Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

INTERNET: Co nám chystá Google…

diskuse (41)

Šestý leden 2022 je den, kdy vstoupí v platnost nové podmínky pro uživatele Google (tzn. i YouTube). A co nám nové podmínky společnosti Google přinesou? Tak například už nebudete moci na YouTube vyprávět nic o tom, že pandemie covid-19 není pandemií, včetně např. vyjádření názoru, že „pandemie skončila“. Přísní roboti odhalí veškeré nevhodně ironické poznámky a videa budou mazat.

Od 6. ledna také nebude možné tvrdit, že jakákoli skupina nebo jednotlivec má imunitu vůči viru nebo nemůže virus přenášet. To je také zajímavé, uvědomíme-li si, že i současná mainstreamová věda připouští, že něco takového existuje. A my, co nesmíme mít na problematiku žádný názor, poněvadž nejsme vědci, tak nebudeme moci vyjádřit žádné pochybnosti o zákeřnosti viru. Je sice trošičku podezřelé, že na onemocnění covid-19 nezemřeli už úplně všichni, kteří byli nakaženi, ale čert to vem, vždyť někteří skutečně zemřeli.

Co všechno je dezifnormace?

Další tvrzení, které bude od 6. ledna zakázáno, se týká účinnosti vakcín. Tvrdit, že vakcíny nesnižují riziko nákazy covid-19, bude též tabu. Stejně tak bude zakázané zveřejňovat videa uvádějící, že sociální distanc a sebeizolace nejsou příliš účinné při snižování šíření viru.

Za nejzávažnější tvrzení bude považována hypotéza, že dosažení stádní imunity prostřednictvím přirozené infekce je bezpečnější než plošná vakcinace populace, přestože vakcíny nemohou významně přispět k jejímu dosažení kvůli své neschopnosti plně chránit proti infekci a přenosu.

Úplný seznam zákazů Google je extrémně dlouhý a obsahuje mnoho zcela otevřených, zejména technických otázek. Předně jde o videa, která byla zveřejněna před tímto datem. Ta se vyloženě hemží kritickými prohlášeními – a to od těch fantasmagorických až po ta regulérně vědecká. Jde o miliony videí, rozhovorů, televizních pořadů, přednášek, tiskových konferencí a vědeckých prezentací. Tisíce vědců po celém světě totiž nesouhlasí s mnoha postupy, které vlády zvolily pro boj s čínským virem.

YouTube tím chce bránit šíření dezinformací. Je dezinformací i pouhé polemizování nad tisíci výstupy nepřeberného množství vědeckých studií nebo vládních statistik? Je dezinformací prohlašovat, že nouzové vakcíny nejsou dostatečně vyzkoušené, a tak vakcinace dětí je nepřiměřeným rizikem?

To, čím se řídíme, jsou zákony a jiné předpisy. Ty tvoří, mění a ruší politicky ustanovená vláda prostřednictvím své dočasné většiny v zákonodárném sboru a každý ministr zdravotnictví přichází do úřadu se svým vlastním okruhem odborníků a prosazuje svůj vlastní návod, jak boj s virem vést. Sami jsme v průběhu minulých dvou let byli svědky jasně protichůdných stanovisek jedné a té samé Babišovy vlády, té jedné a samé Evropské komise a také té samé Světové zdravotnické organizace. Přesto nesmíme ani pochybovat?

Lékařský nebo politický problém?

Proč Google ustanovuje tak přísná pravidla pro problém, který ještě zdaleka nemá jasné limity, neboť vědecký pokrok se v žádném ohledu nezastavil a ani nemůže zastavit?

Google ve svých nových pravidlech uvádí, že „pokud během 90 dnů dostanete 3 sankce (upozornění), váš YouTube účet bude zrušen. Může to znamenat, že vědec, který zveřejní třikrát své poctivým výzkumem ověřené tvrzení, které bude kritické k vládnímu vědeckému názoru, bude umlčen? Nebo bude umlčen každý, kdo bude tvrdit, že na onemocnění covid-19 nezemřel?

Každý, tedy očkovaný nebo neočkovaný člověk, by si měl uvědomit, že každé onemocnění je především lékařský problém a až pak (možná) politický. To, že je covid politické téma, věci přinejmenším škodí, ale především to dokládá, že jde určitě o něco jiného…

Vzpomínám na oblíbené politiky z nepřeberného množství televizních debat, kteří se vyjadřovali třeba k inflaci nebo k zaměstnanosti, což jsou velmi oblíbená témata zejména socialistů.

Zatímco někteří inflaci považují za přirozený ekonomický jev způsobený (hlavně) nepřirozenými zásahy vlády, většina socialistů s ní chce bojovat prostřednictvím dalších zásahů do volného trhu.

Stejné je to se zaměstnaností. Cílem českého zákona o zaměstnanosti je úplná zaměstnanost. Každý rozumný člověk si umí představit, co šíleného by způsobila úplná zaměstnanost, přesto s nezaměstnaností politici bojují, čímž více méně připravují půdu pro její budoucí velké a drahé výkyvy.

Boj s inflací a nezaměstnaností by se tedy vést vůbec neměl. Jde o zástupné ekonomické kategorie, které jsou navíc většinou jen následkem těchto bojů. Podobně se dívám i na boj s čínským virem, který úpěnlivě vedou všichni světoví vůdci v čele s Josephem Bidenem. Chtějí lidstvo zbavit viru (?), a to za každou cenu. Dokonce i za cenu stovek bilionů dolarů, ztracených životů těch, kterým se nedostane patřičné lékařské péče, a také za cenu životů zlajdačených teenagerů. Celospolečenský stres, který způsobili svým dennodenním zpravodajstvím, stojí jistě za největším počtem obětí této pošahané přehlídky fantasmagorických opatření, které provází často demagogické argumenty.

Svoboda i pro magory?

Nevěřím na světová spiknutí. Věřím však na Stalina, Gottwalda a Rudé Khmery a také věřím na autonehody a třeba že je Země spíš kulatá než placatá. Věřím také, že mnoho lidí na onemocnění covid-19 zemřelo stejně tak, jako zemřelo v minulých letech mnoho lidí na jiná virová onemocnění, na infarkty, na mrtvice nebo na rakovinu. Myslím, že třeba nádorová onemocnění stojí za většinou předčasných úmrtí – jde o násobky těch, kteří zemřeli s čínským virem. Socialisté ale mají svůj nový boj. Tentokrát jde o zákeřný vir – neviditelný nepřítel, který může být v každém a všude. Ideální protivník – inflace a zaměstnanost jsou proti němu neochucený odvar.

Hlavním cílem socialistů jsou regulace (nikoliv naplnění cílů regulace). Toto úsilí má svůj původ v přesvědčení, že je dobré regulovat (kdykoliv a cokoliv). Jde tedy o moc za pomoci opatření v boji proti covid-19. To, že jim při tomto boji vždy něco zůstane za nehty, je pro nás zástupné, kradli by z veřejných prostředků totiž jinde a jinak.

Představa, že si lidé myslí a dělají to, co považuji za správné, je děsí a označují takové postoje slovy jako „sobectví“ (komunisté měli individuální sporty, jako třeba tenis, také za sobecký) a pokud jim dojdou argumenty, hovoří o „dezinformacích“ (komunisté také tvrdili, že neúspěchy socialistického hospodářství jsou dezinformacemi Západu).

Bez ohledu na to, zda jste, či nejste očkovaní, můžete mít různé názory a můžete mít i směšné nebo ničím nepodložené názory. To se v demokracii může. Proto bojuji spíše na straně těch, kteří si více váží svobody, ale současně se bojí kondenzačních stop na obloze (legendární „chemtrails“), než na straně těch, kteří porozuměli a stále dobře chápou demagogii preventivních opatření.

Převzato z webu Konzervativní noviny se souhlasem redakce.

Ivo Fencl
22. 7. 2024

K pumovému atentátu došlo 20. července 1944. Skončila by válka dřív, kdyby Hitler taky přišel o pár...

Aston Ondřej Neff
22. 7. 2024

Biden byl to přes všechno snahu starý bílý heterosexuální muž, tedy živočišný druh na odpis. Paní...

Lukáš Kovanda
22. 7. 2024

Škody způsobené největším IT výpadkem v historii se teprve sčítají, některé ještě budou nabíhat....

Marian Kechlibar
22. 7. 2024

Služba Crowdstrike, která se používá k ochraně různých korporátních počítačů před malwarem,...

Radek Šebesta
22. 7. 2024

Tu správnou totalitu jsem nezažil. Rozum jsem začal brát na začátku sedmdesátek, spolu se začátkem...

Aston Ondřej Neff
19. 7. 2024

Von der Leyen je ztělesnění všeho, co je příčinou dramatického úpadku… všeho, na co sáhla. Zničila...

Aston Ondřej Neff
20. 7. 2024

Volání po odvaze má svoji druhou stranu mince, totiž nářek nad absencí odvahy, nářek nad...

Aston Ondřej Neff
22. 7. 2024

Biden byl to přes všechno snahu starý bílý heterosexuální muž, tedy živočišný druh na odpis. Paní...

Vratislav Hlubuček
19. 7. 2024

Se znepokojením pozoruji rozvírání Overtonova okna v Ukrajinském konfliktu. Podpora napadené...

Benjamin Kuras
20. 7. 2024

Žalobcem je list New York Times, a o odmítnutí poskytnout ke zveřejnění korespondence s šéfem...

khr Karel Hrdina
22. 7. 2024

Asi metr dlouhý had v pondělí ráno nepříjemně překvapil majitele bytu na českobudějovickém sídlišti...

min Miloslav Novák
22. 7. 2024

Ač teprve v týdnu vstoupí do druhého předkola evropských pohárů, Sparta, Mladá Boleslav i Baník...

Lidovky.cz, ČTK
22. 7. 2024

Moskva raději ignoruje, že se k ní „srbští přátelé“ příležitostně otočí zády, neboť vztahy se...

ČTK, Lidovky.cz
22. 7. 2024

Nejvyšší státní zástupce Igor Stříž nesouhlasí s tím, aby útok pepřovým sprejem na ostrahu...

Lidovky.cz, ČTK
22. 7. 2024

Americká Demokratická strana by měla vést debatu o novém kandidátovi na prezidenta a nikoli tuto...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz