14.8.2022 | Svátek má Alan


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
franta62 6.3.2007 23:12

Re: Re: Re: Re: Typicky priklad...

A ČSSD má Masarykovu dělnickou akademii které ještě  "moderně" dává přízvisko  think tank - ačkoliv Masaryk říkal : Socializm nepřjímám. Taky náhoda.

franta62 6.3.2007 23:01

Re: Re: Děkuji, pane Beneši!

Doporučuji také Souběžné dějiny SSSR (J.A Lhiem, dvě knihy) a USA (A.Muroa, jedna kniha). Nevím ovšem kde to seženete. V té "CCCP" části je spousta odkazů rázných osob -  většinou končí : popraven nebo zavraźděn. A pokud jde třeba o ten hlad v Povolží píše se tam o kanibalismu. Takže nám starším známé narážky že "komunisti žerou děti" měly docela reálný základ. Pro mne je na těch knihách pikantní to že se daly koupit v tuhé normalizaci za babku v antikvariátu.

Pravá Míra 6.3.2007 21:35

historia semper viva

taky se stále podivuji nad výskytem některých jedinců.Takové to kde se vzal, tu se vzal najednou tu byl a všetko vedel ako istý Mečiar. A to jsem pořád dost naivní. Vůbec si však nemyslím, že náš středoevropský prostor přestal být předmětem nejrůznějších zájmů. O některých lidech z naší politické scény mám ustálené mínění. Otázka je, co s tím?

JAB 6.3.2007 21:12

Re: Děkuji, pane Beneši!

Proč nejsem komunistou sepsal nejen Karel Čapek, ale spolu s ním tehdy na 50 československých autorů, či osobností. Pokusil jsem se tu trasdici obnoviot, že by to sepsalo 50 součastníků, ale nenašel se nakladatel. Autoři ochotní byli. volby v roce 1946 byly hlavně výsledkem války a systému NF, i tak komunisté věděli, proč nepočkali na ty roku 1948.

JAB 6.3.2007 21:08

Re: Re: Re: -

Ten Leninův výrok zněl, .. ze všech umění je pro nás nejdůležitější film. To ovšem neměl žádné tušení o rozhlasu a TV. Znárodnění bylo samozřejmě bez náhrady, pozemková reforma z roku 1922 zákonem vyvlastnila skoro 4,000 000 ha za něž byla majitelům vyplacena náhrada a noví vlastníci na ni dostali státem krytý úvěr, či ji zaplatili. Znárodnění z 28.X. 21945, ani Barrandov (již v červnu 1945) žádné náhrady neposkytovalo. V tom ten rozdíl a matení pojmů, znárodnění (za náhradu) proběhlo v roce 1945 i v Anglii a jinde na západě. U nás to bylo jako krycí jméno pro krádež.

krokodyl 6.3.2007 21:05

Re: Děkuji, pane Beneši!

Prectete si Benesovu knihu "Cas vonel snem - strucny prehled  dejin VKS(b)". Tam o tom autor pise. Stoji to za to.

j. 6.3.2007 17:48

Re: Re: Re: -

pardon  - statni propagandy.

j. 6.3.2007 17:46

Re: Re: -

nic se nemate, po 45 se taky napr. znarodnil filmovy prumysl - dle soudruha Lenina nejdulezitejsi instrument filmove propagandy.

JAB 6.3.2007 16:57

Re: -

Matou se zde pojmy pozemkové refromy (snad 1922) a znárodňování, pozemková reforma byla za náhradu.

Jana XLX 6.3.2007 16:08

hmm, první parcelace a znárodňování zemědělské půdy ...

... neměla v tom prsty po roce 1918 agrární strana ?? a samozřejmě některé další partaje sedící v tehdejším Národním shromáždění či jak se ten nevolený samozvaný orgán jmenoval ... ale tuším, že tehdejší lidová strana (no jasně, konzervativní jako vždy :-) byla proti ...

BERAN 6.3.2007 15:12

Děkuji

Neuvažujete o souhrnném vadání obdobných statí?

Jiří 6.3.2007 13:30

superagent Azev

Děkuji za článek, pro zvídavější čtenáře znalé angličtiny vkládám link. http://en.wikipedia.org/wiki/Evny_Azev

Dá se jen dodat, že tento člověk jako dvojitý agent dovedl vše do dokonalosti, nejen že poskytl zaměstnání policejnímu aparátu a zvyšoval zaměstnanost, ale nechal zavraždit všechny své konkurenty u policie, potom zase své konkurenty u revolucionářů, a tak se držel u moci. Myslím, že by se Kato ještě mohl přiučit.

Bohata9 6.3.2007 12:59

Re: Re: Re: Typicky priklad...

V Křenovicích u Slavkova je postavena socha Kutuzova a zdejší škola jezdí na návštěvy Ruského velvyslanectví v Praze.Ve vzdálenosti několika kilometrů je postaven Radar NATOJaká náhoda.

j 6.3.2007 12:54

-

Vcera jsem cetl v mf clanek o byvalem esesakovi, ktery delal tajemnika KSC nekde na Zlinsku.Byl to vsak smolar. Odhalili ho, nejakou dobu sedel, pak se pokusil utec do Rakouska, na hranici ho chytli, znovu zavreli, no a ted chce od CR milionove odskodneni.

Me uz nic neprekvapi, i kdyz se treba  dovim, ze soudruh Kojzar je agentem  FBI.

Mimochodem s tim znarodnovanim, rozdelovanim pudy..... zacali narodni socialisti v cele s Benesem. S. Gottwald dovrsil dilo s bolseviky  a v komunisty  prekabatenymi nar. socialisty.

Olga 6.3.2007 12:42

Re: Děkuji, pane Beneši!

Děkuji Vám za odpověď na mou lehkomyslnou námitku týkající se ruské revoluce. (Někdy minulý týden.)Opravdu jsem některé věci nevěděla, přestože mě zajímají.

terra 6.3.2007 12:17

Re: Re: Typicky priklad...

Nevážený jmenovče - prosím,  změň nick. S tvými názory ani s většinou zdejších diskusí nechci být spojován. Krást nicky je hloupé. Díky za pochopení.

salant 6.3.2007 12:05

Ano

vše už tady bylo. Historie se pohybuje ve spirále.

Malý Aston 6.3.2007 11:51

Re: Re: Všechno se jen opakuje a občané čumí!

Já se domnívám,že za to může nevzdělanost občanů a naše česká,kurevská povaha.Když nad námi sviští velký bič a máme malý dvůr všechno funguje.Dej Slovanovi svobodu a začne řešit revoluci,nebo rozdělení nebo začne vymýšlet píčoviny.My nejsme schopni realizovat to,co jinde funguje,my to musíme pokáždé pomrvit.:-D

Malý Aston 6.3.2007 11:45

Re: Děkuji, pane Beneši!

Plně s Vámi souhlasím.

Saša 6.3.2007 11:39

Vynikající!

Díky.

jirka.s. 6.3.2007 11:26

Pane Beneši, nadčasové!

Stačí změnit datumaci, místní názvy a už můžete dosazovat spoustu našich současníků!

A. 6.3.2007 10:33

Re: Re: Všechno se jen opakuje a občané čumí!

Může za to tupé stádo, které se nechává tak snadno manipulovat. Ono to přirovnání demokracie/totalita k ZOO/volná příroda není až tak od věci. Jak se zdá, většině stačí levné pivo, tlačenka, fotbal a možnost si přikrást.Kdo neskáče, není Čech!  To jsou ty základní jistoty! Svoboda, slušnost, morálka - to jsou sprostá slova. To nám sem netahejte! A dokonce odpovědnost za vlastní osud! Už pro ty cizoty máme i nadávku: Pravdoláska! Proto taky tolik nenávisti vůči křesťanství. Přece nám tu nebude nikdo beztrestně nastavovat zrcadlo, v němž jsou naše ideály patrné jako ideály stáda prasat (citát Alberta Einsteina)

A. 6.3.2007 10:25

Děkuji, pane Beneši!

Škoda, že se Vaše texty nikdy nepodaří publikovat větším nákladem. Ohrožujete totiž i současné zájmy mocných. Těším se, až tu napíšete i chronologické pokračování o tom jak, a za čí peníze byl komunistický puč exportován do Ruska, jaké národnosti byli organizátoři puče, komisaři a organizátoři prvních koncentráků - základu známého GULAGu. Potíž je ale v tom, že přesvědčujete jen přesvědčené a informované. To tupé stádo, které i po 100 000 000 mrtvých stále bude volit levici, zůstane Vašimi argumenty a zveřejněním fakt zcela nedotčené. O tom, co je komunizmus, tady za první republiky vyšly desítky knih, spousta článků, dokonce fotografická výstava o uměle vyvolaném hladomoru v povolží, která proběhla na Národní třídě u Topiče. Nicméně obyvatelstvo volilo v roce 1946 komunisty. Dílem z tuposti, dílem z vyčůranosti (slibované dělení velkostatků). Z intelektuální elity na zrůdnost komunistické ideologie adekvátně poukázal snad jen Karel Čapek a vděčný národ se mu odměnil umatláním kliky na jeho vilce vlastními exkrementy. Skutečně skvělá ilustrace Masarykovy teze o národu s mentalitou sluhů.

zirje 6.3.2007 10:17

Re: Všechno se jen opakuje a občané čumí!

Ba ne, za všechno můžou zednáři a ilumináti. Karel Gott to ví a vy, hergot, ne??

Malý Aston 6.3.2007 9:47

Všechno se jen opakuje a občané čumí!

I ten náš Ludvík Svoboda byl tajný agent KGB,Husák byl členem Slovenského šátu u Hitlera ve Vinici na Ukrajině,Dubček podepsal pak nepodepsal,pak byl náhodou na Václaváků když Stb a KGB organizovala puč v roce 1989,je zajímavé že se někteří občané náhodou vyskytují někde,kde by je normální občan nečekal.KATO je hned poradcem,potom vládce planety a pak je zapuzen,hlavního rozvědčíka Srbu,který rozmisťoval naše agenty na konzuláty a velvyslanectví zavřou a vezmou mu prachy,kterými platit krtky v celém světě.Je to celé popletené a nepřehledné.Každá rozvědka má ráda,když jejich spolupracovník má máslo na hlavě.Potom dělají všechno a pořádně.Proto je všude spousta tajných spolupracovníků Stb,KGB a GRU.Jak neposlouchají,šup a hned se vytáhne nějaký papír a ostuda je ne světě.Když není papír,tak se vyrobí.Nějaká neukojená baba se najde,nějaký telefon se napíchne a aféra je na světě.Kdo prožil masáž mozků za komančů se vždy napřed ptá svého rozumu.Proč to vytáhli až dnes a komu to slouží?Většina průserů je motivována jen jedním heslem,kdo žil za komančů musí držet hubu,taky kolaboroval.Kdo je proti imperiální politice Ruska,musí taky držet hubu.Kdo nenávidí američany,ten je náš.:-D

terra 6.3.2007 8:37

Re: Typicky priklad...

 A ty jsi z toho dokázal vytěžit antisemitský blábol. Taky kumšt!

Vratislav 6.3.2007 8:10

Touha po moci a mamonu nezná hranice

Díky pane Beneši, velice výstižné.

julo 6.3.2007 6:42

Typicky priklad...

Typicky priklad ako pomocou Talmudu pokorit svet!!!!