27.2.2021 | Svátek má Alexandr


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
xy 3.4.2009 13:43

Došel jim benzín

protože ho prodali Němcům.

Jaromír Hromádka 3.4.2009 7:05

veliké podivení

Tak by mne zajímalo, proč tohle někdo vytahuje jako předmět diskuze.Asi dotyčného nic rozumného nenapadá. Proč nepíše třeba o americkém brouku..anebo jiné voloviny

Pišta 2.4.2009 16:51

Re: Nechápu váš nařek nad Vlasovci.

A co by čekalo žluté Japonce a románské podlidi Italy a Španěly? To byli Hitlerovi spojenci.

žibřid 2.4.2009 16:47

Re: Povídal Pažout,

;-)

jape 2.4.2009 14:23

Re: Bylo to jinak

Patton měl opravdu problémy z minula, hlavně jak sfackoval amerického vojáka i další (přes zákaz vstoupil první do hlavního města, jako osvoboditel Sicilie, ačkoliv to měl výslovně zakázené, tato pocta měla patřit Montgomerymu, přesto to udělal). Myslím, že si uvědomil, že válka v Evropě končí a protože byl voják a nic jiného neuměl, mohl být za další průser odsunut na vedlejší kolej. Tuto domněnku jsem slyšel, v kaž-dém případě je škoda, že do Prahy nedorazil.  

  

R.J. 2.4.2009 12:06

Re: kniha

Tak se uzdrav, z kola máš základ jak stachanovec, Vršovický raubíři, určitě pokecáme. R^

honzak 2.4.2009 11:59

Re: kniha

Dík! Jsem rád, že moje paměť ještě není v bazarové kvalitě! Bydlel jsem na Kodaňský v tom osamoceným baráku proti Chemapolu. Do školy jsem chodil do Estonký. Žitomírská (tenkrát Stalingradská) je v půlce cesty.

Proti pivu ani trochu nejsem, ale letos je to píčou  ke zdi - zdraví se proti mně spiklo. Momentálně např. nemluvím... Až se dám do pucu, tak se ozvu!

Honza

R.J. 2.4.2009 11:29

Re: kniha

Nejsme spolužáci, zaplať bůh, skončili bysme v polepšovně, jak jsem tak četl Tvoje zážitky a lumpárny, podobné nebo stejné jako já.Asi bychom se řádně rozvášnili při alotriích, buď by nás rodiče museli utlouct, nebo bysme chodili na vodítku, ale jen do schule a zpět. Jinak "katr".  Párkrát jsme diskutovali o mládí, jak Aston psal o Žižkovu, já , jako Žižkovák jsem se musel zapojit do debaty.Ty jako Vršovičák také, kecalo se o Praze našeho mládí, o sněhu, bruslení, lumpárnách, psal jsem o dymoganu,jak jsme ho házeli do baráků a křičeli "hóří". Psal jsi, že jste to dělali také. Nakonec, bydleli jsme kousek od sebe, přes kopec, já u Fošovky, Ty myslím někde kolem Žitomirský. Dnes to do ní mám asi 200metrů. Ani ne. Takže jsme "sousedé",i když vím že již bydlíš jinde,  ale jestli jsme se nevědomky potkali, tak na kole na nábřeží Vltavy, také to tam mastívám, když jedu na Cindu z Vinohrad. Nebo někde,když jedu z fušky, to jezdím po celé Praze. Takže tak, napsal jsem to tak schválně, tu odpověď na "zahrádku" , pobavil jsem se a Tebe doufám také.  Tak to na vysvětlenou. To víš , já mám paměť jako slon, sice již slábne,ale pořád dobrý,takže přečtu nick, hned mi naskočí co o dotyčném pamatuji z jeho příspěvků a jsem "doma" . No,a jsme stejná  krevní skupina, tak jsem Ti odpověděl takto, jiného bych poslal do .. však víš. Tak se měj, snad se na "oři" potkáme na nábřeží a můžem skáknout na pivko a dát řeč.  Měj se fajn.

honzak 2.4.2009 10:46

Re: kniha

ať probírám své spolužáky a kamarády průszeráře, tak "R.J." nenaskakuje. Hoď nějakou nápovědu!

Pája 45 2.4.2009 0:24

Re: JOE

Máte pravdu, "joe",  byl avizován, ale Brity a Americké velení v Evropě se mohlo pos..t, když se to dovědělo!

NevericiTomas 1.4.2009 23:27

Re: Jistěže ...kamoši proti sobě nějak urputně nebojovali !

Presnejsi citace je : Neni nasim ukolem polozit svuj zivot za svoji vlast. Nasim ukolem je donutit ty parchanty na druhe strane, aby ho polozili za to svoji

Mach 1.4.2009 23:08

Povídal Pažout,

že vás inspiroval k prima pokecu.Inu Pažout je prvokatér  první třídy!Tak čau příště!

Lomikar 1.4.2009 22:17

Re: Neblázněte tady

Asi jste byli s Pepou kamarádi, nyní je řada natobě.

žibřid 1.4.2009 22:03

na závěr

Když tak čtu ty výsledky diskuze, tak si říkám: proč, proboha, by Američani vlastně měli do té naší Prahy jezdit? Stálo by jim to za to? Ani ne.

žibřid 1.4.2009 21:59

Re: Prosím, prosím,

Tak jste si, pánové, hezky zdůvodnili vlastní nedostatek odvahy. Nemáte odvahu ani přiznat si, že ji nemáte.

hafusak2 1.4.2009 21:26

Re: A co ta jednotka českých vojáků z Pattonovy armády nabízejících Praze pomoc

K americké armádě byla skutečně od jednotky v GB zapůjčena menší jednotka vojáků, kteří ovládali anglický, německý a český jazyk, aby na území obsazeném američany tlumočili, jednali s úřady a pomohli s ustaveními místní samosprávy /české, protože většina území bylo v sudetech a úřadovalo se německy/. Byl o tom před několika lety článek v časopise Přísně tajné, nepamatuji už ale číslo. V článku konkrétně jeden z účastníků popisoval přebírání Chebu.

Psychiatr 1.4.2009 21:15

Re: Prosím, prosím,

Hrdina je psychycky narušený člověk, který má porušený jeden ze základních lidských pudů- pud sebezáchovy. Tudíž je to nemocný člověk a jsme povini ho léčit.

hubertus 1.4.2009 21:01

Re: Bylo to jinak

Upřesňující info: Dotyčná US vozidla pocházela od československého praporu, jehož úkolem bylo přebírat správu dobytých území (v ČSR pochopitelně). Když začalo povstání, tak příslušníci praporu přemluvili gen. Pattona, aby je pustil na Prahu. Patton to učinil tak, že je uvolnil z US army a oni už jako čs. jednotka (tak nebyli vázáni dohodami mezi USA a SSSR) jeli na Prahu, kde tábořili na Vypichu 5. nebo snad 6. května. Pak souhlasí, že komunisté odmítli pomoc a prapor se tedy vrátil do Plzně, kde je Patton přijal zpět do své armády. Mám to od kamaráda, jehož otec byl důstojníkem ve zmíněném praporu. Dost se to probíralo v roce 1968. A perlička nakonec: Protože čs. prapor byl de facto 3 dny nedovoleně mimo posádku, všichni důstojníci měli zaražený postup, a řada jich skončila válku jako majoři. To je uchránilo od kriminálu, protože komunisti zavírali od podplukovníka výš.

Mirek F. 1.4.2009 19:48

Re: Prosím, prosím,

Hrdina je hrdinou právě proto ,že dokáže daleko více než zbytek populace a že je tím vyjímečný. Takže nebýt hrdinou není důvod ke studu, takové vzbuzování pocitu viny za přirozenou lidskou nedokonalost je na nic. Důvodem ke studu by mělo být to, když se opravdoví hrdinové neuznávají nebo když se dělalo něco navíc, co se dělat nemuselo.

žibřid 1.4.2009 19:38

Re: Prosím, prosím,

Netvrdím, že někdo musí být hned hrdina. Ale hájit se tím, že nešlo jinak, je trapné. Ještě je tu taky třetí cesta: umět se stydět za to, že hrdina nejsem.

R.J. 1.4.2009 19:31

Re: kniha

Tak jsi mě přišel pod ruku "Vršovický raubíři" , já Ti dám švestičky ze zahrádky, já Ti dám švestičky z ÚV. Jak půjdeš v zimě sáňkovat  ve Vršovicích ke kostelíčku , seberu Ti je i s kulichem. Psal jsem Ti to již jednou, ale bylo to pak asi na třicáté stránce. tak jsem to nehledal. Nevím co řekneš na svoji obhajobu, až mě potáhneš do kopce na Tvých sáňkách, jak se budeš vzpouzet, Žižkovský kaťan bude ostře nabit. Máš kliku, že nevím kde bydlíš, již jsem tam byl s deseti tubama s dymoganem a kaťanem s cíněnkama, ty jsou dobrá na okna. A co prezervativ naplněn vodou ? Znáš? To je potom horší než Nagasaki. To jsou mé zbraně na posměváčky. Jen počkej zajíci! ;-D

Mirek F. 1.4.2009 19:22

Re: koukám, že

Ech, cože8-o?

honzak 1.4.2009 19:18

koukám, že

Zima má další bráchu - Mirka F.

Jen pro jeho informaci - můj děda musel být taky pěkný hýzl, když bojoval proti "svým" (jako Italský legionář v Dolomitech), že? Ospravedlňuje ho alespoň to, že bojoval proti maďarským a slovenským komančům?

To se to Mirku po 65 letech kecá, viď?

R.J. 1.4.2009 19:12

Re: Za socialismus děkujeme s.Stalinovi !

Píši to kousek dole, propagandistická akce, z které měli Američané bžundu.Je rozdíl mezi Aleutama, zadek v Pacifiku a kontinentálním územím USA.

Mirek F. 1.4.2009 19:08

Re: Bylo to jinak

Je to fakt přednější, než masakr amerických vojáků v dalších bojích s Japonskem? A navíc Sověti postupují rychle, tak proboha neriskujme vzájemné střety.

Mirek F. 1.4.2009 19:06

Re: Bylo to jinak

Z Koreje do Japonska velkou loď a dlouhou cestu nepotřebujete, to není jako dopravovat suroviny až z Indonésie , kde americké ponorky měly obrovskou střelnici.

honzak 1.4.2009 19:05

Re: Neblázněte tady

Stalin nebyl vůl, ale strašný hýzl a psychopat. Škoda, že se neuchlastal dřív.

Emil XX 1.4.2009 19:04

Re: Bylo to jinak

...Ale jsou moc daleko a Praze hrozí bezprostřední masakr.

Nebýt pomoci Vlasovců dne 7.5.1945, možná by k němu opravdu došlo, Němci byli dost nevypočitatelní, některé masakry spáchali na samém konci války a vraždili dokonce i po něm.

Esesáci z vojenského prostoru Neveklov (ze kterého Němci počátkem války Čechy vyhnali a zřídili tam cvičiště pro SS) byli poslání do Prahy, aby zabezpečili průjezd městem pro německé jednotky. Paradoxně proto skončili nakonec v ruském zajetí. Velitel, který to těm SS nařídil pak spáchal sebevraždu.

honzak 1.4.2009 19:04

kniha

"Strakonice v revoluci 1945" (Fibingerův klub fotografů, Vimperk 1947) ukazuje, že Rudá armáda si přijela smočit sosáčky do Strakonic (za demarkační čaru!) do místního piva a  pobratřit se s Amíky 9.5.1945.

6.5.1945 byly ve Strakonicích americké tanky, do Prahy to opravdu neměly daleko. Ale jejich velitel byl tehdy někde jinde, do Strakonic přijel až na slávu 17.6.1945.

Škoda, že to pan generál nevzal do svých rukou! Mohl být od rudých hýzlů pokoj.

pbla4024 1.4.2009 19:02

Re: Bylo to jinak

A jak přesně by se přesouvali? Americké ponorky zcela rozvrátily japonskou lodní dopravu.