to totiž naprostá blbost. Asi jako ta zaručená a i zdejšími blogery (těmi s moskevským mentálním magnetismem) používaná zpráva o tom, že anexe Krymu překazila Amíkům zřídit již nasmlouvanou základnu na tomto ostrově. Vyvráceno. A přesto se to objevuje znovu a znovu.

Mám rád TV show Mythbusters. Začínám uvažovat o podobném modelu. Zabýval by se podobnými blbostmi. Mnoho lidí by pobavil. Mnoho naštval. Asi by byl úspěšný.

https://maps.google.cz/maps/ms?msa=0&msid=213813095428817783780.0004a404fd424cbaadcb0&dg=feature
http://www.fakebug.cz/wp-content/uploads/2012/02/USBasesWorldwidecrop.jpg
http://www.dobakonce.cz/globalni-valceni-usa-posle-vojska-do-35-africkych-zemi/u_s_milbases_world

Jakubroth.blog.idnes.cz