15.5.2021 | Svátek má Žofie


INTERNET: Dvě tváře Španělska

3.1.2007

Motto: Kdo na bohatství lpí – mořskou vodou žízeň hasí.

Španělsko, historicky proslavená země, země se starobylou kulturou, pro kterou zajisté není určující pouze slavný don Quijote, ale i celá plejáda moderních tvůrců…A vedle, či spíše proti ní výdělečný subjekt, ekonomický gigant, leč z pohledu společnosti jako celku spíše trpaslík.

A navíc trpaslík pošetilý, jdoucí ve stopách jiného peněz chtivého předchůdce – oba dva z těch, kteří představují stinné stránky kapitalistické společnosti, zajisté nežádoucí vzory..

Napsala jsem o Telecomu:… Copak vyvodí Telecom důsledky ze svých podvodů, o kterých… hovoří (jeho) tiskový mluvčí p. Crha jako o řešení problematiky podvodných volání (tzv. dialerů)…

Uživatelům, tedy zákazníkům Telecomu, se na účtech objevily částky, které… byly za údajná, ale neuskutečňovaná volání, za údajné, ale neuskutečňované prohlížení stránek, o kterých uživatel ani neví… Poškodily tisíce lidí jejich přesměrováním na linky, kde každá další minuta stála 60 Kč..

(Bližší informace www.dialery.spotrebitele.info).

Podvody Telecomu byly odsouzeny – mluvil o nich v ČT veřejný ochránce práv JUDr.Motejl jako o tzv. žlutých linkách .

Firma Telefónica O2 uvedené skutečnosti velkoryse ignorovala a pokračuje ve vymáhání částek za podvodná volání. Tak nechvalným způsobem vstoupila na náš trh; opět se snaží poškodit desetitisíce svých zákazníků..Jenomže nežijeme v době conquistadorů a v České republice nežije bezbranné původní obyvatelstvo, Česká republika je vyspělý stát, člen Evropské unie. Její občané nemají zapotřebí ustupovat zlu, trpět bezpráví..

Jest litovat, že firma Telefónica O2 svým postupem vrhá stín na tvář Španělska.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.