Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

INTERNET: Google stanul v Americe před antitrustovým soudem.

Antitrustové zákony jsou jedna z nejsložitějších kapitol moderního práva. U nás v ČR se s nimi ani moc nesetkáváme; sem-tam udělí ÚOHS nějakou tu pokutu za ohrožování hospodářské soutěže, čímž to hasne. Poslední velký monopol, který přitahoval pozornost publicistů i veřejnosti, byl asi SPT Telecom před … nu, dobrých 25 let už to bude, co se rozjela akce Internet proti monopolu, jejímž cílem bylo zabránit Telecomu, aby zdražil vytáčené připojení do neúnosných hodnot.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
OR

Právě kvůli degenerace googlu jsem začal používat vyhledávač Duckduckgo. Často jsou jeho výsledky o parník lepší. Někdy se ale musím vrátit ke googlu.

0 0
možnosti
MP

Přeloženo pomocí Google Translate: Spoluzakladatel DeepMind ... vysvětlil svůj názor, že generativní AI je jen fáze. Co bude dál, říká, je interaktivní umělá inteligence: roboti, kteří mohou provádět úkoly, které jim zadáte tak, že povolají jiný software a lidi, aby provedli věci. Vyzývá také k silné regulaci – a nemyslí si, že bude těžké toho dosáhnout.

0 0
možnosti
MP

... mluví o budoucnosti plné stále autonomnějšího softwaru. A na rozdíl od většiny lidí má novou miliardovou společnost ... Může ho to dostat do pozice, kdy může změnit svět způsobem, jakým vždy chtěl.

A ještě jedno odtajnění

Firma Google (draze) koupila novou firmu DeepMind, protože jako první na světě, firma Google rozpoznala budoucí možné historické změny na planetě Zemi pomocí AI.

0 0
možnosti
KK

Máme pevnou linku a dva mobily. Kvalita spojení je na pevné lince nesrovnatelně vyšší.

0 0
možnosti
RP

Gůgl se už opravdu posledních pár let čím dál víc podělává. U dotazu je obvykle čím dál těžší nasměrovat vyhledávač Google na to, co chci já a ne co si Gůgl myslí, že chci já. Včetně toho, že Gůgl ve výsledku potřebuje uplatnit vysoké množství placených odkazů.

Je pomalu čas hledat a podporovat nějaký jiný prohlížeč.

0 0
možnosti
JA

Bloodywood je super. I naživo. A nemusí kvůli tomu člověk až do Indie.

Autorova řečnická otázka, zda si dovedeme něco takového představit u třeba čínské kapely, je dobrá. Nenapadlo mě nad tím takhle uvažovat a něco na tom je.

0 0
možnosti
MP

Závěr Kechlibarova článku nemíří na největší dnešní světový problém.

Svět na planetě Zemi (ať už jsou klíčové instituce řízeny rozenými Indy nebo rozenými Američany) určitě není centrálně řízen.

Takže oslabením inovační firmy Google může USA ztratit technologickou převahu na konkurenční, technologicky se vzmáhající, Čínou.

Klíčovou technologií pro budoucnost je totiž technologie AI. Proto, již v roce 2017, vydal čínský prezident (

Si Ťin-pching

) nařízení, že do roku 2030 Čína musí předstihnout USA ve vývoji AI. Ruský prezident, Putin, to v září 2017 řekl ruským kadetům ještě drsněji: "Kdo vyhraje závody ve vývoji AI, stane se pánem světa".

0 0
možnosti
RL

To jsou zase žvásty... :-P

0 0
možnosti
TN

T78o14m21a93s 75N44o35v17y

18. 9. 2023 9:02

Nikdy jsem nad tím nepřemýšlel, ale je fakt že podvědomě v posledních letech mnohem častěji vyhledávání Bingem.

0 0
možnosti
PD

Občas to i kombinuji.

0 0
možnosti
JK

Google už není co předtím. Dříve co sem hledal jsem v google našel i když to trvalo o trochu déle. Dnes mi je doporučeno eshop -reklamy a jiné vychytávky keré nechci.:-).

0 0
možnosti
JJ

J35u83r26a 52J45u93r63a82x

18. 9. 2023 12:54

To máte recht. Google býval dobrý , ted jsa účelově zkur√en vyhledává především reklamy.

0 0
možnosti
Foto

Milý autore, s těmi stolními počítači asi nebudete zrovna v kurzu. Aspň u mně. Já dávám přednost psaní klasickým způsobem na klávesce než se strefovat do mobilové minikklávesky, kde jedním prstem zaberu hned 3 znaky. Jo, být dívčina s útlými prstíky, toť jiná, leč nejsem. A tak každý pracuje s tím, co mu vyhovuje. A vůbec si nedokážu představit technické a projekční práce na mobilu. Tak buďte zdráv.

0 0
možnosti
PP

P45e82p65a 21P53e36p27a29x

18. 9. 2023 8:18

Tak výhody PC nad mobilem jsou celkem jasné, kromě klávesnice je to velký kvalitní monitor, mačkátko jak jsem si mobil pojmenoval ale umí mobilně telefonovat.

0 0
možnosti
PH

P75e98t60r 72H80á23k

18. 9. 2023 6:57

A to je dobře, že je ten jejich metal specifický. Tak to má být. Je fajn, že se každý hned nepo... jak to ten Cory Doctorow napsal? ... před Amerikou a neodvozuje svou kvalitu z opičení se.

0 0
možnosti
PH

P12e70t53r 21H18á26k

18. 9. 2023 6:57

Mimochodem hudebně je to docela zajímavé... díky oné specifičnosti.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz