23.4.2024 | Svátek má Vojtěch


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Martin II 20.12.2009 14:54

dá se říct....

že jedině tak rázný zásah,jaký je uváděn na konci článku,je účinný a výchovný pro ty další korupčníky. Trest je účinný,pohud je okamžitý.

marie 20.12.2009 1:09

a jak to funguje nyní?

takový jeden přistižený, no  - možná by se nestalo vůbec nic, nebo by byl rovněž "vyhozen", ale dostal by - na rozloučenou -  zlatý padák, v podobě několika měsíčním platů!!!

pteryx 19.12.2009 20:48

Baťa

Jojo. Příkaz zněl jasně: "Nesmí projet muž s koženou brašnou. Tak co jsme měli dělat?" Autorita založená na strachu nemá cenu zlámané grešle.

Šerlok Homeless 19.12.2009 20:55

Re: Baťa

Kde chybí slušnost a přirozená loajalita k šéfovi, tam musí fungovat strach.

Slušní lidé nekradou, ostatním za to hrozí vězení.

Slušní vyjednávači se nenechávají podplatit protistranou, ostatním hrozí vyhazov.

BOMBON 19.12.2009 20:21

ufff....

jasne, neni nic jednodussiho... jen vsude mit sveho batu... a hlavne byl jiste bata stoprocentne uspesny, o tom ta autorova historka velmi dobre vypovida...

ma ty svata prostoto....8-o

Ryba 19.12.2009 19:29

O korupci existuje cynický bonmot

na korupci nenadávejte, protože se s tím stejně nedá nic dělat, jediným řešením je mezi podplácené se dostat.

Pak už vám korupce nebude vadit.

Bereniké 19.12.2009 19:13

Té historce nevěřím.

Mělo se to odehrát údajně v roce 1926, pak deset let se Siemensem Baťa neobchodoval, ovšem podle stránek Siemense (někdo sem dával odkaz) telefonní ústřednu realizovali v roce 1934, tedy 8 let poté, co se ta historka údajně odehrála. Navíc nevěřím tomu, že by zrovna Baťa, který (alespoň mám takový dojem z toho, co jsem o něm slyšela, osobně znám dodnes žijícího pána, který  pro něj i se ženou pracovali) celých deset (nebo tedy reálně osm) let bojkotoval technologický pokrok ve firmě a nakonec technologii od Siemense přece jen zakoupil, byť později. Logické by bylo, že by onu telefonní ústřednu zakoupil od konkurence, ale už v tom roce 1926 nebo jen o něco málo později, a ne nakonec od té korumpující firmy, byť později. Protože stejně nakonec dali vydělat Siemensu.

Minutus 19.12.2009 19:19

Re: Té historce nevěřím.

No, myslím, že i autor vyjadřuje nejistotu, zda to tak vůbec bylo. Nicméně, není to vyloučeno. Pokud řekl 8 let a pakzměnil názor - to může mít spoustu příčin a zajímavou historii. Třeba nakoupil jinde a nebyl spokojen, třeba ... těch třeba je ..

Forstmeister 19.12.2009 15:54

Odstranění korupce...

Nastavit pravidla tak, aby hlavním kriteriem byla "obecná rentabilita", tak jako ve vztahu soukromých firem hospodařících s vlastními penězi. Stát a potažmo "ouřadové" na všech stupních, hospodaří s penězi cizími (tedy naloupenými z berní), takže je na snadě, že státní úředník, či politik, si hodí malou domů. Co je přípustné mezi soukromými firmami (provizní forma jde ze zisku), u státních bafuňářů je nepřípustné, žádný zisk nevytvářejí, pouze přerozdělují svěřené "naloupené". Pak se stává provize korupcí. Státní komise vybrala dodavatele (za cenu smluvní), pak tato komise, pokud to neošetřila ve smlouvě s tím, že se jedná o cenu konečnou, nechť jde s "hrušky dolů", s plnou náhradou jimi placenou a ne "zlatým padákem".  Zavání to korupcí. Pokud žvanili, že to nemohli odhadnout, pak nelze než říci, že jsou voli a neměli v komisi co pohledávat. To se to ve státní správě hoduje, když jim to lidé platějí.

Samosprávy taktéž. Starosové bědují o úklidu chodníků, jejich adláti, velitelé městských vechtrů také nad tím, že díky značkám "měření rychlosti" jsou pro prču. Šoféři prý jezdí podle předpisů a oni tam prý zbůhdarma oxidují s radarem a nic nevyberou. Zvrácená logika, kvůli čemu tam ty značky asi jsou? Pokud jako účinná prevence to funguje, nechť se ta městská čeládka věnuje tomu, k čemu byla určena a ne ať buzerací plní městskou kešeň (princip prevence, profylaxe a teprve pak represe). Zasněžené chodníky (u baráku si ten chodník také sám uklidím, to není problém, abych si tam sám nenabil "kušnu"), nemravnost je však, aby mi někdo při stavební úpravě předepsal úhradu záboru na kupu písku, a pak ode mne požadoval bezúplatné uklízení sněhu. Docela zvrhlá filosofie.  Mohu se v názoru mýlit, ale...

Klička 19.12.2009 17:48

Re: Odstranění korupce...

Včera jsem četl ve zprávách, že Praha nemá peníze na úklid chodníků. Není se čemu divit. Když prošustrovala 800 000 000 Kč na nesmyslné městské karty (klasická korupce), nemůže je mít. Zákon je ale zákon a občané, kteří si poškodí zdraví na neuklizených chodnících by měli tvrdě po Praze vyžadovat soudně náhrady.  Potom Praha na korupci mít nebude.

Zen 20.12.2009 0:46

Re: Odstranění korupce...

Kdo koho korumpoval v projektu OpenCard?

Nebo ... to se mi ani nechce psat, kdyz vim, ze NP ctou pouze lide vzdelani :-P ... neznate vyznam slova korupce?

Forstmeister 20.12.2009 7:45

Re: Odstranění korupce...

"Corrumpere" je jedání, kdy si ku vlastnímu prospěchu zajistím nějakou prebendu za nějaký úkon externalisty. Když to dělám z vlastních prostředků, je to provize, když to dělám s prostředky cizími, je to korupce. Když za vykonaný úkon dám svému psovi mnou zakoupený piškot, je to korupce či provize? Asi provize. Když mi dá soused piškoty, abych je donesl jeho dětem a psovi dám piškot ze sousedova balíčku, je to korupce. Nakládám totiž s cizími piškoty ve prospěch svého psa. A to je asi ten rozdíl. O naše z berní získané piškoty, se podělí státní ouřada dokonce i s cizími psy. Piškoty psům rozdávejme, ale ze svého, nicméně i já si ale "pičkot" občas olíznu z cizího (na účet daňového poplatníka oné hrmy). Ono to sice není tak složité "de iure", "de facto" to ale dělají všici, jenom to právně popsat a relevantně trestat. Rád si s Vámi o tom "podišputuji". Můj názor.

PS. Opilci prý zabíjejí na silnicích (není to ale ve způsobu jízdy?). Fyziologická hladinka je do 2. prodecimile v krvi. V našem krovu, tedy Kocourkovu je stanovena nulová hranice (v EÚ je to okolo 0,5 promilních bodů). To EÚ zákony nezohledňují? U nás, v Kocourkově, se EÚ zákony překládají tak, že výraz "může být" se překládá jako "musí být", a ouřadové se pak zaštítí tím, že EÚ to prý požaduje.

Klička 20.12.2009 13:47

Re: Odstranění korupce...

Firma, zajišťující projekt byla vybrána bez výběrového řízení (proč asi?) Projekt nepřináší žádný zisk(proč asi?) Peníze byly vyplaceny před a během zavedení projektu, takže nyní, při zjištění jeho nefunkčnosti je pozdě bycha honit (opět proč asi?) Nezdá se Vám to jako klasická ukázka korupce?

Forstmeister 20.12.2009 17:31

Re: Odstranění korupce...

Klasická ukázka korupce státního ouřady. Vyhodit a nesrat se s ním , Můj názor,

Jarda 20.12.2009 18:47

Re: Odstranění korupce...

Opravdu myslíte, že by o zakázce daných rozměrů rozhodoval "státní ouřada"? Že by to vlčáci mající radar na peníze vidící snad skrz zeměkouli nechali jen tak? Moc bych se tomu divil.

cukr ČR 19.12.2009 15:07

následně mléko ČR ?

Přílohy:

Cukrovar HT a jeho likvidace francouzi.pps

Vodička-sapér 19.12.2009 16:38

Re: následně mléko ČR ?

Fotografie zlikvidovaného , zločinně ze světa zprovozeného moderního cukrovaru jsou otřesné a měly by být pro nás poučné. Jenže ...,nebude české mléko , nic se neďěje, tvrdí   naši tržní ekonomové,  tak se doveze  jako cukr, ,  v EU se mléka  nadojí dost.

eu 20.12.2009 9:50

Re: následně mléko ČR ? mléčné výrobní kvóty rok 2009 (příklad)

Irsko 920, Dánsko 838, Nizozemsko 695

Česká republika 266, Slovensko 197 kg (na obyvatele pro hospodářský rok 2009), spotřeba v Česku v minulém roce byla 244,5 litru na osobu

Celková světová bílance výroby a užití mléka, která byla do roku 2006 hluboce deficitní a v roce 2007 poprvé na nule, vykázala v roce 2008 již přebytek čtyři miliony tun - mléka je přebytek.

Výroba másla je více méně stabilní, ale například v USA se za loňský rok výrazně zvýšila. V důsledku toho byl světový trh zaplaven velmi levným máslem z USA. Máslo se v mrazírnách běžně skladuje při teplotách - -18 stupňu celsia .(mínus). prodává se běžně pod označením stolní máslo. Dvakrát za rok se provádí smyslové posouzení. Zásoby se nezvyšují. Skladuje se rok až dva roky.

PS vyvezeme dojnice, část pozabíjíme, ztratíme soběstačnost jako ji ztrácíme u cukru - dovoz (i nezaměstnanosti) ?

Věra 19.12.2009 23:47

Re: následně mléko ČR ?

Mrkněte na http://www.mapy.cz, Hrochův Týnec, zvolte si fotomapu (z roku 2006) a pak další fotomapy (2002-03). Cukrovar (a jeho zbytky) najdete severovýchodně od HT. Fakt hnus!;-€

Iva 19.12.2009 14:25

A potom si i nadále posílali poštovní hluby

a žili šťastně až ...... tak a teď o Červené Karkulce  :-D

I-Worm 19.12.2009 14:21

Co je to za hloupost?

Prostituce přece není žádná neřest, je to čistě tržní záležitost! A co se Bati týká, vyhodit ředitele snad bylo na místě, ale nekoupit od Siemense? To mi připadá jako takovej boj za mír, že nezůstane kámen na kameni!

Jiří Heincl 19.12.2009 18:29

Re: Co je to za hloupost?

S prostitucí máte naprostou pravdu. Příběh se Siemensem a řediteli mi připadá jako báchorka.

Klička 19.12.2009 14:11

Prosté řešení

Ano, řešení je to prosté, avšak u nás neuskutečnitelné, zvláště u politických stran, které mají ústavou zaručenu moc nad většinou občanů. Co jiného než základy korupce jsou předvolební sliby politických stran, kterými si chtějí koupit voliče? Ještě horší je ovšem to, že tyto strany předem vědí, že tyto sliby nikdy nemohou splnit.Z jednoho také prostého důvodu. Volebním systémem jsou nuceny (aby mohly vládnout) tvořit povolební koalice a vlastní předvolební programy po volbách měnit na programy koaliční, které jsou výsledkem vždy špatných kompromisů a také vždy jsou podvodem na i těch voličích, kteří tyto strany volili. Tady neexistuje žádný Baťa, který by jednoduše a prostě vyhodil předsedy politických stran, kteří se takto zpronevěřili. A tady jsou základy dalších korupcí, jichž se dopouštějí vládnoucí špičky ať jsou z jakékoliv strany.

Ivan Nový 19.12.2009 14:21

Re: Prosté řešení

Řešení není prosté, korupce je ale obranný mechanismus systému proti úřednickým nesmyslům. Korupce je pozitivní. Nesmyslné jsou vysoké rozpočty státu, obcí a měst.

Klička 19.12.2009 17:14

Re: Prosté řešení

Vysoké rozpočty nejsou nesmyslné, ony svůj smysl mají.Není to ovšem smysl protikorupční ale smysl korupci umožňující. Aby bylo možno do korupčního prostředí strkat peníze a platit tak nesmyslně vysoké ceny na dálnice a jiné stavby, sypat prostředky do černé díry - zdravotnictví a vyhazovat peníze na existenci zbytečných ministerstev ( ministerstva Pro místní rozvoj, kultury, školství,zemědělství, průmyslu a obchodu, spravedlnosti). Tato ministerstva od roku 1989 nic kloudného nevymyslela a nezavedla, pouze přerozdělují peníze od MF ČR. Stát, města a obce musí neustále zvyšovat rozpočty, aby mohly korupci vytvářet a sypat tak peníze do spřátelených (proč asi) kapes.

Krištov 19.12.2009 13:44

Ve firmě Česko.

Se hospodaří jako u Romů, pokud je s čím kšeftovat je to dobré, poté se začne pujčovat.

Karel 19.12.2009 13:26

Neexistuje korupce

Uplatek to ne, ale darek od pritele to nemohu odmithout. Tak se resi korupce v Africe.

JS 19.12.2009 13:10

Baťa jednal podle morálních hledisek,

ale to se už dnes nenosí. Kdyby ano, tak by u nás  o veřejných věcech rozhodovali úplně jiní lidé.

Taky lze poznamenat, že Baťa měl dostatek nejen schopných, ale i čestnějších  lidí, když pro ten prohřešek vyhodil dva, přesto že mu navrhovali nejlepší technické řešení.

Pepek 19.12.2009 11:57

Baťa nemůže sloužit jako příklad

pro lůzou dočasně zvolené mocipány už jen z principu.

Marat 19.12.2009 12:37

Re: Baťa nemůže sloužit jako příklad

Proto byl Baťa proklet už  komunisty a dokonce i socdemáky. Byl proklet i pokrokovými pisálky a jeden z ních sesmolil hanopis Botostroj a bylo  dokonce to úžasné dílo sfilmováno pokrokovými filmaři a národními umělci.