11.4.2021 | Svátek má Izabela


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
DJ.Giovanni 4.1.2007 22:38

nejen telefony

obdobně podvodným způsobem si počínají "katalogové" firmy, vymáhající nesmyslné částky za uveřejnění údajů o firmách v katalozích, které stejně nikdo nečte

DJ.Giovanni 4.1.2007 22:39

Re: nejen telefony

vypadlo mi z textu, že se jedná vesměs o firmy španělské

herdekbabka 3.1.2007 20:08

no, já Vám nevím jak teď, ale před pár roky - když jsem surfovala na pevnou - byly to palety,

i když jsem měla  vlastní měření v bedně - nikdy jsem se nesešla. minimálně polovina víc. Porovnáním s tvrdě zaplaceným výpisem . jsem na to přišla - v podstatě hodiny souhlasili, ale zatím co já měla v záznamu hodinu - na jejich výpise byla ta hodina na 4-5x přerušena - tím pádem jsem platila 5 x vyšší tarif . Jejich ani moje kontroly nic nezjistili, PC v pořádku, jejich spojování taky a...... . Takže jsem přešla na kabelovku a... vím co platím...

občanka 3.1.2007 15:54

S ó dvě mám ty nejhorší zkušenosti.

Nikdo nic neřeší, nikdo není ochoten sdělit telefon, můžete pouze mailovat a nevíte vlastně komu, stížnosti se pouze "předávají dál", kam to bohužel nikdo neví a pokud ví, tak nesmí ani naznačovat. V zoufalství, kdy jsme se jako nezisková organizace marně dožadovali zaplaceného připojení, jsem navrhovala, abychom se dostavili do budovy "Telecomu" a začali ve vrátnici křičet, že snad by některý ten ředitel alespoň vykoukl ze své kanceláře.   

deda 3.1.2007 16:46

Re: S ó dvě mám ty nejhorší zkušenosti. Blahořečím svoji prozíravosti, když jsem před desti roky dal Telecomu vale!

Chris Kelvin 3.1.2007 14:46

Pravdu má Jezevec.

Pevná linka slouží k telefonování a později začala sloužit i jako připojení na internet. Za standardních platebních podmínek. Jestliže se mají telefónem platit nějaké horentní sumy, mělo by se to nejprve aktivovat s výslovným souhlasem zákazníka (a jeho srozumitelným poučením stejného typu jako "...vše co od této chvíle řeknete může být u soudu použito proti vám..." jak to známe z každé slušnější detektivky.

V právním státě s normálně fungujícími soudy by prostě podobný případ byl řešen tím způsobem, že když na podobnou novou situaci neexistuje přesný zákon, toto vymezující, měl operátor prostě podobnou situaci předpokládat (on je ten, kdo má v ruce veškeré informace) a podobným způsobem se zařídit i bez zákona.

AAA 3.1.2007 21:43

Re: Pravdu má Jezevec.

Tomu rikam zajimave pojeti pravniho statu. Ja bych zase rekl ze v pravnim state nikdo nemuze nikoho nutit do neceho, co po nem nevyzaduje zakon ci predpis ci vyhlaska, pripadne k cemu se dobrovolne nezavazal smlouvou - natoz ho za to trestat.

oakman 3.1.2007 13:04

Z deště pod okap

Přešly všechny bývalé oběti Českých Textáren, jak to trefně pojmenoval Moby Dick. O2 je v Evropském měřítku druhá liga, ta privatizace byla zjevně z nouze ctnost - žádná pořádná značka do toho nešla, to že Voda koupila Oscar, je jasná známka, že Telecom byla vykradená smrdící mrtvola, zbylá po místních státních managorech a tak ji koupila mizerná firma z chudé země. První rozhodnutí správní rady o tom, že O2 ukončuje okamžitě veškeré veřejně prospěšné aktivity v naší zemi dříve sponzorované státním telefonním monopolem a následné zjištění, že O2 není ochotna sdělit, kam tyto peníze (býv. daňové asignáty) jdou dnes, ví se jen, že jdou do jižní Ameriky...to vše mi napovídá, že si čížkové pana ministra našli sobě rovné grázly a jediným záměrem této privatizace bylo zkešovat tu chcíplotinu bez ohledu na závazky, další funkčnost a hlavně záměry investora tak, aby socpartaj vyvařila pořádný příspěvek do volebního fondu. Zakopaný pes není v chování O2 - to je jen obrázek toho, co všechno dovolí náš státní úředník cizímu investorovi za vaše peníze, vážení. To, že žádná dobrá vůle v čížkově není zadarmo, snad podtrhávat nemusím. Jojo, zákazníci Bublifucku - mohli jste mít slušného investora, ale socan potřeboval prachy, tak máte falešný soby a umělej sníh!! Psáno z připojení O2 4Mbit ( občas i 512 kbs) za pouhé 3 tisíce - taky jsem vůl.... -))

Hnyk 3.1.2007 11:19

Předpokládám

Předpokládám, že O2 potažmo Telecom se chovají v souladu se zákony ČR. Či ne, či co nám tento članek chtěl zdělit8-o?

Karel 3.1.2007 12:28

Re: Předpokládám

Vzhledem k množství pokut, které Telecom dostal, bych spíš předpokládal, že zákony porušuje:-/

Hnyk 3.1.2007 14:04

Re: Re: Předpokládám

Podle zákonů v NSR dostali nedávno dva maníci co rozšiřovali podvodné dialery čtyři a tři roky lapáku na tvrdo. Jejich kumpáni dostali dva roky podmínku. Německý telekom musí po jedné hodině spojení s číslem pro placené služby přerušit. Telekom zažaloval v minulosti jednoho zákazníka na skoro 11000 marek za údajných 50 hodin spojení. Soud mu přiznal 116 euro za jednu hodinu, na zbytek Telekom nemá nárok. Tomu říkám jednoznačné zákony a ne když se musí zaplatit něco co je pro Telekom jen pokutička.

AAA 3.1.2007 16:42

Re: Re: Předpokládám

Ano, dostal pokuty treba za nedostatecny pocet telefonnich budek ci prilis dlouho nevyrizene zadosti o zavedeni telefonu v dobach kdy mel zaruceny monopol a na oplatku musel plnit tyhle veci. Ovsem o pokutach za tyto pripady jsem skutecne neslysel...

A.S. Pergill 3.1.2007 8:20

Pokud O2/Telecom

sdělí identitu pachatelů podvodů s dialery a předá policii a soudům údaje umožňující jejich usvědčení, pak ať si ty peníze vybere a poškození zákazníci se zhojí na provozovatelích podvodných linek.

Pokud ale O2/Telecom bude jako dosud pachatele těchto podvodů vehementně bránit (což mj. svědčí o tom, že nemá zcela čisté svědomí), pak ať nedostane ani korunu, a vše, co vybral, ať je mu zabaveno soudy i s patřičnými pokutami, přirážkami, penále a úroky.

badaxe 3.1.2007 8:14

ženská logika

tímto názvem obvykle nazíváme dosti pochybné kotrmelce a duševní hnutí která jsou častější u hezčí části lidstva (muži jich ušetřeni nejsou leč nedávají to tolik najevo). Zde je představena v téměř krystalické formě. Autorka zcela nesmyslně směšuje firmu (dnes nadnárodní) se zemí kde působí, navíc neřeší že česká pobočka O2 se, možná, chová jinak než ta španělská, jako další myšlenkový pochod je předveden kotrmelec k tomu že konkvistadoři v 16. století vyvrátili indiánské říše (srovnání s tím že soukromá firma cosi koná je poněkud mimo). Vrcholným číslem je pak tvrzení o tom že správné informace jsou na stránkách SOS a v postoji p. Notejla a nikde jinde. Obojí je sice jen názor, leč autorka ho prezentuje jako fakt (to že stránky SOS jsou neaktuální ji netrápí) a vyzývá tak případné postižené k jakýmsi právním krokům. Problém je že zatím se obvykle ukázalo že dotyčný ve touze vidět kýženou stránku odklikl něco co neměl, tedy třeba přesměrování nebo instalaci dialeru, následně samozřejmě prohrál a platil krom poplatku Telecomu (dnes O2) i nemalé soudní poplatky. Nevím co dotyčná dáma chtěla předvést, podle mne předvedla pouze nedostatek rozumného uvažování.

LadaHaksna 3.1.2007 19:11

Re: ženská logika

Tomu nevěřím. To přepnutí na jinou sazbu se předpokládám uskutečnilo skrytě, takže nikdo nevěděl, kolik platí za spojení.  Podle mě je to jasný podvod a provozovatel tomu napomáhal. U nás ovšem nevítězí právo odvozené ze zdravého rozumu, ale pletichy.

Mejla 3.1.2007 7:13

Autorko Junková, nevím, proč zde melete o Španělsku jako zemi. Ta s tím má asi tolik společného

jako ČR s Vovkou Železným či ještě méně.

jirka 3.1.2007 11:37

Re: Autorko Junková, nevím, proč zde melete o Španělsku jako zemi. Ta s tím má asi tolik společného

nemate pravdu, firma sebou prinese firemni kulturu sve zeme a ve firemni kulture se objevuje kulturni koreny zeme! Spanele jsou porad konquistadori, arogantni a namysleni. Mam s nimi letitou skusenost!

Ladislav N. 3.1.2007 4:29

Podvodná přesměrování: Trest za používání linek O2 / Českého telecomu

To je zase řečí....

Podvodná přesměrování na linkách O2 / Českého telecomu  nejsou žádnou novinkou a pokud je uživatel počítače natolik negramotný, že si o podobném nebezpečí nepřečetl a navíc ještě používá dial-up, pak dobře mu tak!

Před pěti - šesti lety to byl aktuální problém. Dnes je to vzpomínka na internetový středověk...

P.S.: Zrušte linku O2, pokud máte jinou možnost připojení... ;-)

Delfín 3.1.2007 6:56

Re: Podvodná přesměrování: Trest za používání linek O2 / Českého telecomu

Ano, zruste linku O2, pokud mate jinou LEPSI moznost pripojeni. Ja "bohuzel" jako nejlepsi volbu mam O2.

mol 3.1.2007 1:27

LOL

Jestli je to míněný jako vtip, tak dobrý.

melkor 3.1.2007 0:15

To je snad zly sen!

Pani Junkove si velmi vazim jako autorky vybornych detektivnich povidek, ale tentokrat se, bohuzel, nechala zlakat do oblasti, ve kterych evidentne neni doma. Je smutne, ze se neinformovala u odborniku (napr. http://www.lupa.cz/vyhledavani/?qs=dialery&search=Hledej&kde%5Bvsude%5D=1). Jinak by se zajiste dozvedela, ze uvedene stranky obsahuji nazory pouze jedne strany sporu - navic znacne vyhrocene a, slusne receno, zkreslujici.

jezevec 3.1.2007 2:30

Re: To je snad zly sen!

No jestli teda zrovna na Lupě maj bej odbornící, tak já jsem asi sálavec. Problém je v tom, že telecom v nemravné touze po nemravném zisku dopustil:

a) superplacené linky měly být apriori zakázány, a jejich používání povolit jen na výslovné požádání (a defaultní stav blokování těchto linek pochopitelně nezpoplatňovat) - k tomuto stavu dospělo již předtím než se tento problém vyskytl u nás několik západoevropských zemí, a neexistoval důvod u nás to řešit jinak 

b) jakkoliv existují i nekonfliktní služby placené dialerem - telecom neměl dovolit zjevné loupežení, jako je například SURFOVÁNÍ po internetu přes Cayman Islands apod

c) každá slušná společnost UPOZORNÍ klienta, jestliže charakteristika jeho konzumace služeb nějak výrazně překročí obvyklou výši.

d) pokud lze prokázat, že poškozený zákazník si dialer nenaistaloval a nepoužíval dobrovolně (což ve většině případech lze prokázat) - jedná se o zneužití linky neznámým pachatelem, nikoliv o služby zkonzumované klientem - proto by v takovém případě měl tele.com stíhat právem trestním neznámého pacatele a ne nebohého poškozeného. to je asi jakoby stíhali majitele auta za to že s ním někdo vykrade banku.

mol 3.1.2007 2:45

Re: Re: To je snad zly sen!

Sálavče (jestli pan Peterka není odborník, tak už teda kdo), s a)-c) lze souhlasit, s d) nikoli. Jestli nekdo spotrebovava nejakou sluzbu je povinen ji zaplatit a jestli ho nekdo uvedl v omyl nebo zneuzil je jeho problem a musi na nem vymahat skodu sam, Telecomu je do toho kulovy, to je jako kdyby majitel auta naboural a vymlouval se, ze nekdo neznamy sahal do rizeni. BTW to prokazovani bych chtel videt -- jak byste to chtel udelat? IMHO jich vetsina odklikne kazdej dialog, co se objevi a pak se divy.

Delfín 3.1.2007 6:52

Re: Re: To je snad zly sen!

K tomu bodu d): Ponevadz byla sluzba vyuzita na podnet klienta byt nechteneho, tak operator je mimo hru. Je to o souzeni "postizeneho" klienta a "neznameho pachatele".

A.S. Pergill 3.1.2007 8:14

Re: Re: Re: To je snad zly sen!

Problém spočívá mj. i v tom, že "kyslík" "neznámé pachatele" vždy důsledně bránil a odmítal orgánům činným v trestním řízení sdělit identitu jednotlivců či organizací, které provozovaly "žluté linky". Tím fakticky zmemožnil vymáhání škody po "neznámém pachateli". V zásadě bych dost váhal, jestli uvedené chování má ještě charakter pouhého nadržování, nebo už spolupachatelství.

Sebaus 3.1.2007 11:41

Re: Re: Re: Re: To je snad zly sen!

Taková drobnost, jako že převážná většina draze placených linek byla provozována u "hodných" alternativních operátorů (prim držel Aliatel), Vám zajisté neunikla, že?

m 3.1.2007 12:39

Re: Re: To je snad zly sen!

ad a) Hmmmm, pak by ale ty placene linky celkem ztratily smysl. Vsejijake souteze pres telefon v televizi (30 kc za min) a pod. L

ad b) Proc by surfovani pres kajmanske ostrovy melo byt zjevne loupezeni? Existovalo plno porno stranek, kde uzivatel plati za porno prave timto zpusobem.

Samo taky existovaly i dialery bez souhlasu, to je jasny podvod, ale nikoli Telecomu.

ad c) To ano, na druhou stranu zaslani faktury s tou velkou castkou uz takove upozorneni je, ne? Nebo myslite temer okamzite uporoznovani behem ucetniho obdobi? To dela nejaka spolecnost?

ad d) Jak prokazete, ze  uzivatel mel dialer dobrovolne nebo ne? Jak se prokaze, ze pred mesicem mel uzivatel nejaky program/virus v pocitaci (vse se da smazat beze stopy - v nejhorsim pripade bezpecnym formatovanim)?  Jak prokazete, jestli uzivatel mel/nemel zobrazeno hlaseni o tom, ze to bude placene?

jezevec 3.1.2007 14:04

Re: Re: Re: To je snad zly sen!

ad ad a) Telefon je na telefonování. Použití telefonu jako platební nástroj by mělo být defaultně zakázáno. Kdo chce po telefonu soutěžit a souložit, může si to aktivovat. Ale né že někomu pustím do telefonu službu, která pouhým omylem může vycucat desítky ba stovky tisíc.

ad ad b) Operátor scanuje traffic. Pokud si někdo na kajmanech prohlíží porno, lze to považovat za žádaný úkon - pokud si někdo přes kajmany prohlíží neffova psa, jedná se o zjevný kriminální delikt (který lze dokonce atomaticky zakázat, kdyby se chtělo)

ad ad c) Ano myslím okamžité upozorňování během účetního období. Když jsem jednou v zahraničí (vědomně) protelefonoval 7.000 při obvyklém měsíčním účtu 3-5 tisíc, operátor mi zavolal a ptal se mne zda mám svůj  telefon pod kontrolou. Když se v dobách NMT objevily první piráti - Eurotel okamžitě v řádu jednotek dní zákazníky informoval o neobvyklém pohybu na výpisu volání (a hovory atomaticky vyřadil z vyúčtování, ačkoliv i zde byly prokazatelně provedeny). Totéž dělá  například i moloch ČEZ, který mne ve firmě jednou upozornil na neobvyklou spotřebu na dálkovém odečtu (byl to jeřáb). Takže dělá se to a dá se na to i reagovat.

ad ad d) viz (b)  Pokud si někdo na kajmanech prohlíží porno, lze to považovat za dobrovolný  úkon - pokud si někdo přes kajmany prohlíží český internet a stahuje poštu, jedná se zcela zjevně o nedobrovlné použití - a to i kdyby si uživatel z blbosti virusa sám odkliknul. Slušný provozovatel thle nedělá. A vovovovotomtoje.

AAA 3.1.2007 14:51

Re: Re: Re: Re: To je snad zly sen!

hmmm a jak v tom bode b ma telecom poznat ze ono cvrlikani mezi modemem v cesku a modemem na kajmanech skutecne obsahuje zadane porno a ne nezadaneho neviditelneho psa?

a ad c - a nebyl nahodou Eurotel taky v zasade Telecom? :)

jezevec 3.1.2007 22:48

Re: Re: Re: Re: Re: To je snad zly sen!

ono cvrlikání se pozná podle IP adresy. to je taková ta vjec na pičítači co se zjevuje i zde na foru :-).

jinak s tim odvodnym voláním na eurotelu se bavíme cca o roku 1994 - tenkrát byl eurotel soukromá cizácká firma, a telecom se možná ještě ani nejmenoval telecom. o majetkovém propojení se ještě ani neuvažovalo.