Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

SR

Pán jistě podporuje připojení části Slovenska, Ukrajiny, Rumunska a dalších zemí k Maďarsku. Argumenty nemusí hledat, jsou stejné jako v případě Valtic.

Foto

A k tomu Maďarsku pridat ještě rakouskou zemi Burgenland,

J43a58n 51Č70e91r51n54ý

14. 6. 2024 15:25

Chyba. Sověti měli po válce dál.okupovat Rakousko a byl by klid. Stejně měli zůstat ve východním Německu. Amíci na druhé straně jsou tam pořád.

PD

Určitě by chtěli a snaží se. I u nás, což byste co známý kolaborant také uvítal. Naštěstí na to nemají sílu.

Foto

Já bych podle rady pana Zieglera vrátil bývalá území hned. Jenže všem bez výhrad.

Valtice , českému království opravdu nepatřily, takže je vrátíme zpět Rakousku. Jenže celé Slezsko, Dolní a Horní Lužice se pak musí vrátit zpět Česku, protože tohle zas pro změnu ukradli nám.

Těch zhruba 50 km2 kolem Valtic a Mikulova oželím, pokud získáme na oplátku zpět desetitisíce km2 Slezska a Lužice.

LB

Nojo, ale vy jste zapomněl na Vitorazsko, České Velenice. Takovýhle Kuhhandel!

JK

Autor je jasný. Divím se, proč bydlí v Čechách. Podle něho se obsazení Sudet Německem dá vnímat jako spravedlivá odplata a zažili jsme si něco jako Valtice o dvacet let dříve. Prý máme být k sobě upřímní. Měl by se sebrat a táhnout kam ho srdce vede.

HR

Táhnout byste měla Vy. A především si nastudovat historii. Ryze německojazyčné kraje byly proti jakémukoli právnímu základu přiraženy k Ceskoslovensku ne naposledy na základě prolhaných údajů pana Masaryka v USA a menšinová politika první republiky byla více než mizerná. Takže se nedivte.

LB

Sudeťák Ziegler opět našel svou parketu.

JN

Pan Ziegler ty německy mluvící evidentně miluje, chtěl by je tu, když jsou bohatší. Lepší by pro něj snad bylo, kdyby se odstěhoval tam.

JE

Vlastizrádné kecy.

Je teď moderní urážet naše předky?

Nechybělo málo a Němci by nás odsunuli kamsi za Ural jako otroky !!!

VP

Lichtenštejn byl předseda tribunálu, který roku 1621 odsoudil 27 (ve skutečnosti 28ú "českých pánů" k smrti. Pak se napakoval na megapodvodu s "dlouhou mincí," který ožebračil celé království. Dále se obohatil na pobělohorských konfiskacích.

S někým takovým bych se vůbec nebavil.

FN

Hranice s Rakouskem nebyla v historii zdaleka klidná a jasně stanovená. Například Hynek Jevišovský z Kunštátu, zvaný Suchý čert, provedl řadu úspěšných nájezdů v pohraniční válce. Když se v roce 1404 rakouský vévoda Albrecht s uherským králem Zigmundem pokusili dobýt Znojmo, dostali od Suchého čerta a jeho spojence Sokola z Lamberka pořádný výprask, po kterém Albrecht zemřel a Zigmund se zachránil útěkem. Jestliže pan Ziegler požaduje vrátit Valticko, měl by se zamyslet například nad tím, jak by mělo Rakousko vrátit České republice enklávy v tzv. Nových Čechách, které Habsburkové prodali Bavorsku.

LB

Ano. Ta území jsou vyznačena v tzv. historické mapě na mapy.cz.

VB

Ty voe Zieglere, Rusko vzneslo také nárok na území, která mu historicky patřila, navíc na těch územích žijí Rusové. Že nějaký Chruščov daroval Ukrajině v 50tých letech Krym je argument asi tak na úrovni, že do Valtic vede trať.

Zieglere, jak to uděláme, když se chceš dohodnout s Rakušákama a Rusy kvůli stejnému problému pozabíjet?

VP

"Darování" Krymu Ukrajině byla změna vnitřního územního uspořádání SSSR. Žádný samostatný stát "Ukrajina" předtím ani dlouho potom neexistovat a to tak, že nikdy!

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz