15.4.2021 | Svátek má Anastázie


INTERNET: Miliarda sem, miliarda tam ...

27.12.2008

aneb Jakou cenovku vidí investoři na Twitteru?

Jakou cenu má Twiter? Pro uživatele této mikroblogovací služby nepochybně velkou. Psychologové už dokonce zavedli do svého slovníku termín „twitterový syndrom“, který popisují jako závislost na psaní a čtení krátkých textů svých virtuálních přátel. Ale jakou cenu má Twitter pro případné investory? Toť otázka.

Jde sice o mimořádně populární službu, zatím však není jasné, jaké by mohla generovat pro svého provozovatele příjmy. Na stránkách Twiteru není reklama a služba je bezplatná. Proto překvapila informace, že zájem o koupi Twitteru projevila firma Facebook, kterán provozuje stejnojmenný komunitní portál, a že na stole byla údajně suma 500 miliónů dolarů. Ta se však nakonec zdála pro Facebook moc vysoká a z obchodu sešlo. Ani jedna ze stran informace nevyvrátil ani nepotvrdila.

Předpokládá se, že Facebook nabídl investorům Twitteru za jeho převzetí 3,33 procent svých akcií. I jejich hodnota je ovšem zcela virtuální. Papírová hodnota Facebooku je 15 miliard dolarů, ale to ovšem vycházíme ze sumy, kterou za malý balík akcií zaplatil před časem Microsoft. Analytici uvádějí, že skutečná cena Facebooku bude minimálně o řád menší. To by papírovou cenu Twitteru „srazilo“ někam k desítkám miliónů dolarů.

Převzato z blogu Extra se svolením autora.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.