26.10.2020 | Svátek má Erik


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Abdéřan 15.7.2007 14:53

Blogy

představují nesporně zajímavý dobový fenomén a také vysněný ráj pro grafomany. Bohužel (nebo bohudík) běžný uživatel netu na jejich vyhledávání a četbu nemá čas, takže spousta "mouder" všeho druhu jde (jak říkají televizáci) "do zdi".:-) 

ll 15.7.2007 7:28

informačních zdrojů?

To cintání  nemá s informačním zdrojem nic společného. Zato moc vypovídá o autorech samotných. Jména hloupých na všech...   Docela by mne zajímalo, kolik za takový slovní průjem platí např. aktualne.cz.

PetrK 14.7.2007 12:49

Vysoká návštěvnost Paroubkova blogu

je způsobena tím, že čtenáři jsou zvědaví, jakými žvásty nás ten břichatec zase nakrmí.

jirka.s. 14.7.2007 16:54

Re: Vysoká návštěvnost Paroubkova blogu

No, já bych zase spíše sázel na vysoké % masochistů v našem národě!

Abdéřan 15.7.2007 14:45

Re: Re: Vysoká návštěvnost Paroubkova blogu

:-D!

swen 14.7.2007 10:12

blog

tip na jeden správný blog:

http://spravnyblogger.bloguje.cz/

abc 14.7.2007 1:04

Práce novinářů

Mezi novinářem v seriozním a bulvárním médiu je a bude rozdíl. První se asi opravdu bude přesouvat od informování k analýzám, k osvětlování souvislostí, k vytváření funkce "sjednocujícího rozhraní" média veřejné služby (viz Hvížďala v nedávném článku). Druhý ale stále bude svého bulvárního čtenáře informovat bez toho, aby mu servíroval nějaké "analýzy". Nanejvýš zákulisní souvislosti, pokud je ovšem prohlédne.

Nabízí se úvaha, že by stále více profesionálních novinářů mělo být především odborníky na určitou oblast se schopností čtivě podat příslušnou problematiku. "Mediální vyučenec", jehož ve škole naučili jen vytváření médií a jehož hlavní (občas jedinou) devizou je určitá stylistická dovednost, už by pak takovým požadavkům nepostačoval.

Jak ale zařídit, aby neplatilo, že "kdo něco umí, to dělá, kdo neumí, o tom píše," ale nevím. Pro začátek by možná stačilo, aby si některé redakce a jejich kmenoví novináři přestali myslet, že takřka libovolnou tématiku dokážou kvalitně zpracovat vlastními silami.

František I. 14.7.2007 13:01

Re: Práce novinářů

Nevěřte tomu, rozdíl mezi nimi nebude!!!! Navíc ten, kdo něco umí či ví, o tom strašně nerad píše. Správný novinář musí vědět o všem a do podrobností neznat nic. Když o tom něco začne vědět, tak už nebude novinář nebo se z toho zblázní. Dovedete si představit redaktora z Hallo novin, který by pochopil pravidla tržního hospoářství a potom slýchal své chlebodárce bájit o sociálně spravedlivém světovém názoru?