Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seJ31o72z78e27f 48K71o14s98t79e48l80a96n37s48k89ý
Nemohu se dočkat, až pan Ziegler začne psát o epidemii nacistického myšlení na současné Ukrajině.
D50a84n96a 67L56a48u35r88e55n69c97i14k25o55v32a
Tak to si postavte čekárnu. Ukrajinský nacionalismus naše umanuté russobijce absolutně nezajímá. Ten pro ně neexistuje, i kdyby jim Banderovci stáli s faklema přímo pod oknem.
M88y42r13r79r31y86n 35M27y22r73r87y75n69o94v66i27č
Ne, u zrodu války byla dohoda evropských mocností, které se domnívaly, že Hitler se obrátí na východ a zlikviduje SSSR a tím hrozbu komunismu. Stalin se zase domníval, ze se obrátí na západ a idea komunismu zvítězí i tam. A spletli se úplně všichni...
P76e83t24r 94D87o35l67á37k
Taky když Hitler napadl SSSR, tak v Anglii se mohutně oslavovalo.
P94e82t32r 56H50á67k
Zvláštní je, že Churchill to takhle nebral - v jeho pamětech to nikde takto psáno není. Toto je moderní interpretace dějin, vzniklá v prostoru střední Evropy okolo roku 2000.
Churchill samozřejmě měl za zlé SSSR, že prodával Německu produkty. Nicméně o nějakém "rozpoutání války" nemluvil.
F88r52a57n39t91i64š34e68k 68N62a58v79r54á81t59i59l
Alternativní historie z pera pana Zieglera má za cíl očistit hitlerovské Německo a vinu za válku hodit na Sovětský svaz. Situace byla ovšem o moc složitější, než ji autor prezentuje. Západní velmoci chtěly vyvolat válku Německa se Sovětským svazem, ve které by se oba státy oslabily tak, že by západ určoval podmínky míru. Stalin chtěl vyvolat válku mezi západními státy a Německem, kdy by on sám byl v rozvrácené Evropě konečným arbitrem. Německo chtělo postup ve dvou krocích, kdy prvním by byla blesková porážka spojenců ve Francii a pak likvidace Sovětského svazu spojená s vyhubením untermensch národů Židů, Slovanů, Romů, kteří jsou nebezpeční pro Germány zastupující nadřazenou „panskou rasu“. Přepočítali se všichni. Západní velmoci v tom, že blesková válka v Polsku bude plynule pokračovat útokem na Sovětský svaz. Stalin, že konflikt ve Francii bude vleklou válkou a bude mít čas obnovit armádu, kterou zdevastoval velkým terorem. Hitler, že po porážce Francie uzavře příměří s Velkou Britanií a válka na východě bude probíhat podle jeho přesvědčení, že "stačí vykopnout dveře a celá ta zpuchřelá stavba se zřítí." Pokud by se naplnila přání pana Zieglera, český národ by zmizel. Rasově vhodná a inteligentní část by byla germanizovaná, ideologicky nepřátelská část by byla vyvražděna a rasově nevhodná a neinteligentní, avšak dobře smýšlející část by byla použita jako pracovníci, avšak bylo by jim zamezeno se rozmnožovat. Poslední možnost se mi jeví u progresívních politruků nejpravděpodobnější.
J28i59ř13í 80K36i41n41d36l
Tohle nám do hlavy rvalo komunistické školství a je vidět, že to u vás je hluboce zakořeněné. v dubnu 1939 podepsalo Polsko s V. Británií smlouvu o spojenectví a ochraně Polska a k té smlouvě se připojila i Francie a bylo vyzváno i SSSR, aby se k této smlouvě připojil. Kdyby to SSSR udělalo, ke druhé světové válce nedošlo. Dochoval se dokument, kde Stalin nadiktoval Klimentu Vorošilovi pokyny, jak postupovat při jednání s cílem nedohodnout se. Jak to vyjádřil k otázce paktu se Stalinem německý vyjednavač Hans von Herwath " Byli jsme schopni dosáhnout dohody se Sověty, protože jsme mohli bez problémů ze strany německé veřejnosti nabídnout Rusku pobaltské státy a východní Polsko. To Britové a Francouzi s jejich veřejným míněním udělat nemohli " To je přesně to, co chtěl Stalin po Francii a V. Británii, aby souhlasila s anexí východního Polska a pobaltských států, stejně tak Finska. Dne 23. srpna 1939 se sešli představitelé nacistického Německa a Sovětského svazu, aby podepsali smlouvu o neútočení a rozdělili si sféry vlivu. Podle jejích signatářů se jí také říká Pakt Ribbentrop–Molotov. Bez tohoto paktu by druhá světová válka nezačala . Německo a SSSR napadli PolskoNový obchodní pakt podepsaný jako součást paktu Ribbentrop- Motolov pomohl Německu překonat britskou blokádu. V prvním roce obdrželo Německo milion tun obilovin, půl milionu tun pšenice, 900 000 tun ropy, 100 000 tun bavlny, 500 000 tun fosfátů a značné množství dalších životně důležitých surovin spolu s tranzitem jednoho milionu tun sójových bobů z Mandžuska. Tyto a další dodávky byly přepravovány přes sovětské a okupované polské území. Sověti měli obdržet námořní křižník, plány bitevní lodi Bismarck, těžká námořní děla, další námořní vybavení a 30 nejnovějších německých válečných letadel, včetně stíhaček Bf 109 a Bf 110 a bombardéru Ju 88. Sověti měli rovněž obdržet ropná a elektrická zařízení, lokomotivy, turbíny, generátory, dieselové motory, lodě, obráběcí stroje a vzorky německého dělostřelectva, tan
R30i62c73h74a83r47d 63V77a76c53e83k
Ano, historii lze vykládat mnoha způsoby a kdo chce, vždy si najde ten, který mu vyhovuje.
No a třeba u zrodu války byl západní postoj k poraženemu Německu po 1. sv. válce. Ústrky a potlačování vedly k tomu, že to Němce přestalo bavit a zvolili si Hitlera, který z podlidí udělal vyvolený národ.
A45. 27R40e13n11j91a18s24c60u
On autor cudně pomlčel, že paktu Ribentrop Molotov předcházel pakt Hitler Pilsudki 26.01.1934, Mnichovská “dohoda” 29.09.1938, kde figurovalo Německo, Británie, Francie, Itálie, poté pakt o neútočení mezi Británií a Německem 30.09.1938, poté deklarace o přátelských vztazích mezi Francií a Německem 06.12.1938, poté 07.07.1939 byl uzavřen pakt o neútočení mezi Německem a Estonskem a mezi Německem a Lotyšském a teprve, když už měla s Německem uzavřenou smlouvu většina zemí Evropy (Itálie, Maďarsko, Rumunsko, Chorvatsko, Bulharsko , Litva,...), tak přišel na řadu onen pakt o neútočení mezi Německem a SSSR 23.09.1939....
M85a77r44c63e72l 53N69o40v57ý
https://cz24.news/vidlak-protoze-to-jinak-neslo/
Víte, v roce 1925 byl Hitler jenom směšný. Měl za sebou nepovedený „pivní puč,“ za který si odseděl neuvěřitelně mírný trest (srovnejte to s tím, kolik dostali Tušl s Čermákem za blbé kecy), chodil po hospodách a prodával Mein Kampf. Nikdo to tehdy neřešil, nikomu nepřipadal nebezpečný a nikdo se proti němu nijak výrazně neohrazoval. Ani dobově nejsilnější organizace, které se přímo z podstaty specializovaly na dohled nad morálkou – církve, mlčely.
Po ta dlouhá léta, kdy NSDAP sílila, se ozývali jen jednotlivci, kteří pak dílem z Německa uprchli a dílem byli povražděni, ale nešlo o žádný organizovaný odpor. Remarque by mohl vyprávět. Žádný německý průmyslník nezaložil bohatě dotovanou neziskovku nebo médium, aby se stavěl proti nacistům. Jediný, kdo se stavěl na odpor, byli němečtí komunisté. Jinak víceméně nikdo. Od roku 1933, kdy nacisté převzali moc, uběhlo do Křišťálové noci ještě dalších pět let, kdy se opět ještě nedělo skoro nic. Do Německa jezdili britští i američtí finančníci a investovali do budoucích závodů na granáty, tanky a cyklón B. Zahraniční diplomaté posílali zprávy o tom, jak je pan Hitler protikomunisticky založen a že by on mohl být ten pravý, aby se postavil Stalinovi, jehož Sovětského svazu se hospodářská krize třicátých let skoro nedotkla a který plánuje u Čeljabinsku obrovské průmyslové zóny...
M21a30r19c39e89l 59N83o31v98ý
Když dnes pravda a láska lomí rukama, že přišla Rudá armáda a zavedla tady svoje pořádky, tak já k tomu suše dodávám, že to jinak nešlo. Jednoduše proto, že se nikdo včas nepostavil nacistickému zlu na odpor. Jednotlivci, kteří se na odpor postavili, ti byli ukřičeni a uvláčeni lepšími lidmi podle stejných metod, jako se to dělalo v uplynulých čtyřech letech. Foltýnové všech dob jsou naprosto stejní. Nacisté byli po mnoho let slabí, neměli moc a neměli zbraně. Měli jen křik. Ale nikdo z těch, kdo měli podíl na moci a měli ve společnosti autoritu, se jim nepostavili. Až přišel den, kdy na to měl sílu už jen Stalin...
Dnes se díváme na to stejné. Prezident podává ruku prvotřídním hrdlořezům a vyznamenává pohrobky Stěpana Bandery. Ti, kteří mají moc a mohli by se tomu postavit, ti zase jednou nedělají nic. Heslem dne je dívat se jinam a bagatelizovat to. Stejně jako kdysi sypal Západ nacistům prachy horem dolem, aby se postavili Rusku, cpe dnes Západ prachy Banderovcům, aby se postavili Rusku. A církev Kristova, která se cítí být strážkyní nejvyšších hodnot a má prý klíče od Božího království, nedělá nic. Neslyší, nevidí, nemluví. Miliardáři, kteří mají moc nad médii a dokážou nasadit psí hlavu, komu si zamanou, to nechávají být a naopak se ještě předhánějí, aby Banderovcům nacpali další prachy.
Všichni vidí, co se na Ukrajině děje. Všichni dobře vědí, jak to tam celé vzniklo, vědí, že Minské dohody byly jen západní vychytralost, ale prostě to bagatelizují. Smlouva s ďáblem je v pohodě, protože ďábel je teď na naší straně.
P79e12t10r 96D24o41l87á56k
Polska poprostu zawsze antybanderowska.
J11a87n28a 27K79r89á22l80o87v96á
No jo, "Hrdinové UPA", to je to pravé, co Evropa dneška potřebuje...
R48o83s90t34i17s23l36a33v 96M31e72i21š42n34e91r
..takže nakonec se dozvíme, že za 2.sv. může Rusko-- jakož i za miliony mrtvých v plynových komorách--vždyť nebýt Ruska, tak by se to přece nikdy nestalo....myšlenkové pochody páně Zieglera.
J64o15s79e87f 62J13e74l25í52n80e22k
To se hluboce pletete, to nejsou jen myšlenkové pochody nějakého novináře. To je už dnes celkem uznávaný závěr mnoha historiků, dokonce i ruských. A že se to marx-leninským přiblblíkům jako vy nelíbí, to jen potvrzuje, že tento závěr je správný.
H40a40n39a 95L57u11k61e44š47o17v55á
S nacistickým Německem se bohužel zapletl kde kdo, nejenom Sovětský svaz, pravdou je, že i řada Američanů ve 30.letech minulého století byla pronacistická, jako například známý antisemita, automobilový průmyslník Henry Ford, proto americký prezident F.D.Roosevelt dlouho odmítl vstoupit do evropské války, protože se obával neochoty Američanů výrazného angažmá ve válce, a že by ho to stálo znovuzvolení. Profašistické nálady se vyskytovaly i ve Velké Británii.
P94e86t70r 89H44á66k
On by mu to Kongres zřejmě ani nepovolil.
M82a88r54c93e34l 28N34o17v10ý
Mentálne defektný Ziegler nepozná históriu (ako tu uz bolo opakovane dokázané diskutujúcimi) a nepozná ani súčasnosť. Je to narušený človek. Ak bude zieglerov v spoločnosti dosť, zhoríme v úplne zbytočnej vojne s Ruskom.
-- Doplním súčasnosť: V stredu 27. mája 2026, kedy prezident Zelenskyj podpísal dekrét, ktorým pomenoval konkrétnu vojenskú jednotku po Ukrajinskej povstaleckej armáde (UPA) a označil ich za „hrdinov“. Zelenskyj tento krok odôvodnil snahou „obnoviť historické tradície národnej armády“ v kontexte prebiehajúcej obrannej vojny.
Pre Poľsko je téma UPA a Stepana Banderu mimoriadne citlivá, keďže Varšava organizáciu viní zo spáchania Volynského masakru počas druhej svetovej vojny, pri ktorom bolo masovo vyvraždených desiatky tisíc poľských civilistov. Prezident Karol Nawrocki (29. máj 2026): Vyhlásil, že ho krok Kyjeva „hlboko pobúril“ a oficiálne navrhol odobratie Radu Bielej orlice (najvyššieho poľského štátneho vyznamenania), ktoré Zelenskému v roku 2023 udelil predchádzajúci prezident Andrzej Duda.
-- Používanie pozdravu „Sláva Ukrajine! Hrdinom sláva!“ Tento pozdrav, ktorý historicky v 30. a 40. rokoch 20. storočia aktívne používala OUN (Organizácia ukrajinských nacionalistov) a UPA, sa stal za Zelenského vlády (a už pred ním za Petra Porošenka) oficiálnym pozdravom ukrajinskej armády a štátnych orgánov. Zelenskyj ho bežne používa vo všetkých svojich prejavoch vrátane vystúpení v zahraničných parlamentoch a pred západnými lídrami.
-- Zelenskyj vo februári 2023 udelil 10. samostatnej horskej útočnej brigáde čestný názov „Edelweiss“. 1. horská divízia (1. Gebirgs-Division) nemeckého Wehrmachtu bola elitná horská jednotka. Bojovala v Poľsku, Francúzsku, na Balkáne a predovšetkým na východnom fronte (vrátane Kaukazu a Ukrajiny). Jednotka mala vo svojom znaku práve kvet plesnivca alpínskeho (Edelweiss). Počas vojny sa jej príslušníci dopustili viacerých vojnových zločinov a masakrov civilného obyvateľstva (napríklad v Grécku či Albánsku).
T10o43m45a18s 74N80o35v10y
Děkujeme aktivistovi z Felvideku za příspěvek!
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz