Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

HISTORIE: Homosexuálové a komunisté

Když se mluví o postavení české homosexuální minority v období komunismu, často padají slovní spojení "skrývání se", "ilegalita" či "pokoutní scházení se na diskrétních místech".
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
DS

D. Stirský

22. 11. 2012 6:35
Děkuji,

pěkně napsané Jen snad, nevím, zda jsem dobře pochopil: homosexualita není žádnou otázkou volby, člověk se prostě takový narodí. A pak článek opět trpí jednou typickou vadou: Zabývá se především homosexualitou mužskou, o lesbách se skoro vůbec nezmiňuje. A závěrem: Kulhánková jest diskusemi o této problematice přitahována stejně, jako mouchu přitahuje hnijící scíplotina. 

0 0
možnosti
TB

T. Bílek

22. 11. 2012 13:25
Re: Děkuji,

Jen krátce: Jako autor článku se zde otázkou původu a vývoje hms nezabývám. Mám však za to, že většinou je hms důsledkem nevědomé neurotické reakce na prožité deprivace, zejména v dětství. Musí však být přítomny predispozice k tomuto  nepříznivému vývoji. Totéž v případě rozvinutí hms neurózy u žen.  Vědecký výzkum v této otázce nedospěl k jednoznačnému konsenzu.

0 0
možnosti
ZK

Z. Kulhánková

22. 11. 2012 18:09
Re: Registrované partnerství je stálejší než manželství

To si musíte počkat ještě takových 50 let, abyste srovnával srovnatelné.

0 0
možnosti
ŠŠ

Š. Šafránek

21. 11. 2012 11:26
Výborný článek.

Díky za fundovaný, precizní a jako vždy zajímavý a čtivý text. Myslím, že takto zpracované téma by bez problémů obstálo jako diplomová či doktorandská práce dejme tomu na fakultě sociologie.

0 0
možnosti
TB

T. Bílek

21. 11. 2012 12:32
Re: Výborný článek.

Díky, pane kolego. Nicméně myslím, že s tou diplomovou (či doktorandskou) prací to přeháníte. :-)

0 0
možnosti
ZK

Z. Kulhánková

21. 11. 2012 4:27
V tomto článku je termín "homofobie" obzvlášť směšný

Režimy, o kterých je řeč, rozhodně z homosexuálů panický strach neměly, ten měli spíš homosexuálové z nich. Když už je třeba používat nějaký řecko-latinský termín, aby to vypadalo učeně, je vhodnější "misohomosexualita", tedy nepřátelství k samcoložníkům. V krajním případě se pak lze snížit k českému výrazu.

0 0
možnosti
VO

V. Ondys

21. 11. 2012 11:15
:))))) Je mi naprosto fuk, kdo dělá co dobrovolně v soukromí

Přijde mi absurdní, když homosexuálové s touhou po toleranci se netolerantně zviditelňují na veřejnosti a buzerují ostatní doprovodnými projevy, které by ostatní nenadchly ani v podání většiny heterosexuálů. Nemyslím si, že jakékoli zveřejňování zásadně prospívá intimním vztahům... A komouši jsou nechutná kapitola sama pro sebe. Preferují znásilnění a obhajují to drtivějším počtem ukojených s tím, že občas může dojít k orgasmu i u obětí.

0 0
možnosti
LK

L. Křivan

21. 11. 2012 0:50
Homosexualita je postižení, defekt v jednom chromozomu,

a být takto postižen by nemělo být trestné. Za postižení nikdo nemůže.

Něco jiného je chování některých postižených. Co bu zny na Loveparade předvádějí, za to by je měli trestat především homosexuálové sami.

0 0
možnosti
AR

A. Reček

21. 11. 2012 9:15
Re: Homosexualita je postižení, defekt v jednom chromozomu,

Přesně tak pane. A ještě ti jejich aktivisté tomu říkají pochod pýchy. Jsou to právě homosexuální aktivisté kteří štvou svými požadavky a výstředním chováním obyčejné občany. Jinak lidem je to jedno, jak společně žijí, ale nemají provokovat.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz