23.10.2019 | Svátek má Teodor, TheodorDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


HISTORIE: Zločiny bez tlusté čáryŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 17, poslední: 14.2.2011 19:14, přehled diskusí

Pravdou k smíření:
Autor: O. Löbl Datum: 14.2.2011 18:09

jde o převzetí odpovědnosti za vráždění lokalizovaných jednotek ČLA a pomocných oddílů zvaných RG v akci "ALEX" v pohraničí. Nebyl to výbuch lidového hněvu, jak přesně řekl Petr Příhoda, ale první akt nastupující státní moci. Přečtěte si dokumentace na základě archivních materiálů od Tomáše Staňka a Adriana Arburga které najdete na stánkách ústavu pro soudobé dějiny. Ty počty obětí nechte prosím stranou. Tak jak si česká strana napočítává oběti holocaustu a potom odmítla židům restituci, že se hlásili částečně k Němců atd. tak si přiklašlují SL své oběti. Osobně mám vypracovanou kauzu Postoloprty o které se můžete dočíst dvoujazyčne na stránkách www.heimatkreis-saaz.de a o akci Pravdou k smíření na mém blogu Idnes  http://lobl.blog.idnes.cz/c/109747/Pravdou-k-smireni.html  a dalších publikacích.

NP flašinet . . .:
Autor: J. Pašek Datum: 14.2.2011 15:04

Egypt,  . . .Stávkující lékaři . . .Sudeťáci . . .

Poznámka...:
Autor: J. Chládek Datum: 14.2.2011 12:34

Příliš mnoho slov vyplýtvaných na obhajobu vraždění civilistů, starých lidí a dětí a upozorňuji, že po válce tedy v MÍRU. Jednoduše dokážu proč: Když pomineme, že z 240 000 českých občanů, kteří přišli o život za okupace, bylo 70 000 židů a ti byli zavražděni z rasových důvodů, vychází za cca 73 měsíců okupace na jeden měsíc 3 287 zavražděných Čechů. Když si vezmete 20 000 zabitých sudeťáků za cca 4 měsíce regulérního míru (05 - 08/1945 vč.) vychází vám 5 000 za měsíc. Teda řeknu vám pane autor, stihli jsme toho dost.  

Re: Poznámka...:
Autor: J. Novak Datum: 14.2.2011 12:59

Kolik vám je? Navštívil jste někdy třeba Javoříčko, když hovoříte o míru? Víte něco o Wehrwolfech a jejich činnosti již v době toho vašeho údajného míru?

Za devastci pohraničí může kolektivizace:
Autor: V. Heidlerová Datum: 14.2.2011 10:12

S tak originálním názorem jsem se ještě nesetkala - dávno před kolektivizací byly vyrabovány do té doby prosperující obce českou lůzou a postupně dosídleny ještě horším odpadem, směskou různých dobrodruhů a přesídlenců a cigánů." Díky" drancování  nerostného bohatství, šílenou ochranou hranic a předáním strategického těžkého průmyslu "osvoboditelům" zaniklo 12OO obcí, většina do základů. Ale s velkou pravděpodobností ty obce už nebourali Rusáci, ale hádejte asi kdo? Už mne o tom nebaví psát,národ bez čistého štítu a znalosti pravdy bude stále bloudit. Nazdar.  Jediná možná cesta je cesta smíření, odpuštění a dalšího korektního soužití - díky Němcům se opravují kostely a jiné stavby, tak furt nenaříkejte a na Němce nenadávejte. Jetřeba soudit komunismus - to je aktuální a toby měla mládež znát, aby nemohlidalší Grebeníčci vyřvávat v parlamentu.

Re: Za devastci pohraničí může kolektivizace:
Autor: V. Kolman Datum: 14.2.2011 13:58

Copak Grebeníček paní Heidlerová. U Grebeníčka jeho "kafemlejnek", hájící komunismus už jaksi předpokládám. Na mě udělala horší "dojem" ona rudě oděná "ječící siréna" (jméno mi uniklo), která mi velmi silně svým projevem připomněla jistou Brožovou-Polednovou, když u soudu odsuzovala paní Miladu Horákovou. Stejný nenávistný jekot a obhajování zločinů 50tých let. I když jsem byl tehdy malý kluk, ten nenávistný hlas z radia a plátna filmových týdeníků si dodnes pamatuji a ona rudě oděná soudružka mě do těch neblahých let komunictické zvůle opět přenesla :-((

       Reakce poslanců ostatních stran na nebetyčnou drzost komunistických soudruhů (bouchání do lavic) byla ještě velmi mírná.

       Jinak - článek je napsán velmi rozumně nenásilným způsobem otevírá oči těm, kteří tu dobu na vlastní kůži nezažili.

S článkem:
Autor: F. Kusák Datum: 14.2.2011 9:19

lze určitě souhlasit a nemohu si pomoci, za tu spoušť, která pak přišla po válce, tzn. vyhánění Němců včetně oněch excesů, komunizmus, emigrace a zánik i nečeských elit, invaze v roce 1968, normalizace a současný marazmus, mohou nacisté, ti však měli podporu značné části  německého národa.

Re: S článkem:
Autor: Z. Rychlý Datum: 14.2.2011 19:14

Pane Kusáku to snad nemyslíte vážně. Že za všechno včetně okupace 1968 můžou nacisté, no tak tohle komunisté rádi slyší ! Oni nic, oni muzika.

Upřímně řečeno, proč ty vyjmenované prů sery neposunout ještě před nacisty ! Nakonec za všechen ten marasmus v českém a moravském pohraničí vlastně může Napoleon, který ty Rusáky nejen že nazahnal až za Ural, ale udělal z nich dokonce carskou velmoc, která nás pak musela (již  "demokraticky" přetavena v největší socvelmoc) osvobodit od nacistů.

Nebo kořeny neutěšeného stavu našich Sudet hoďme na Valdštejna a Švédy, kdybychom s nimi tenkrát nebojovali, mohli se soustředit na Němce a pošvédit je ! Svatá prostoto, to se mi snad zdá !

Raději napište tu hlubokou myšlenku jinak: Za všechno můžou lidi !!

Ano,:
Autor: F. Pavlis Datum: 14.2.2011 8:07

vidím to přibližně také tak. Vážit argumenty je těžké, má-li kdo brýle zvětšující či naopak.  Klidný a střízlivý rozhovor se v chaotickém dění našich dnů asi ještě dlouho nepodaří.  Některé jizvy, zejména hluboké, však bolívají ...až do konce...

Pane Krejčí,:
Autor: A. Hrbek Datum: 14.2.2011 7:55

víte kolik lidí zavraždili Němci v Přerově počátkem května?

Re: Pane Krejčí,:
Autor: J. Štrobl Datum: 14.2.2011 8:19

Pane Hrbku masakr na Švédských šancích byl masakr nevinných karpatských etnických Němců.

Re: Pane Krejčí,:
Autor: S. Ševeček Datum: 14.2.2011 8:31

Pane Štroble, ale pan Hrbek se ptal na konec války v Přerově - a jak je známo, boje o Přerov byly velmi tvrdé a doplatila na ně spousta obyvatel - Čechů i Němců (bylo to etnicky různorodé město).

Re: Pane Krejčí,:
Autor: J. Štrobl Datum: 14.2.2011 8:41

Švédské šance jsou u Přerova. Jedná se o tentýž masakr, který zmiňuje pan Krejčí.

Re: Pane Krejčí,:
Autor: J. Štrobl Datum: 14.2.2011 8:44

Byl to masakr projíždějících Němců, kteří se vraceli domů na Slovensko.

Re: Pane Krejčí,:
Autor: S. Ševeček Datum: 14.2.2011 12:07

Osobo, nešly tudy nějaké děti???

Re: Pane Krejčí,:
Autor: J. Štrobl Datum: 14.2.2011 8:48

Ti lidé měli dokonce papíry o své bezúhonnosti.

Re: Pane Krejčí,:
Autor: S. Netzer Datum: 14.2.2011 12:48

Vyrovnané skóre by Vás uspokojilo?