26.10.2020 | Svátek má Erik


Diskuse k článku

HISTORIE: Spravedlnost po letech

Okresní soud v Bratislavě vynesl průlomový rozsudek. Zavraždění Hartmutha Tautze na československých hranicích v roce 1986 bylo nezákonné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Pospíšil 3.4.2017 16:09

Žádné lidské právo na volný pohyb přes hranice neexistuje.

To lidské právo zní tak, že člověk má právo kdykoliv opustit kteroukoli zemi, i svou vlastní a kdykoliv se do vlastní země vrátit.

Tedy má právo na odchod ze země, ale nemá právo vstupu do země, pokud to není země jeho. Tedy o vstupu do země rozhoduje ta země, pokud to není země jeho. Jen pak rozhoduje on.

A je jen na zemi vstupu, zda umožní vstup každému, což je krajně neobvyklé, nebo jen těm, jejichž vlády si tento vstup se zemí sjednaly ať už dohodou o volném pohybu, smlouvou o turistických cestách. Tam kde nejsou tyto dohody, je vstup na vizum, čili na osobní povolení ke vstupu do země.

Kontrola totožnosti na hranicích nemá s lidskými právy vůbec nic společného. Je spíše obvyklá a nijak neruší ty, kteří se umějí prokázat a jsou oprávněni do země vstoupit. Na druhé straně jsou ve slušných zemích přivítáni kontrolujícím úředníkem, což je příjemné.

V některých zemích jsou protivné spíše celní, bezpečnostní případné potravinářské kontroly. Mě byli nejprotivnější kontroly Američanů a Izraelců. V Australii jsem nebyl, ale slyšel, že i tam jsou protivní. Vše zcela demokratické země, ctící lidská práva.

S. Rehulka 3.4.2017 14:44

Když čtu.....

....výblitky soudruhů P.Beránka, J.Řezáka a jim podobných, chápu, že současná republika je v takovém stavu, v jakém je !

Tyhlety kecy o agentech - chodcích, byly (možná) pravdivé v padesátých letech, kdy hranice ČSR byly hlídány jednotkami SNB a pár starými "financi", ale autor zde mluví o sofistikované a vražedné opravdové "železné oponě" spuštěné komunisty nikoliv na ochranu "výdobytků socialismu", ale na držení občanů v kleci !

Až si toto - vy nahoře zmínění šmejdi přečtete, budte rádi, že Vás nemohu osobně potkat. Asi bychom si nerozuměli ! SFR

P. Beránek 4.4.2017 0:16

Re: Když čtu.....

Typický argument primitivního antikomunisty, že Svene Francisoviči Řehulko.

To nejsou kecy, to je výpověď jednoho z mnoha agentů. Koukám, že tyhle jednoduší Řehulkové už nevěří ani vlastním agentům.

Tu železnou oponu spustil Západ, konkrétně Churchill ve Fulltonu, to ví už snad každý školák základní školy, ale Řehulkové to nechtějí ani brát na vědomí. Oni mají svoují víru a všechno co se do ní nehodí neuznávají. A jejich hlavním argumentem jsou, jak je vidět, vyhrúžky.

Ale takových Svenů Francisovičů je tady bohužel spousta.

P. Beránek 3.4.2017 12:57

Kdo spustil železnou oponu? My ne!

"....ochranný prvek před pronikáním cizích agentů na naše území."

Autor plácá nesmysly. Zde je výpověď tzv. agenta chodce z dubna 1990:

https://www.respekt.cz/tydenik/1990/4/pribeh-agenta-chodce?issueId=4

Agenti CIC (předchůdce SíAjEj) chodili přes čáru dělat sabotáže a vraždit. Na čáře to odneslo 650 našich pohraničníků.

P. Beránek 3.4.2017 13:22

Re: Kdo spustil železnou oponu? My ne!

V tom výše uvedeném linku doporučuji si všimnout poslední odstavec části "Práce agentů":

"Zdůrazňovalo se, že jakmile nás chytnou a zjistí, že chodíme přes hranice z politických důvodů, dostaneme se na špagát."

Takže sabotáže a vraždy těchto agentů si oni pojmenovali "POLITICKÉ DŮVODY"- Tak už chápu to jejich označení "popravy z politických důvodů!!!!

A. Alda 3.4.2017 14:15

Ale komunisti byli svině a ne že ne.

Například vytváření těch fiktivních hranic 15 km před skutečnou hranicí nebo placení provokatérů slibujících převedení přes hranice...

P. Beránek 4.4.2017 0:20

Re: Ale komunisti byli svině a ne že ne.

Já netvrdím, že nebyli. Ale jejich "svinstvo" bylo vlastně reakcí na mnohem větší svinstva toho slavného Západu.

Kdo nemá v hlavě nasr.no, kdo dokáže trochu myslet a brát fakta na vědomí tak to vidí.

J. Řezák 3.4.2017 11:59

Ano, každý zločin má být potrestán.

Vražda je zločin. Mašínové spáchali prokazatelně dvě vraždy. Jsou tedy zločinci. Starej Benda se jich zastává a Topolánek jim dal dokonce jakýsi srandametál. Schvalování zločinu je trestné. Topolánek a starej Benda se tedy dopustili trestného čiínu a měli by být stíháni (Benda tedy už ne). Mýlím se ve své dedukci v něčem?

A. Alda 3.4.2017 11:46

Pominu-li všechn nepravdy v článku uvedené,

zůstává prostý a jednoduchý závěr: cizinec se pokoušel nepovoleně překonat státní hranice mezi naším a cizím státem. A byl přitom zabit.

I dnes si přeji, aby nikdo cizí nepřecházel přes hranice našeho státu bez státního povolení. A pokud se sem budou valit hordy muslimů, přeji si, aby na hranicích byla pohraniční stráž, která se nebude bát střílet. I ty elektrické dráty bych tam přivítal.

Přes cizí hranice se prostě bez dovolení nechodí.

J. Řezák 3.4.2017 11:54

Re: Pominu-li všechn nepravdy v článku uvedené,

Souhlasím. Nemám problém se nechat legitimovat na hranicích (pochopitelně bez dalších buzerací, jen legitimovat), když budu vědět, že je to malá splátka za to, že se k nám nepovalí hordy Avarů a jiné špíny kdovíodkud.

A. Alda 3.4.2017 14:13

Avary nechte na pokoji.

Jsme částečně jejich potomci.

Ale podstatné je, že v daném případě se cizinec pokoušel překonat naše hranice.

Něco jiného je zabíjení Čechů a Moravanů a Slováků a Slezanů na česko-německé a česko-rakouské hranici, když chtěli od nás odejít. To je lumpárna a nepochybný zločin.

Ale když se cizinec snaží nepovoleně překročit naše hranice, jde zcela zjevně a neomluvitelně o vážný zásah do naší národní a státní suverenity, na který máme právo odpovědět vší dostupnou silou.

Je to prostě stejný rozdíl, jako když Vám pubertální dcera utíká na zakázanou diskotéku a vyleze z okna a přelze plot, nebo když Vám přes ten plot a přes okno leze někdo cizí, koho neznáte a kdo s Vaší rodinou nemá nic společného.

Š. Šafránek 3.4.2017 14:43

Re: Pominu-li všechn nepravdy v článku uvedené,

Najdi 10 rozdílů:

Gustáv Husák: Hranice nie sú korzo.

A. Alda: Přes cizí hranice se prostě bez dovolení nechodí.

A. Alda 3.4.2017 16:01

A co se vám na tom nelíbí?

Státní hranice jsou korso či promenáda, aby si přes ně chodil kdo chce jak chce.

Vy snad necháváte svůj byt nebo dům otevřený pro každého?

J. Lancik 3.4.2017 20:29

Re: Pominu-li všechn nepravdy v článku uvedené,

Prosty a jednoduchy zaver je ten, ze mlady Nemec vstoupil na uzemi tehdejsi CSSR pres hranicni prechod z tehdejsi NDR zcela legalne na zaklade dohody o bezvizovem styku. Zavrazden byl kdyz cs. uzemi chtel opustit. Cizi statni prislusnik nepotrebuje cs. povoleni cs. uzemi opustit. Podle Vasi teorie a ostatnich obhajcu prisne hlidanych hranic by melo byt strileni ti kteri chco na nase uzemi ilegalne vstoupit, tedy zvenci dovnitr a to se nestalo pokud vim od roku 1948 do roku '89 ani jednou. Strilet, zabijet podle Vas ruznych Beranku by meli tedy Nemci a Rakusaci, mohli, ale ani jednou to neudelali. Zato bylo komunisty zavrazdeno asi (presny pocet neni znam) 300 lidi, tech co chteli zevnitr ven. Vy a ostatni pisete vlastne o nicem, o strileni ilegalne prichazejicich a to se za casu komunisticke diktatury nikdy nestalo.

P. Beránek 4.4.2017 0:30

Re: Pominu-li všechn nepravdy v článku uvedené,

Hloupě zjednodušujete.

Samozřejmě že Němec měl právo opustit ČSSR. Ale legálně, tak jako sem vstoupikl, přes přechod a ne se plížit jako vrah přes střežené území. Kdo z těch pohraničníků měl vědět, že se jedná o nějakého hloupého Němce a ne třeba o agenta CIC, vyzbrojeného a střílejícího na všechno co se pohne.

Sám agent Rambousek vypovídá, že měli nacvičenou "pudovou střelbu". To znamená automatické střílení (pudově) na všechno co se pohne. To tam měli ti pohraničníci vyvěsit transparenty "Vítejte u nás agenti a cíťte se jako doma"?

Hranice byly tehdy, po vyhlášení studené války vlastně frontovou linií. A že se na frontě střílí to snad ví každý.

Š. Hašek 3.4.2017 9:25

V článku jest hodně nepřesností.

Předposlední odstavec jest "hustý".Nedomnívám se vůbec, že moje "základní lidské právo, zde v článku svoboda pohybu, jest nadřazeno všemu". Potom to samozřejmě platí i pro Afričana u Chebu?? Nejsem v žádném případě lidskoprávník, ti vzoroví teď káží mravy z brusele a z kanceláře pí Šabatové .......

Lidskoprávníci se do věcí tak zamotávají ......., že nakonec ....... .

Dále podrobněji od pana Klepetky, viz i pan Houžňák.

F. Houžňák 3.4.2017 9:14

Tohle samozřejmě není pravda,

"Zatímco u zločinů nacismu nebyly u pachatelů brány v potaz zvyklé výmluvy o plnění rozkazů a „zákonnosti“ nelidských nařízení" - to bylo v Německu v naprosté většině používáno jako argument pro malé nebo žádné tresty. Běžná lež o tom, jak se "Německo vyrovnalo s nacismem", houby, i ty největší zločince v Německu za pár let pustili, vrátili do úřadů a funkcí a vypláceli jim tučné penze.

P. Sulc 3.4.2017 3:40

Kdyby jen lide umirali na hranicih, ale

take umrali, protoze si to ten dobry narod pral. Na schuzich odsuovali dobri soudruzi zatcene utekaze a prali jim smrt, spousta lidi tato prohlaseni podepisovala, aby se zavdecila rezimu, dokonce i kreatury typu Svetla Svozilova.

V. Klepetko 3.4.2017 8:49

Re: Kdyby jen lide umirali na hranicih, ale

Právě jste s dopustil veřejného hanobení národa podle § 355 TZ! Budete snad zítra takto paušálně hanobit muslimy, Židy nebo třeba cyklisty? Implikuje to touhu nějak "tento dobrý národ" potrestat... Co navrhujete? Naředit? Očistit atomovkou? Sebereflexe neznamená paušální a nenávistné odsuzování celých národů!!! Že si něco "národ přeje", to není demokratická, ale nacistická dikce!

(Omlouvám se pokud budu reagovat s velkým zpožděním, mám dnes v práci celkem frmol)

V. Klepetko 3.4.2017 2:28

Ta píšťala zní sladce...

Působivé! Již druhý v řadě intelektuálně nepoctivý faul, "podpásovka", a metoda je stále stejná: velmi sugestivní, ale falešné analogie mezi nějakou nespornou hrůzou z minulosti a dneškem.

V. Klepetko 3.4.2017 2:39

Re: Ta píšťala zní sladce...

1) Minule autor srovnával Spravedlivé mezi národy s dnešními hipsterskými progresivisty...

V. Klepetko 3.4.2017 2:41

Re: Ta píšťala zní sladce...

2) V dnešním článku pro změnu nejdříve popisuje odsouzeníhodné vraždy uprchlíků z komunistického státního gulagu, aby z toho v zápětí odvodil: "V demokratických zemích musi být základní lidské právo - v tomto případě právo na svobodný pohyb - nadřazeno jakémukoliv „právu“ diktatur či jiných zvrhlých zřízení". Zamyslete se nad přesným smyslem tohoto citátu! Autor nám nejdříve pravdivě říká, že každý má právo prchnout z diktatury (nebo třeba z pouště bez vody nebo z bojiště), a to opravdu JE nezadatelné, nezcizitelné, nezrušitelné a nepromlčitelné právo KAŽDÉHO člověka. Je skutečně nadřazené "právům" diktatur. Tota právo ale nezakládá povinnost demokratické země takoveho uprchlíka přijmout, pokud by takové přijetí nepřiměřeným způsobem zasahovalo do jiných důležitých lidských práv občanů této demokratické země! Například právo na volný pohyb osoby, podezřelé ze spolupráce s teroristy, osoby nakažené infekční chorobou, nebo prostě nesplňující podmínky Ženevské úmluvy o uprchlících NENÍ nadřazeno právu na život, bezpečnost a zdraví mé rodiny a mých spoluobčanů. A není nadřazeno právě proto, že žijeme ve svobodné a demokratické zemi!

Nezmění to ani zástupy "spravedlivých" - věřím že nás před nimi ochrání Ústavní soud. Nezmění to ani autor svými dojáky, ve kterých již podruhé zneužívá vzpomínky na hrůzy nacismu a jiných diktatur, aby zdůvodnil, že si "budeme muset zvyknout" na omezování svých práv ve prospěch těch "nadřazenějších"... Nezmění to ani sám Krysař!!! Za vzpomínku a hrozný osud našich útěkářů si ale autor i tak zaslouží díky...

V. Klepetko 3.4.2017 2:44

Re: Ta píšťala zní sladce...

"na hrozný"