30.7.2021 | Svátek má Bořivoj


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Buvol 18.3.2009 0:56

Hele, ty jeden dráteníku, napiš něco o tom vašem šibeničníkovi Tisovi a o tom, jak jste platili Němcům od kusu za zplynovávání Zidů ..

.. mezi námi, kdyby byl slovenský národ reprezentován takovými kreaturami, jako jste vy, Felakundo, musel bych si myslet, že je nejodpornější v Evropě .. a musel bych začít fandit Madarům ....

R.J. 18.3.2009 1:43

Re: Hele, ty jeden dráteníku, napiš něco o tom vašem šibeničníkovi Tisovi a o tom, jak jste platili Němcům od kusu za zplynovávání Zidů ..

Hele Bůvole, řekni nám jak za druhé Republiky prodáváme náckům dělostřelectvo, munici, pěchotní zbraně, jak pronásledujeme židy, když chceš mermomocí poukazovat na svinstva jiných. Řekni hezky jak to bylo s arizovaným majetkem, jak ti, kdo se vrátili z koncentráku neměli kam jít, neboť jejich majetek si již užíval někdo jiný, ještě se pohoršovali nad tou drzostí židů, že něco chtějí, ať jsou rádi že přežili koncentrák. To byl v některých očích "vlastenců" hřích, přežít a domáhat se svého majetku. Tak to sem napiš,co se dělo u"nás",když jseš takový vlastenec, objektivní. Tak do toho Bůvole. Jinak jsi poslední dobou nějak zhrubl ve výrazivu, co to ? Asi málo popíjíš, pakse třeseš jak sulc,myšlenka né a né naskočit, tak vytáhneš sprosťárny, nakonec, že volíš Falmra, tak to se nedivím, to máš slovník správný.

yx 18.3.2009 8:41

Re: Hele, ty jeden dráteníku, napiš něco o tom vašem šibeničníkovi Tisovi a o tom, jak jste platili Němcům od kusu za zplynovávání Zidů ..

Můžete uvést nějaké informace, kdy armáda prodávala zbraně a střelivo Německu? Kdo a v jakém množství za druhé republiky pronásledoval na území Čech Židy (píše se s velkým Ž). Co se týká arizovaného majetku a návratu Židů zpět, ano, stávalo se to, ale ne v takovém množství, jako právě na Slovensku, kde dokonce i několik let po válce došlo k pogromům na Židy!!!!! Když chcete objektivitu, začněte u sebe.

R.J. 18.3.2009 12:16

Re: Hele, ty jeden dráteníku, napiš něco o tom vašem šibeničníkovi Tisovi a o tom, jak jste platili Němcům od kusu za zplynovávání Zidů ..

Jseš zde nový, asi z "novinek", tak to se nedivím Tvé neinformovanosti. Přečti si něco, třeba Tesaře, potom budeš koukat jako puk, vyoraný, čerstvě. ;-D

Pišta 18.3.2009 18:01

Re: Hele, ty jeden dráteníku, napiš něco o tom vašem šibeničníkovi Tisovi a o tom, jak jste platili Němcům od kusu za zplynovávání Zidů ..

Voni ti židi, které Němci vraždili byli Češi nebo Němci, či Slováci.Bylo to zkrátka rozmanité. Někteří vyznávali judaismus jíní byli pokřtěni, další třeba bez vyznání. Židy s velkým "Ž" z nich "vyrobili" až  náckové a komouši. Ty zajímala RASA. Ne národnost.

RK 18.3.2009 0:55

Jo dejepis to je veda

a takhle nejak budou vypadat evropske dejiny pote, co to tihle mladi kluci doorganizuji - tak doufejme ze se jim to nakonec nepodari.

JH 18.3.2009 4:19

Ano a tohle přepisování dějin předvídal už Beneš těsně po válce ...

zdeněk 18.3.2009 0:31

Multikulturní autore táhněte do Norska!

Víte vy vůbec něco o historii? Víte o tom že na bohoslužbách které vedl Hlinko na Slovensku se za R-U střílelo, že maďaři tvrdě potlačovali jakoukoli snahu o sebeurčení národů R-U? Vy o tom víte houby.

Nevíte o tom že češi když jeli na srbskou frontu zpívali "Kde domov můj" nepovažovali tuto válku za svou. Tuto válku chtěli hlavně němci a to jak v Rakousku tak v Německu. Císař Karel I by možná uzavřel se spojenci mír, ale rakouští němci to brali jako zradu německým bratrům, poté co se tyto vyjednávání dostali na veřejnost. Proto mír nebyl uzavřen.

Víte něco o tom že za čtení ruského dopisu se celá třída v Brně dostala do vězení?

Federaci jednotlivých národů odmítali hlavně němci a maďaři. Protože by přišli o svoje výsadní postavení v rámci monarchie. A rakouští němci, ti už začali pokukovat po velkoněmecké myšlence s tím že se Rakousko připojí k Německu.

Otázka připojení sudet k německu - považujete za reálné aby poražený stát po prohrané válce rozšířil svoje území?....

zdeněk 18.3.2009 0:32

Re: Multikulturní autore táhněte do Norska!

Ohledně svobod národnostních menšin - Němci měli v meziválečném období v ČSR své univerzity, mohli studovat ve svém jazyce. To bylo například v Polsku naprosto nemyslitelné. Jak se chovalo k menšinám ČSR a jak Polsko? A kdo to dnes Polsku vyčítá, jeho chování k bělorusům  či ukrajincům? Poláci si to líbit nenechají, proto na ně nikdo nejde. A o tom to je.

Hranice s Maďarskem byla stanovena tak aby byla vojensky obhajitelná. že to bylo potřeba ukázali sami maďaři když založili svůj bolševický stát(republiku rad) a vtrhli na Slovensko.

Josef 18.3.2009 1:33

Re: Multikulturní autore táhněte do Norska!

Ja jen doufam, ze tohle tema jednou nezavisli historici zpracuji. Za prvni republiky se cs. stat k mensinam a zvlaste k Nemcum nechoval rovne. Zvlaste v obdobi krise. Mluvil jsem s pametniky, kteri zili v Sudetech. Ze vsech statnich pozic (posta, zeleznice, urady) byli Nemci vyhazeni a nahrazeni Cechy. To ze neovladali nemcinu - to vubec nevadilo !! Na statem financovanych projektech pracovali vylucne Cesi ! Zaplat pan Buh za chartu lidskych prav OSN ! Evropska antidiskriminacni smernice byla nedavno v CR zamitnuta presidentem V. K. !!

kajik 18.3.2009 1:44

Re: Multikulturní autore táhněte do Norska!

Proboha, kdo vám tohle nakukal? To máte od Doležala?

R.J. 18.3.2009 2:12

Re: Multikulturní autore táhněte do Norska!

Ne , z historie. Nesmíte ovšem číst bolševicko-národoveckou pavědu. Pak se budete možná divit.

JH 18.3.2009 4:22

Chápejte pana R.J.,

smí ovšem číst jen pavědu od SdL a Doležala :-) Takže se divíme. Už teď.

ifx 18.3.2009 9:24

Re: Chápejte pana R.J.,

Ten JH to je opravdu zamindrakovany oslik. Co se zere tuhliku? To ze maji jini aspon nejaky nazor? ty budes mit asi malo prace, ze tady tak hojne a zbytecne plives na dolezala a ostatni .. nejspis zamestnanec statni spravy....

JH 18.3.2009 11:15

Samá voda, úplně vedle!!!

Štve mě nenávistná propaganda několika subjektů, která rozeštvává Čechy a Němce.

Mirek F. 18.3.2009 7:05

Re: Multikulturní autore táhněte do Norska!

Pamětníci vám na sjezdu Landsmanšaftu nepochybně napovídali ještě horší věci:-). Ale trochu kritický přístup by vám neškodil. Ve státních službách samozřejmě mohli pracovat a také pracovali i Němci, akorát museli splňovat pochopitelnou podmínku, tj znalost češtiny. Státní správa se mezi sebou musí domluvit. Těmi státem financovanými projekty byla pohraniční opevnění, celkem hloupé by bylo zakázku zadaf firmě, kde majitelé i zaměstnanci již začínají radostně hajlovat.

Jenda 18.3.2009 12:48

Re: Multikulturní autore táhněte do Norska!

Ano, ja bych si to vyhazeni predstavoval asi takhle. Reditelstvi post i zeleznic vydalo pokyn, ze zamestnanci maji umet uredni jazyk statu a firmy. Tak aby se nestalo, ze vypravci z jedne zeleznicni stanice zavola vypravcimu z druhe, ze je nejaky problem, a vzajemne si nebudou rozumet. Naprosto odporne nacionalisticky pocin, neni liz pravda?

A dal stavajicim zamestnancum urcitou lhutu na nauceni. No a nasi mili nemecky hovorici spoluobcane to vzali, zvykli byt namyslena vetsina, coby urazku a nez by se naucili cesky aspon natolik aby pochopili, ze na trati je vlak, tak se radsi nechali vyhodit.

A co se uradu tyce ... ponekud kecate. Urady v prevazne nemecky hovoricich oblastech uradovaly nemecky. Zjistete si treba v jakem jazyce se v te dobe zadalo o stavebni povoleni.

Paul Sulc 18.3.2009 16:19

Re: Multikulturní autore táhněte do Norska!

To nebyl po''pokyn'' CSD, to byl zakon ktery protlacil parlamentem Jiri Stribrny, fanaticky nacionalista. Jiste, prednosta stanice by mel umet cesky, ale prednostu nebylo tolik jako tech, co otukavali kola kladivem, spousteli sranky ci mazali vyhybky. Ale i ti se museli naucit do roka cesky. Zkuste se vy troubo treba v 50 letech naucit za rok nejakou rec.

NevericiTomas 18.3.2009 19:39

Re: Multikulturní autore táhněte do Norska!

Mno zit 50 let v nejake zemi a neumet jeji jazyk...to je signifikantni...

Jenda 18.3.2009 23:52

Re: Multikulturní autore táhněte do Norska!

Jiste, ti co mazali vyhybky a otukavali kola kladivem (zajimave zamestnani) pravdepodobne komunikovat s kymkoli mimo to ktere nadrazi nepotrebovali. Ti co spousteli sranky uz jo. A otazka zni kolik bylo tech kteri opravdu nikdy nemeli na starosti stanici a nebylo tudiz potreba zajistit aby bylo mozne jim zatelefonovat a varovat je, ze se stalo to nebo ono.

Jiste vpodstate vsichni cesti zamestnanci umeli nemecky, tak to prece mohlo zustat jako to bylo predtim ne? Mate pravdu, bylo by potreba vydat narizeni, ze vsichni zamestnanci Ceskych Drah musi umet nemecky ale ... to vlastne stacilo nerusit ...

Pišta 18.3.2009 8:23

Re: Multikulturní autore táhněte do Norska!

Ony ty univerzity (německé), jsme zdědili po žáláři národů RU. "My" jsme je jenom nezrušili. Jako třeba německé divadlo. Na jednu stranu se dovoláváme "tisíciletých kranic Českého království" a na druhou stranu stejně dlouhá historie hranic Maďarského království je nám k smíchu. Není bez zajímavosti, že Hitler nenáviděl Habsburky hlaně proto, že podle jeho názoru "poslovanšťovali Rakousko" podrobně to vysvětluje ve svém "díle" Mein Kampf. V roce 1850 bylo národnostní složení RU takové, že mu vlastně dávalo za pravdu. 8 000 000 německy mluvících, ale dvakrát tolik (!) Slovanů. Čechů, Slováků, Poláků, Rusínů, Slovinců, Chorvatů a Srbů. Dále 5 000 000 Maďarů, 5 000 000 Italů a 2 000 000 Rumunů.  V roce 1965 bylo národnostní složení Habsburské armády podle dostupných seznamů: 128 000 Němců, 96 300 Čechů a Slováků, 52 700 Italů, 22 700 Slovinců, 20 700 Rumunů, 19 000 Srbů, 50 100 Rusínů , 37 700 Poláků, 32 500 Maďarů, 27 600 Chorvatů a 5 100 můžů jiné národnosti (!). ( pramen:  Paul  Kennedy  "The Rise and Fall of the Great Powers Economic Change and Military Conflikt from 1500 to 2 000 ")  Co s tím?  Nic není tak jednoduché, jako se to zdá blbcům  Těm je všechno jasné předem. Fakta nefakta.

exulant 18.3.2009 0:29

jizni hranice Slovenska

Ta byla strategicka, aby se dala branit. A nezahrnovala slovenskou mensinu - nezanedbatelnou poctem, ktera zustala uvnitr madarskych hranic. A  ta mensina byla za tech cca 90 let skoro beze zbytku asimilovana madarskou politikou vuci nemadarskym mensinam. Nemluve o tom, kolik tech Madaru na Slovensku jsou behem 19. stoleti pomadarsteni Slovaci.

Paul Sulc 18.3.2009 0:26

''Boj O Hrad"

Tam se doctete jak po18 roce seredne zachazelo z mensinami. Cela ta prvni''Masarykova '' republika bylo pekne svinstvo, i kdyz Masaryk delal dost aby to nejak srovnal. Ale  slibovana autonomie nebyla.Proti fanatickemu ceskemu nacionalismu se nedalo, a do dneska neda, bojovat.

zdeněk 18.3.2009 0:39

Zato autorovo milované Polsko ty menšiny rovnou po tisích

vraždilo.

Jojo ČSR je na tom špatně, jelikož se chovalo civilizovaně a většina potomků těch menšin žije, má si kdo ztěžovat. 

O tom jak ohromným způsobem hospodářsky poklesla Podkarpatská rus po připojení k ČSR ani netřeba mluvit. To za R-U se tam investovalo!

O tom že ve 20 letech v Guinea Bissau mlátili černochy a zacházeli s nimi jak se psi, stejně o tom že ve francouzských koloniích neměli černoši rovnoprávné postavení ani nemluvě. Ale ČSR to byl vrchol utlačování! O tom se dnes musí mluvit. Neb o těch kdo vyznávali v té době veřejně rasismus a dnes to jsou západní spojenci se nesmí pochybovat. Oni byli "civilizovaní".

Paul Sulc 18.3.2009 1:03

Re: Zato autorovo milované Polsko ty menšiny rovnou po tisích

Zato dnes si ti cernosi vladnou sami, troubo. Kolik  povrazdenych?  Idi Amin Dada: 3/4 milionu.  ''Cisar'' Bokasa: 3/4 milionu, a ten je zral, lednice v palaci plne cloveciny, same lepsi kousky. Kongo: 5 milionu za 5 let. Rwanda Burundi  pres pul milionu,za tri mesice, pouzity jen macety Dnes by v tech svobodnych statech Hanzelka a Zikmund neprojeli ani tankem

Tony 18.3.2009 4:28

Re: Zato autorovo milované Polsko ty menšiny rovnou po tisích

Ty vrahy, ktery tady jmenujes jsou vsichni domorodci, africti cernosi. OK, Hnupe? Hanzelka a Zikmund to projeli, kdyz am vladli belosi, za casu kolonialismu, osle.(Y)(Y)

Marie 18.3.2009 4:48

Re: Zato autorovo milované Polsko ty menšiny rovnou po tisích

Ten Sulc je kompletni idiot, zrejmne bejvalej bolsevik a STBak.(Y)

R.J. 18.3.2009 13:31

Re: Zato autorovo milované Polsko ty menšiny rovnou po tisích

Komouši a estébáci rádi spolupracovali s nácky, s těmi, jichž se my štítíme, tak jako komoušů a estébáků. Jinak výrazivem se neklamě zařazujete mezi tu svoloč sama, asi "svůj k svému".Paul Sulc je na rozdíl od Vás gramotný.

Jenda 18.3.2009 23:46

Re: Zato autorovo milované Polsko ty menšiny rovnou po tisích

A s tematem to souvisi jak?