12.12.2019 | Svátek má Simona


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Fridrich 30.11.2019 9:36

Svobodu na Internetu - tak jako i jinde NEOMEZOVAT.. Omezovat sprostotu, dezinformace, evidentní a odporné lži a bezdůvodné urážení, nadávání a nactiutrhání mnohdy moudrých lidí jen proto, že mají jiný názor. Internet je skvělý prostředek komunikace a POZNÁNÍ našeho Světa, ale jeho ANONYMITA je zneužívána lidskou spodinou k léčení si svých komplexů a zla v jejich duších..

A. Nový 30.11.2019 14:07

Omezovat sprostotu, dezinformace, evidentní a odporné lži...

Co je desinformace a lež bude určovat kdo? Vy, pane Fridrich?

J. Fridrich 30.11.2019 17:39

Ne, historic-znalci vývoje Světa a lidé typu arbiter elegantiarum - Guth-Jarkovského nebo pana Ladislava Špačka...

P. Staronový 1.12.2019 17:06

To by se tedy nadřeli .... :-(

I. Bubla 30.11.2019 15:07

I takoví se tam vyskytují. V drtivé většině ale bývají ostatní komunitou velmi rychle eliminováni, aby neotravovali. Nepochybně existují i skupiny, kde se ve sprosťárnách, urážkách, nadávkách vyžívají. Tam ovšem většina nechodí a nereaguje.

Tohle neustálé mudrování kolem "sociálních sítí" považuji za obdobu čvachtání se v ekoalarmismu. Korunu mu pak nasazují státní instituce typu ombudsmanka.

Ostatně už jsem jinde zmiňoval: Za největší žumpu považuji "diskuze" pod úvodníky zde na Psu. Již dávno mi stačí dvě-tři repliky kdy je jasné, kudy se "debata" ubírá. Pod ostatními články končím, jakmile se začne zúčastňovat úvodníková parta. S jistotou je to pod články kde se vyskytnou klíčová slova Rusko, komunisté, prezident, Babiš.

J. Jurax 30.11.2019 17:55

Trochu si protiřečíte s tou eliminací a zároveň žumpou na Psu.

Já osobně diskuzi na Psu za žumpu nemám. I když někteří diskutéři zastávají názory, s nimiž bytostně nesouhlasím a jiní mne formou, již k diskuzi užívají, vydatně séřou. A ovšem někteří jsou vskutku výživní až trollové; ty holt zpravidla ignoruju. Koneckonců jistě existují zde diskutéři s mnou bytostně nesouhlasící i tací, které séřu zase já ... :-)

J. Jurax 30.11.2019 17:41

Jistě.

Problém je v tom, co kdo má za sprostotu, dezinformace, evidentní a odporné lži a bezdůvodné urážení, nadávání a nactiutrhání. Někde se shodneme, někde se budeme v hodnocení lišit i diametrálně.

Příkladem buďtež některé weby, které nasadily cenzuru přípustných názorů. Patrně lidmi snad s dopomocí vcelku primitivní UI nebo bomzování. Třeba už i Lidovky.

Nebo jiné, které jen (jako i Pes) automaticky trestají vcelku neškodné použití výrazů nevhodných na čajovém dýchánku penzionovaných staropanenských učitelek dívčí školy; protože automaticky víceméně přes slovník nepovolených vyrazů, zase nevnímají kontext. A dají se ovládnout ... :-)

Správně praví pan Novák - co je desinformace a lež bude určovat kdo? Ne vždy je to je to jasné. A když se do toho zaplete ještě politická korektnost, jsem v případě omezování bytostný skeptik. Když se to přežene - a vše k tomu spěje - tak pod ušlechtilými záminkami a trestem tučných pokut pro provozovatele webů, resp. přímo trestů pro dohledané vyslovitele jistých názorů (zákony na to patřičně pružné, aby se daly vhodně ohnout už máme i my) se diskuze omezí jen na ty správné a povolené názory. To bude krása ... a nuda ...

J. Kanioková 30.11.2019 18:34

R^R^R^

L. Písařík 30.11.2019 7:47

Souhlasím s vámi, leč někdy občas..... hrubé slovo je trefnější než traktát o 50ti slovech.

I. Schlägel 30.11.2019 8:52

Jenže na hrubý pytel hrubá záplata. Dočkáte se jí i od člověka, který by si ten traktát rád přečetl a popřemýšlel, ale hrubým výpadem mu tu možnost berete.

J. Jurax 30.11.2019 17:12

Jistě.

Ale řekl bych, že je to případ od případu. Kdy (a komu) traktát, kdy stručné poslání pod záda. Jenom to správně odhadnout ...