5.12.2021 | Svátek má Jitka


Diskuse k článku

IMIGRACE: Nezbytnost, přínos nebo prokletí?

Před našima očima se západní Evropa stává, tak jako tradičně Severní Amerika, útočištěm milionů politických a ekonomických běženců, kteří prchají hlavně ze zemí sužovanými hladem, politickou zvůlí, válkou či terorismem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 30.9.2015 22:25

No, stručně řečeno,

současná EU a v menší míře i ostatní vyspělé státy provozují humanismus ušlechtilý, leč pro ně samotné sebevražedný.

Protože sice přijímá imigranty, ale nemá odvahu po nich vyžadovat asimilaci a integraci. Dřív, v dobách méně humánních, se o asimilaci a integraci postarala prostá ekonomická nutnost - kdo se nepřizpůsobil, buď zhynul hlady nebo se vrátil. Dnes si Evropa financuje imámy, co v mešitách hlásají její zničení a podrobení islámem a imigranty, co nejsou ani v druhé či třetí generaci schopni a ochotni se asimilovat, udržuje naživu štědrým sociálnem. To je taktika natolik nepochopitelná, že se ani nedivím, že námi moslemíni pohrdají - oni ji vnímají jako slabost, jako uznání své nadřazenosti.

A. Hrbek 30.9.2015 18:02

Většina diskutujících nevi

že v 19. století emigrovalo do cizích zemí cca 1 mil Čechů, z toho cca 40 tis. do Dolního Rakouska, cca 400 tis. do USA, cca 200 tis. do Německa.

Za první republiky emigrovalo cca 100 tis.

V letech 1948-1989 emigrovalo cca 60 tis.,v letech 1968-1989 emigrovalo cca 150 tis., Po listopadu 1989 emigrovalo cca 200 tis.

Takže Češi byli a jsou národem emigrantů a chtěli být všude přijímání, ať z ekonomických, politických nebo bezpečnostních důvodů. A to přesto, že přicházeli do prostředí, které bylo kulturně podstatně vyšší, než odkud odcházeli a často se zcela jinými zvyky, A charakteristické je, že se skoro žádnému z nich nechtělo zpátky.

A dnes je kvůli cca několika tisícům, z části křesťanských imigrantů všude konvičkovsko-okamurovský řev.

J. Vintr 30.9.2015 19:24

Re: Většina diskutujících nevi

Nelze srovnávat naše emigranty, kteří odcházeli do kulturně stejných zemí (to vaše tvrzení o kultuře podstatně vyšší je pitomost a svědčí o tom, že si své vlasti pramálo vážíte) a šlo výhradně o lidi, kteří odcházeli s tím, že budou muset v nové zemi tvrdě PRACOVAT, aby si tam vybudovali novou existenci, s idioty ze zcela odlišného prostředí, kteří se do Evropy hrnou s představou, že tady budou všichni královsky žít na cizí útraty.

Co se týká muslimů, tak ti jsou pro nás nepřijatelní v jakémkoliv množství, protože u muslimů je prakticky vyloučeno, že se přizpůsobí naší kultuře, kterou pohrdají. Takové "hosty" by si dobrovolně vzal jenom idiot.

J. Cimbálník 30.9.2015 19:33

Re: Většina diskutujících nevi

Rakušáci dnes přiznali, že 83 procent imigrantu, kteří jsou v Rakousku už 7 let, nepracuje....

A. Hrbek 30.9.2015 20:01

Re: Většina diskutujících nevi

http://radekpolicky.blog.idnes.cz/c/466500/chteji-v-evrope-imigranti-pracovat.html

J. Jurax 30.9.2015 22:54

Re: Většina diskutujících nevi

Hubou jistě chtějí, ale nepracují ... a statistikám EU, majícím dokázat to co dokazují, bych moc nevěřil. To bych musel dost vědět o použité metodice.

A hlavně - i pracující muslim nepřestává být muslimem a tudíž potenciální hrozbou. Uvítal bych tudíž statistiku, kolik přistěhovalců se integrovalo do Evropy natolik, že odvrhlo islám a stalo se ateisty, případně konvertovalo ke křesťanství - obávám se však, že počet takových se limitně blíží nule.

A. Hrbek 30.9.2015 19:39

Re: Většina diskutujících nevi

Asi nevíte, z jakých vrstev odjížděli v 19. století a v první polovině 20. století emigranti. Nikdo nemluvil o muslimech. Pro Vás je cca 20.000 muslimů, žijících pokojně v Čechách, nepřijatelný póvl. Svědčí to i o úrovni Vaši "kultury". Uznávám, že jste ten nejlepší, nejchytřejší s nejvyšší kulturou, takže má ubohost nemůže s Vámi věcně diskutovat.

J. Vintr 30.9.2015 22:58

Re: Většina diskutujících nevi

Jestli jsou muslimové "póvl" nebo ne je mi jedno (a nic takového jsem nenapsal). Jsou to ale v každém případě naši (zatím) potenciální nepřátelé. Muslimové nikdy nesplynou s naší společností a s každým novým příchozím a každým (idiotem) konvertitou bude tato nepřátelská skupina růst - až nám jednoho dne vrazí nůž do zad a zničí naši kulturu. A ať je naše kultura jakákoliv, v každém případě je o pěkných pár století dál než ta muslimská. A mně se nechce vracet do středověku a ani to nepřeji svým potomkům.

J. Jurax 30.9.2015 22:59

Re: Většina diskutujících nevi

Ne póvl, ale něco horšího - pátá kolona nám nepřátelské ideologie.

Ku poučení o kulturnosti se podívejte se na https://www.youtube.com/watch?v=ztYGlmmD-e4&feature=youtu.be a https://www.youtube.com/watch?v=m3_eXJUe398&feature=youtu.be

J. Cimbálník 30.9.2015 20:01

Re: Většina diskutujících nevi

http://redir.netcentrum.cz/?noaudit&url=http%3A%2F%2Fwww.parlament.ch%2Fd%2Fdokumentation%2Fcuria-vista%2Fvorstoesse-tabellen-grafiken%2FDocuments%2Fcv-14-3790-d.pdf

J. Jurax 30.9.2015 23:04

Re: Většina diskutujících nevi

Neví, neboť je to německy :-)

J. Jurax 30.9.2015 22:47

Re: Většina diskutujících nevi

No, jednak bych polemizoval s tím výrokem o prostředí kulturně podstatně vyšším, maje jej za hovadinu. Soudíte, že třeba v hornických něstech v Pensylvánii, kde mnoho našich emigrantů na sklonku 19. století pracovalo, bylo kulturně vyšší, natož podstatně, než prostředí české vesnice či maloměsta, neřkuli města velkého? O Dolních Rakousích ani nemluvím ...

Zvyky byly odlišné toliko v jednotlivostech, ne ve věcech zásadních (výchova, morální kodex, tehdy i náboženství) a hlavně, ti naši emigranti v dobách, o nichž se ráčíte zmiňovat, se museli hostitelské zemi přizpůsobit a uživit se sami, neboť tehdy nebyly štědré sociální programy. A samozřejmě nebyli vyzbrojeni ideologií, podle níž byli hostitelské země něčím, co mají ovládnout a jejich méněcenné obyvatelstvo jim má sloužit.

A řev je pochopitelný - i povodeň začíná nepatrným pramínkem; co se děje, když se moslemíni někde přesmíru přemnoží, máme už dost příkladů z Francie, Velké Británie, Švédska i Německa. Takže je na místě neopakovat chyby jiných a nepřipustit zaplevelení naší země nenávistnou muslimskou ideologií. A protože naši politikové jsou ve vleku EU a ta je ve vleku vlastních blbých multikulti představ a zbláznivšího se Německa - resp. zbláznivší se a v daném punktu naprosto neschopné frau Merkel - je nutno řvát. Že si na tom Okamura a Konvička hřejí polívčičku, není podstatné - tihle dva jsou jen další doklad neschopnosti politiků momentálně u moci jsoucích problém řešit - kdyby byl problém řešen, tihle dva by se neměli o co opřít.

J. Tureček 30.9.2015 17:08

Jedine reseni

Vlastenci, patrioti a nacionalististe vsech zemi, spojte se !

J. Vintr 30.9.2015 14:38

To nejhorší asi přijede

až se ty statisíce a miliony blbců, kteří se vydali na dlouhou (a drahou) cestu do evropského ráje, zjistí, že ten "ráj" má podobu hromadného ubytování v nepříliš lákavém prostředí a dvě teplá jídla denně, vydávaná navíc potupným způsobem. Až jim dojde, že toto není jen přechodný stav, než jim budou předány ty slibované vily a další. Řekl bych že jen málo z nich (nebo nikdo) si řekne, byl jsem blbec a vrátí se pokorně domů, kde to měl asi hodně lepší než tady. Další možnost se nabízí taková, že někoho mezi nimi napadne (a nenechá si to jistě pro sebe) - když nám to nechtějí dát, tak si to vezmeme sami. A půjdou ...

I. Schlägel 30.9.2015 11:54

Pěkně napsáno.

Realisticky, věcně. Až z toho mrazí.

K. Janyška 30.9.2015 9:45

Pane Tomský, ještě popište spontánní řád lidské interakce,

samovolně vzniklý z lidské aktivity a civilizaci jednotlivců z důsledků z obchodu, tedy jejich vyšší a vyšší individualizaci  a subjektivizaci, a budete na podstatě lidské situace... Dzp.

L. Křivan 30.9.2015 7:44

Humanismus pouze pro vlastní lidi !

Humanismus vůči cizím, přelidněným rasám a etnikům je zločin páchaný na vlastní rase.

J. Kanioková 30.9.2015 15:08

:)))))))))))))))))))

P. Maleček 30.9.2015 6:52

Jakápak humanita, prachy a moc - o to běží

Hledat v tomhle běženecko-nájezdnickém blázinci nějaké vyšší humanitní cíle může zase jen blázen či užitečný idiot. Zcela průhledně jde jako vždy jen o moc a prachy. A to o co nejvíc a co nejrychleji. Co bude poté, ty kteří se teď mocensky a hmotně napakují, nezajímá. S balíkem v kapse je na světě tolik krásných míst.

J. Švarda 30.9.2015 5:07

Proklamovaný přínos mizí, byly to chiméry

Silící agresivita nelegálních migrantů postupně narůstá. Oni se sami odhalují. Přes celou Evropu kráčejí karavany s cílem dosáhnout na štědré sociální podpory a přitom nějak od začátku příliš neusilují o uplatnění.Narůstá i vzájemná nevraživost mezi islámskými směry a nepřátelství ke křesťanům.

Xenofobie je nikoliv u evropanů, ale u migrantů.Srovnávání s našimi občany, kteří odcházeli po roce 1968 je nesmyslné.Ti hleděli najít práci, měli kvalifikaci a schopnost asimilace.Islámci naopak.