14.11.2019 | Svátek má SávaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


INTERNET: Deníčkáři a novinářiŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 8, poslední: 15.7.2007 14:53, přehled diskusí

Blogy:
Autor: Abdéřan Datum: 15.7.2007 14:53

představují nesporně zajímavý dobový fenomén a také vysněný ráj pro grafomany. Bohužel (nebo bohudík) běžný uživatel netu na jejich vyhledávání a četbu nemá čas, takže spousta "mouder" všeho druhu jde (jak říkají televizáci) "do zdi".:-) 

informačních zdrojů?:
Autor: ll Datum: 15.7.2007 7:28

To cintání  nemá s informačním zdrojem nic společného. Zato moc vypovídá o autorech samotných. Jména hloupých na všech...   Docela by mne zajímalo, kolik za takový slovní průjem platí např. aktualne.cz.

Vysoká návštěvnost Paroubkova blogu:
Autor: PetrK Datum: 14.7.2007 12:49

je způsobena tím, že čtenáři jsou zvědaví, jakými žvásty nás ten břichatec zase nakrmí.

Re: Vysoká návštěvnost Paroubkova blogu:
Autor: jirka.s. Datum: 14.7.2007 16:54

No, já bych zase spíše sázel na vysoké % masochistů v našem národě!

Re: Re: Vysoká návštěvnost Paroubkova blogu:
Autor: Abdéřan Datum: 15.7.2007 14:45

:-D!

blog:
Autor: swen Datum: 14.7.2007 10:12

tip na jeden správný blog:

http://spravnyblogger.bloguje.cz/

Práce novinářů:
Autor: abc Datum: 14.7.2007 1:04

Mezi novinářem v seriozním a bulvárním médiu je a bude rozdíl. První se asi opravdu bude přesouvat od informování k analýzám, k osvětlování souvislostí, k vytváření funkce "sjednocujícího rozhraní" média veřejné služby (viz Hvížďala v nedávném článku). Druhý ale stále bude svého bulvárního čtenáře informovat bez toho, aby mu servíroval nějaké "analýzy". Nanejvýš zákulisní souvislosti, pokud je ovšem prohlédne.

Nabízí se úvaha, že by stále více profesionálních novinářů mělo být především odborníky na určitou oblast se schopností čtivě podat příslušnou problematiku. "Mediální vyučenec", jehož ve škole naučili jen vytváření médií a jehož hlavní (občas jedinou) devizou je určitá stylistická dovednost, už by pak takovým požadavkům nepostačoval.

Jak ale zařídit, aby neplatilo, že "kdo něco umí, to dělá, kdo neumí, o tom píše," ale nevím. Pro začátek by možná stačilo, aby si některé redakce a jejich kmenoví novináři přestali myslet, že takřka libovolnou tématiku dokážou kvalitně zpracovat vlastními silami.

Re: Práce novinářů:
Autor: František I. Datum: 14.7.2007 13:01

Nevěřte tomu, rozdíl mezi nimi nebude!!!! Navíc ten, kdo něco umí či ví, o tom strašně nerad píše. Správný novinář musí vědět o všem a do podrobností neznat nic. Když o tom něco začne vědět, tak už nebude novinář nebo se z toho zblázní. Dovedete si představit redaktora z Hallo novin, který by pochopil pravidla tržního hospoářství a potom slýchal své chlebodárce bájit o sociálně spravedlivém světovém názoru?