30.5.2023 | Svátek má Ferdinand


Diskuse k článku

IDEOLOGIE: Dugin, jeho dcera, a my

Ruským mysticismem a staroruským vousem chce Dugin připomínat Dostojevského a Solženicyna, ale svou úrovní je blíže hochštaplerovi a šarlatánu Rasputinovi, který se počátkem 20. století přátelil s carským dvorem, kde byl považován za mystika a vizionáře.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Viteker 6.9.2022 14:15

Nějak vám ovšem uniklo, že Černochová ji nezabila a ani ji zabít nenechala.

L. Prague 5.9.2022 18:58

Je evidentní, že my Rusku nerozumíme ve všech aspektech, už jen proto, že naše země je zcela jinak situovaná a to jak geopoliticky (což je pro Rusy zásadní) tak nejspíš i hodnotově. Proto rád sleduji názory a reflexe samotných Rusů, Výborným zdrojem velice kvalitních analýz je ruský filozof Vlad Vexler, žijící momentálně v UK. https://www.youtube.com/c/VladVexler

Co mne spíš irituje, je beznadějná a naprosto degenerující tendence spojovat determinující stav rozpoložení Putinova Ruska ve spojení s tzv. politickou korektností - tedy ve smyslu jakési koroze Západu. Kdybych to měl dohnat do extrému, tak bych každému takovému nechal useknout zcela nekorektně prst, pokaždé, kdy to použije:-), myšleno v nadsázce...Položit bychom si asi měli otázku, kdo si může dovolit považovat politickou korektnost (nástroj kultivace mezilidských interakcí) za něco, co narušuje koloběh jejich představy světa. Jako první mne napadají maloměšťáci, kteří věří, že problém se vyřeší, jakmile se zbavíme všeho cizího, kdy problémové lidi prostě vypudíme...Maloměšťák je prototyp populisty, byť se někdy dekoruje honorováním demokracie, někdy chce být strašně sociálně spravedlivý (ale jenom pro ty "našince"), anebo se rovnou horlivě rozčiluje s "národně smýšlejícími" vlastenci typu SPD či s radikály. Ne...politická korektnost zcela určitě nemůže za současnou situaci, naopak, politická nekorektnost jakou je např. korupce ve vládnoucích elitách, profesionální nepřipravenost politiků atd. to je příčinou neschopnosti dát lidem minimálně pocit, že je tady důvěryhodný "establishment"..A to neplatí jen na dnešní vládu...tento stát dorazila především Babišova vláda...

K. Křivan 5.9.2022 17:58

Kterej bllbec si vymyslel že Rusko není schopno "vyrobit ani budík" ?

J. Jurax 5.9.2022 17:50

Proč by nemluvil o úpadku Západu? Vždyť kam budou zdrhat bohatí Rusové, když Západ upadne?

I. Schlägel 5.9.2022 15:26

Poučit se lze pouze z jeho psychického postižení.

V. Církva 5.9.2022 14:28

Tak měla by se mírnit. Ono ale největší fanatičky/ci za Hitlera byly německé ženy.

Komentovat smrt Duginovy dcery by jako minisrně neměla Černochová vůbec. Jinak ale měla celkem pravdu.

V. Němec 5.9.2022 14:20

Neznám většího válečného jestřába, než je Černochová. Měla by jít do maskáčů a za kniple leoparda do linie na Donbase. Tam by konečně vytekla.

V. Církva 5.9.2022 14:11

Černochová neřekla že má radost ze smrti nevinné dcery Dugina.

Jen její smrti nelituje. Lidé jako Dugin či jeho dcera provokují Rusy k nacismu a podobným akcím jako je válka na Ukrajině. Proto mají větší vinu než vojáci co plní rozkazy. Lito at je samozřejmě možno i smrti Hitlera.

Na druhé straně některé nové informace ukazují že je Dugin vlastně šílenec. Pak ale nechápu, proč mu Rusové naslouchají. Což zdá se dělají.

V. Církva 5.9.2022 13:57

Černochová neřekla že má radost ze smrti nevinné dcery Dugina.

Nelituje jen její smrti. Lidé jako Dugin či jeho dcera provokují Rusy k nacismu a podobným akcím jako je válka na Ukrajině. Proto mají větší vinu než vojáci co plní rozkazy.

Na deuhé straně některé nové informace ukazují že je Dugin vlastně šílenec. Pak ale nechápu, proč ho Rusové poslouchají. Což zdá se dělají.

J. Ptáček 5.9.2022 12:25

Teprve až se postupně sblížilo spíše středo a jihoevropské katolictví (ale i Irsko, Španělsko nebo Portugalsko) se spíše západoevropským protestantstvím různého odstínu, začalo se blýskat na časy. Až stejný proces proběhne i s východním pravoslavím, ztratí Putinové, Duginové a jim podobní váleční dobrodruzi vítr z plachet. U Dostojevského, Tolstého nebo disidenta Solženicyna nic takového neproběhlo, nezměnil na tom nic ani Solženicynův dlouhý pobyt za "velkou louží". Je-li tohoto posunu schopno pravoslaví to nevím, ale doufám.

P. Sura 5.9.2022 12:24

Nebylo.

P. Dvořák 5.9.2022 11:48

I pro Dugina platí, že je potřeba nejprve zamést před vlastním prahem. Aneb nehledej třísku v oku bližního svého, nevida trám v oku vlastním.

Ovšem pravda je, že na problémy, které teď trápí Západ, si Rusko ještě pár set let počká. :-P

Z. Lapil 5.9.2022 11:39

Pozor - neplést občanstvo s režimem!

Z. Lapil 5.9.2022 11:37

Tak se nenechávejte zblbnout. ti kluci za to nemůžou, že si je kdekdo bere do huby.

I když je pravda, že podobně jako můj děda říkával, že v každém českém filmu je opilec, tak já říkám, že v každém filmu je gay. Nemluvím o filmech, které se tématem primárně zabývají; ono to JE aktuální téma.

I. Širůček 5.9.2022 11:27

"autoritářské režimy požadují po občanech, pravda s velikou brutalitou, ale POUZE politickou loajalitu" - takže jak je to s těmi homosexuály v Rusku, nikomu nevadí?

I. Širůček 5.9.2022 11:20

Stává se, že vyspělou civilizaci postighne úpadek a je rozvrácena barbary. Jenže Rusko bylo dostatečně barbarské před sto lety, zatímco naše vyspěla civilizace tehdy nebyla dost vyspělá...

S. Tomko 5.9.2022 11:15

Krásnu Duginov sen. Práve som si pozrel YT video, kde Rus predstavuje nemeckú dedinu na juhu Nemecka. Pritom konštatoval, že Rusi a hlavne ich manželky zažívajú pri návšteve nemeckého derevnja kultúrny šok. Vraj ako môžu takto Nemci žiť ? Boh nás ochraňuj pred ruským svetom od Irska po Aljašku. Najlepšie by bolo ak by sa presunul za Ural. Nás napravia európske kalifáty.

M. Koutný 5.9.2022 11:10

Ještě byl vynechán jeden aspekt. Naše minystryně obrany Afroameričanová se veřejně vyjádřila, že jí Duginové není líto, neboť to byla dcera Putinova ideologa (možná necituji doslovně, ale tenhle obsah to mělo). Takže být něčí dcerou je podle naší vrcholné političky legitimní důvod k tomu, někoho bez lítosti zabít. "Kdo přechovává strůjce atentátu na říšského protektora, bude popraven s celou rodinou", že?

M. Valenta 5.9.2022 10:01

Jak se říká - vše špatné i pro něco dobré. Takže i ruské lumpárny mohou Západu pomoci vrátit se k "normálnu"

V. Kučer 5.9.2022 9:10

Pořád jsou na západě několikanásobně vyšší platy než v Rusku což je asi hlavní důvod emigrace z Ruska.

F. Navrátil 5.9.2022 9:04

Největším nepřítele západní demokracie je současná podoba západní pseudodemokracie. Nic na tom nemění skutečnost, že na to poukazuje Dugin, který je stejně jako např. Navalnyj nacionální bolševik.

J. Roškota 5.9.2022 8:52

Je kuriozní, když občan Ruského státu mluví o úpadku Západu. Toho Ruska, které přes proklamace není schopno "vyrobit ani budík". Průměrný věk, porodnost, odchod obyvatelstva do zahraničí a vybavení domácností jsou ukazatele které naznačují spíše úpadek Ruska.

Dugin a jeho ideový předchůdce Iljin jsou možná bláboliví panslavisté (panrusisté), ale nejsou to v ruském vnímání světa nevýznamné osoby. Putin se zřejmě rozhodl realizovat jejich vize. To je také důvod, proč se na východě Ukrajiny bojuje i za nás a proč má smysl Ukrajinu podporovat.

P. Kubáč 5.9.2022 8:51

Překonat ideologické zmlžení mysli a poučit se z Dugina ?

Dnes v době třísekundového myšlení ?

Jednadvacet, dvaavacet, třiadvacet...

Vždyť je to ruský šváb a kdo se chce poučovat je magor !!

J. Farda 5.9.2022 8:49

"... Ruským mysticismem a staroruským vousem chce Dugin připomínat Dostojevského a Solženicyna, ale svou úrovní je blíže hochštaplerovi a šarlatánu Rasputinovi, který se počátkem 20. století přátelil s carským dvorem, kde byl považován za mystika a vizionáře. Proto někteří Dugina nazývali Putinovým Rasputinem, ... "

Mezi těmi dvěmi je velký rozdíl - Rasputin báťušku cara od vstupu do války trvale odrazoval a věstil za účast v ní Rusku pohromu, která se následně skrze bolševiky dostavila, naopak Dugin k válce jurodivými slovy průběžně vyzýval. Kdo byl v případě tohoto atentátu - na Dugina/Duginovou - knížetem Jusupovem nejspíš ale nebude nikdy známo. Zda za tuto specvoj operaci stihne Rusko nějaká pohroma a zda snad Putin bude někdy, jako carská rodina zahrabán v Jekatěrinburgu, je zřejmě budoucností predestinováno v krví rudých ruských hvězdách.:-/

"Nejzáhadnější na sérii výbuchů byl případ jasnovidectví, který se před mnoha svědky udál v ruské Dumě 13. září 1999, kdy mluvčí parlamentu, komunistický poslanec Genadij Selezněv, oznámil „další bombový útok ve městě Volgodonsk“, avšak k tomuto útoku došlo až tři dny poté, 16. září 1999. Bombové útoky byly Putinovi důvodem k vyhlášení Druhé čečenské války, v níž definitivně zlomil odpor Čečenců." :-(

https://biztweet.cz/article/4926-ruce-od-krve-jak-ruske-tajne-sluzby-rozpoutaly-valku-v-cecensku *

J. Pokoutný 5.9.2022 8:42

Nerozumíte-li psanému slovu, není to problém autora textu. Zkuste to noch einmal.

A. Blok 5.9.2022 8:31

Green-deal jste zařadil správně na 1.místo, o "váhavém přibrzdění" pochybuji. Přidal bych ještě multikulturní migrační obohacení.

J. Herink 5.9.2022 8:28

Pane Formánku velmi přesné, zvláště to vymezení dnešních evropských "hodnot". Např. gayové mi kdysi vůbec nevadili, dnes jsem na ně díky těmto "hodnotám" pěkně alergický.

J. Anděl 5.9.2022 8:27

No, rozhodně bychom se my, lidé Západu, neměli dobrovolně poddat a podstoupit posvátný dionýský rituál, ve kterém zabíjející a zabíjený překonávají svůj metafyzický dualismus a dosahují jednoty“

P. Diviš 5.9.2022 8:12

S tím Fialou kecáte. Mluvil o organizátorech (a zřejmě se nemýlil), ne o demonstrantech.

P. Diviš 5.9.2022 8:10

Trochu chaotické, ale bohužel reálné.