3.4.2020 | Svátek má Richard


Diskuse k článku

INTERNET: Jak na Facebook

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 6, poslední: 20.2. 2020 17:15, přehled diskusí

P. Grigar 20.2.2020 17:15

..Facebook vznikl zouplna někde jinde než v Zuckerbergově hlavě. A pro jiné účely, než jeho domnělý autor tvrdí. Vytváření sociálních sítí není účelem, ale pouze prostředkem.

J. Jurax 20.2.2020 12:48

No jo, jak na Facebook?

Je to prosté - nelézt tam.

J. Basler 20.2.2020 10:00

Nikdy jsem na něm nebyl a nikdy nebudu... Nevím k čemu normálnímu člověku je?, sociální kontakty by si člověk měl budovat v reálném světě. A jak o něm čtu, tak pomalu mění méně odolnou osobnost k obrazu svému. Nějvětší hrůzu ve mně budila informace, že IBM tím nahradil e-mail (nebo chtěl) a O2 to snad chtělo zkusit taky. To jsou přece dvě zásadně odlišné platformy.

A na stát bych se už vůbec nespoléhal - vím, kdo v jeho čele teď stojí... Člověk, který podle svých slov ani neovládá textový editor..

Snad tady "dostanu za uši" a rozproudí se diskuse...

P. Lenc 20.2.2020 10:24

Jsem na tom stejně, vidím to stejně.

Z. Lapil 20.2.2020 11:18

On to spíš bude, jako skoro všecko, dobrý sluha, ale zlý pán.

Já to taky nepoužívám, protože když jsem se pokusil zaregistrovat, chtělo to po mně věci, které prostě odmítám sdělit (ano, jsem paranoidní). Argument "tak tam napiš cokoliv" se mi HODNÉ nelíbí, páč nerad lžu a sdílet síť s prolhanými - neplést s anonymními - účty, to by mi pokazilo karmu.

Proč sem píšu: vím o lidech, kteří si tu věc libují jako komunikační prostředek pro skupiny: řešení úkolů ve škole (kdo to ví, odpoví), příprava tábora nebo jakékoliv jiné akce (kdo bere lano?).

Připomínám: účty na FB mají veřejnou a "tajnou" - vidí pouze vybraní - část.

J. Basler 20.2.2020 11:26

Komunikace asi jo, já jsem vyrůstal v době, kdy se na pevnou linku čekaly 3-5 let... Takže jsem se musel spolehnout na sebe a ústní domluvu s kamarády. Taky jsem svým holkám psal dopisy na papír hezky ručně... Ale s e-mailem a mobilem si tykám ;-) . Nicméně oba tyhle kanály nepovažuji za prostředek okamžité komunikace. Jo, to možná WhatsApp a nejen s rodinou za mořem nebo sedmero horami.