23.9.2023 | Svátek má Berta


Diskuse k článku

HISTORIE: Šest mrazivých faktů o holocaustu

Dne 27.1.2023 si mnoho zemí na celém světě připomnělo Den památky obětí holocaustu. V tomto období jsme zahlceni příběhy, vzpomínkami a slzami, ale nesmíme opomíjet chladná fakta.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Kuča 3.2.2023 19:02

Pokud někdo něco nezvládá, tak jste to hlavně vy. Vy vůbec nerozlišujete řádění a pošahané výmysly mentálně vyšinutých individuí, která zneužívají napjaté a chaotické situace, od oficiální státní politiky, u níž jsem si rozhodně nevšiml takových ideových masáží, jakože třeba zabít neozbrojeného Moskala je fajn. Nebo, že Rusko vlastně ani není stát a nemá tak nárok na existenci (i když reálně, co se týče Ruska této doby, bychom asi o nic nepřišli, od mongolské invaze to s ním jde od desíti k nule). Jo, takový Majdan, to bylo vážně pomalu Šoa No.2. Hromady mrtvých Rusů se musely odhrnovat buldozerem, aby šlo vůbec po ulici projít, že ? Vy zajisté podle stejného schématu, kdy parta mladých vypatlaných cvoků hodila zápalné láhve do jakéhosi romského domu, vyvozujete, že ČR je na jisté cestě k tomu, aby se násilnou cestou stala Zigeunerfrei. Většinu obětí na Donbasu má na svědomí nacistické Rusko, které tam dlouhá léta živí chronický konflikt. Jediné plus, které vychází z toho, že se to s ruskou rozpínavosti nechalo zajít až takhle daleko je fakt, že se před tváří světa totálně odkopali. Asi jako v roce 1968.

A ještě jedna věc. Tohle všechno nepíšu vám jako odpověď, to bych to klidně mohl odříkat do pisoáru a efekt by byl stejný. Píšu to jen proto, že ne vždycky platí to, že bláznům se nemá odporovat.

P. Brecík 3.2.2023 15:18

Je libo - pro zvýšení YQ z 80 na 90 podívat se na vraždění ruských zajatců [UA] Pramen: New Yirk Times, nevážená https://cz24.news/18-the-new-york-times-ukronacisti-zoldaci-kteri-se-ucastnili-tryzniveho-muceni-ruskych-vojaku-byli-byli-vsichni-zabiti-fotky-nevhodne-pro-citlive-povahy/

P. Brecík 3.2.2023 15:16

Vy asi nezvládáte ani ten buřtguláš. Je známo, že vyvražďování začalo na Majdanu, potom v Oděse ( Oděský masakr ) a od roku 2014 v Luh/Doň. Alej andělů = zabité děti do 14 let. Vezměte rozum do hrstí - to nebude problém a v Cntro.tv TO JE. Jak malou, 3 letou [UA] Mášenku učí podřezávat rusy. Synové/vnuci bendery a šucheviče an nic jinéh neumí. Film Volyň. TOHLE jsou [UA] Nacistická UA https://vlkovobloguje.wordpress.com/2022/06/11/slava-ukrajine-slava-herojam-vame-jake-ukrajine-a-jakym-herojam/

H. Márová 3.2.2023 15:05

Máte v tom trochu guláš. Vyhladit další národ - Ukrajince, se snaží Putlerovi náckové, včetně intenzívního vymývání ruských mozků. Nenávist vůči těmto náckům je naprosto pochopitelná a legitimní.

V. Novak 3.2.2023 11:17

A dnes s Ukrajinci vymýšlejí historii až někam k Mamutíkovi s Kopčemem.

V. Novak 3.2.2023 11:15

Berija byl Megrel.

Chruščov byl Ukrajinec volbou, protože v době jeho narození žádná Ukrajina neexistovala a národnostně mohl být tak nejvýš Malorus, ale UkrSSR si zamiloval.

A co byl vlastně Brežněv, těžko říct. Rozhodně moc rusky neuměl - já cizinec měl lepší ruštinu než on. A to nepíšu od obě po těch mrtvicích, kdy mu už nerozuměl nejspíš nikdo.

V. Novak 3.2.2023 11:11

Že jste něco nezaregistroval, neznamená, že to nebylo.

D. Laurencikova 3.2.2023 9:07

"Desitky tisic muslimu bojovalo v radach Wehrmachtu a Waffen-SS, na temer vsech bojistich druhe svetove valky...." jak se doctete z mnoha a mnoha zdroju. ;-)

J. Kočvar 3.2.2023 4:31

O tom právě píšu - Alexandr nebo Caesar byli mnohem lidštější než Jozue nebo Hitler.

Jistou ochranu pro Židy za holokaustu představovala konverze (pokud se odehrála dostatečně hluboko v minulosti), popřípadě smíšený sňatek (dokud byly povolené), pokud nedošlo k rozvodu.

J. Kočvar 3.2.2023 1:54

Mohamedáni ovšem měli 1300 let na to, aby Židy v islámských oblastech zlikvidovali - a neudělali to. Nacistická nenávist k Židům byla mnohem silnější.

V. Kučer 2.2.2023 23:47

Slečna Lukešová píše že evropští Židé neměli žádnou šanci se jakkoliv vykoupit. Neexistovala možnost zachránit se spoluprací s nepřítelem, odejitím do vyhnanství nebo přestupem k jiné víře či úplatky. Jedinou možností pro ně byla smrt. Něco podobného nebývalo zvykem, Obránci Gazy mohli zaplatit výkupné, uznat nového panovníka a žili by zde možná dodnes. My jsme v novodobé historii nebojovali a nepřítel nás nechal na živu, za protektorátu neměli šanci pouze Židé.

V. Petr 2.2.2023 21:54

No, připomínám, že dnes nastala inflace a k nasistickým koncentrákům se přirovnává kde co. A tvrdit, že to kde co nebylo srovnatelné s nacistickým koncentrákem je dokonce trestné...

V. Petr 2.2.2023 21:49

R^R^R^

P. Brecík 2.2.2023 21:27

p. Janoušek R^ V dokumentech o II.sv.válce a bombardérech se uvádí např. Jen 10% letadel bylo schopno shodit své bomby 7km v okolí cíle. Ztráty bomb. posádek byly enormní !!

P. Brecík 2.2.2023 21:25

A na plošné znenávidění židů stačilo 10 let intenzivní "výchovy". Stejné, jakou dnes [UA]náckové provádějí doma a EUmainstreem po celém světě. Mne zarazila ta nenávist už v době konání MS ve fotbale, Olympiádě v Soči a pod. Najděte si dobové správy - uvidíte sami. https://www.google.cz/search?q=Contro.tv+Pravda+o+Ukrajin%C4%9B&ei=gCNcY6zgK42M9u8P6bCR2As&ved=0ahUKEwisoOvlyo

H. Rybnická 2.2.2023 20:47

Zajímavé. Ještě před nějakým časem mi tvrdila stará paní, že její otec, který byj zatčen u jedné z těch velkých brněnských razií a jen za pár týdnů zahynul v Mauthausenu, nebyl zatčen z důvodu svého židovského původu, nýbrž proto, že byl aktivním (německým) sociálním demokratem. Dost se v rozhovoru rozjela, tvrdila to dost dúrazně, aniž bych jí nějak oponovala nebo podobně. Ostatně i on patříl k těm kteří dostali, právě přes tu partaj, možnost emigrivat ještě zavčas. Nemohl se rozhodnout. .

H. Rybnická 2.2.2023 20:37

Historikové varují před spekulováním co by bylo kdyby....

Nicméně pokud by spojenci opravdu zničili jede nebo i více koncentračních táborů, nevím zda by jim Hitler nebyl docela vděčný. Svého cíle by byl zase o kus dále a to jedním šmahem. Vybudovat další - primitivní - baráky s primitivním vybavením jinde by nebyla moc problematická věc, Najít další doktory pro ty pokusy také ne a nové "zaměstnance" také ne.

V. Novak 2.2.2023 20:23

Vyhlazovací tábor byla Auschwitz-Birkeau, tedy Osvětim-Březinka, pobočka hlavního tábora.

V. Novak 2.2.2023 20:19

Britové měli poměrně podrobné zprávy o vyhlazování a transportech z hlášení šifrovaných Enigmou - na Lorenz nebyly pro Němce dost důležité. Ale to, že se daří zprávy z Enigmy číst, bylo natolik utajené, že ani příjemci informací netušili, odkud se berou a mnohé nebyly vůbec využity, aby Němci nezačali něco tušit.

Holokaust halt neměl takovou důležitost, jako Krupp nebo Herrmann Goering Werke.

J. Krásenský 2.2.2023 20:13

Inu, voliči pávka se rekrutují z liberálních demokratů, a ti v evropě nenávidí Izrael.

L. Kuča 2.2.2023 19:47

Rohodně to tak na první pohled vyznívá. A částečně máte v tom případě významnou, nicméně neúplnou část pravdy a zbytek výroku již tkví spíše v omylu a spekulaci. Máte pravdu v symbolice vyvolení, jež ssebou nese i porozumění a podřízení. Otázka vzhlédl/nevzhlédl nebyla nějaká loterie. Domácí zabijačka Kain vs. Abel ale je ve skutečnosti předobrazem konfliktu víra vs. náboženství. Kain se prostě rozhodl, že si bude obětovat po svém, byť 'rozkaz již zněl jasně'. Bez vylití krve není odpuštění. Chtěl obětovat z neznámých pohnutek nekrvavým způsobem. A pak se strašně divil, že Elohim na ten jeho způsob nepřistoupil a byl napomenut, proč tak činí, vždyť pokud se bude držet nařízení, Adonai jej navštíví. Jelikož ale Abel toto navštívení již toho dne zažil, zachvátila Kaina typická náboženská závistivost, namísto toho, aby se slzami v očích přemýšlel, jak rozmlouvat s Bohem lépe. Protože ale nesnesl vedle sebe někoho, koho Pán přijal, i když to nejlepší řešení bylo na dosah ruky, tak mu raději zakroutil krkem, navdory božskému příslibu. A tak se stal Abel první obětí kvůvi víře a z Kaina první vrah s náboženskou motivací. Šlo tu o tento dějinný princip, nikoliv o nacionální prvek. Do zmnožení jazyků na Šineáru nebylo možné o nějaké národní příslušnosti vůbec hovořit, ba ještě dlouho potom.

K. Křivan 2.2.2023 19:27

Ne. nenávist ke zločincům, i když mluví česky.

P. Janoušek 2.2.2023 19:24

Nepřesvědčila jste mě. Cílem bombardování bylo ničit válečné továrny, struktury měst, díky, letiště apod. A kobercové bombardování se používalo proto, že přesně trefit cokoli z výšky kde létaly B-17, B-29, Lancastery bylo nemožné. Nejsem zkrátka přesvědčen, že bombardování vyhlazovacích táborů by přineslo jen smrt a ještě větší utrpení vězňů a z tohoto pohledu i zbytečné zteáty na straně Spojenců. Troufám si říci, že esesák mrtvý by nebyl ani jeden. Tolik můj dnešní pohled. Jak na to koukali tehdá nevím. Sleduji dokumenty o tomto období a v žádném, pokud se pamatuji, nikdo z přeživších neřekl, že je škoda, že ho nezabila spřátelená puma.

K. Křivan 2.2.2023 18:59

Z té výšky, ze které B-17 a Lancastry bombardovaly, bylo by úspěchem kdyby vůbec zasáhly kus lágru. Zasáhnout cíleně objekty jako plynové komory vůbec nebylo možné. Holt to nebyly štuky. (Ju87).

K tomu cesta přes celé Německo by znamenala velké a zbytečné ztráty.

J. Hrazdil 2.2.2023 18:50

Organizovane pouze v SS, nikoliv ve Wehrmachtu. Divize Handjar a Prinz Eugen.

T. Pudil 2.2.2023 18:48

Velice podrobne je popsana historie a velika utrpeni zidovskeho naroda v knize From Time Immemorial. pochybuji, ze by byla prelozena do cestiny i kdyz si myslim, ze by mela byt prelozena do vsech jazyku sveta.

J. Hrazdil 2.2.2023 18:46

Dekuji za dobre napsany clanek. Domnivam se ale, ze Vase body 5. a 6. nejsou zcela presne:

5/Bombardovani vychodnich vyhlazovacich taboru (Auschwitz etc.) by vyzadovalo logisticky urcitou sovetskou spolupraci, podobne jako podpora Varsavskeho povstani.

Dalsi problem byl zpusob bombardovani - Nemci by vezne po prvnim uderu rovnomerne rozptylili po cele plose bombardovaneho koncentraku. A tzv. pinpoint bombing vytycenych struktur bylo rovnez velmi narocne jak takticky, tak logisticky.

5/Evans ve sve knize o obcanskem zivote Treti rise cituje "uplatkovy cenik" pro osoby zidovske ethnicity, a to dosti detailne.

To samozrejme neznamena, ze uplatky byly snadnou a bezpecnou cestou z rajchu.

H. Lukešová 2.2.2023 18:13

-výkonu-

J. Kočvar 2.2.2023 18:08

V tom Kantonu nešlo jenom o Araby, ale byla tam obrovská exilová komunita zoroastriánských Peršanů (uvádí se až sto tisíc), které Číňané pobili. :-/

V. Kučer 2.2.2023 17:46

Hitler je chtěl původně vystěhovat do Palestiny ale Arabové se proti tomu začali bouřit a tak to Britové zakázali.