Diskuse
HISTORIE 1945: Protektorát – nebo „protentokrát“? (11)
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
J61i30r44i 85V18r27a96b32e98c
Tolik grafiky a keců, ale každý vidí kde jsou dnes Germáni a kde my či Rusáci.
J36a85n 37Č14e64r87n86ý
Sovětský svaz nás daleko méně buzeroval než dnešní EU. Naši snaživí soudruzi jako třeba Pavel,Bek,Baxa vše sváděli na SSSR, ale bylo to jejich dílo.
V17l93a67d13a98n 31K32u80č60e18r
Sovětský svaz s námi jednal celkem humánně, neposílali nás do gulagů, bylo co jíst a měli jsme nejvyšší životní standart ze všech zemí východního bloku.
V18l36a59d20a84n 72K58u15č14e74r
V osmnáctém století mluvila šlechta francouzsky. V devatenáctém století mluvili naši předkové dvojjazyčně tedy česky a německy. V příštím století se bude v Evropě mluvit anglicky.
P79e14t76e 13B35r75i20c86h
https://www.lidovky.cz/domov/capi-hnizdo-andrej-ba...
V předvolebním období je třeba rozfoukávat plameny, v kterých v popel budou obráceny šance ANO a naopak jak bájný Fénix z popela povstane vítězství SPOLU


P96e39t97e 63B34r10i19c69h
"Samostatný stát má svoji vlajku, protektorát vyvěšuje dvě."
Ano. Českou a ukrajinskou.

Někdy i tři (+EUhnije).
J72o88s51e22p78h 97D60i23m54s
Rad zalistuju v dílech největšího českyho historika pana Josefa Pekaře.
Nejdříve se vyrovnal s bludy Františka Palackého o českých dějinách: „Nevěříme v žádnou vysokou původní kulturu staroslovanskou (co tu bylo v počátcích dějinného života, dodali Gótové a pak zejména Byzanc
Především byli to Němci, jejichž prostřednictvím a v jejichž rouše vstupovaly k nám pokroky, vzory a duchovní směrnice Evropy – nezapomínám přímých styků s Italií nebo s Francií, Anglií, Španěly, Nizozemím, ale německé prostředkování i německé vlivy přímé měly nepochybnou převahu.
Dnes má třetina Čechů německý příjmení. Proč?
Němci se zčásti počeštili jazykově, my poněmčili vlastnostmi a schopnostmi.“ Kdo ze čtenářů se začal nad právě přečtenými slovy Josefa Pekaře nelibostí ošívat, je český národovec ovlivněný líbivými, leč lživými pohádkami o minulosti skvělého národa Čechů definovaného jazykově.
"Sedm set let obývá německá menšina s námi v této zemi a srostli jsme spolu a prostoupili místně, hospodářsky, ba i duchovně, že na rozchod není rozumné pomyšlení. Společný státní život staví nás neustále před stejné potřeby a problémy, takže vzájemné dohadování a dorozumívání jest nezbytností. Jsme si krví a vlastnostmi mezi všemi národy nejbližší – to vše způsobilo odvěké míšení v staletém soužití (počeštili jsme Němců více, než oni nás poněmčili) a podléhání výchovnému příkladu a vlivu Němců...
Jenže válka a vyhnání Němců událo z Čechů idioty.
E39g80n14e51r 21V17l83a22d41i37m14í59r
Je jisté, že kultura a pokrok k nám přicházel ze západu a jihu, A že byl zejména ze západu filtrován přes Němce.
Nesmí se ale zapomenout, že na zušlechtění slovanů žijících v České kotlině se podepsal hodně průmysl, který se zde díky přítomnosti surovin v 18. a 19. století rozvinul, že jsme byli nejprůmyslovější částí R-U. To s sebou přinášelo požadavek na vzdělávání obyvatelstva a všeobecný kulturní růst.
J55a84n 18Š62i70n17á73g75l
Rakousko-Uhersko nás chránilo před Východem i Západem. Češi nemají prvky národa, ale etnika. Jsou součástí staleté Bohémie, Bohémiani, s různými etnickými kořeny. Sami jsme si zlikvidovali skutečnou elitu. Vládne české plebejství, na jehož nebezpečnost upozorňovali K. H. Borovský, F. Palacký, TGM, Švehla a další. Moravané vykazují prvky národa. Z odsunu největšího etnika Německých Čechů, jsme se hospodářsky, kulturně a mravně, dodnes nevzpamatovali, bylo vytvořenu umělé "československé". V knize "Geneze Československa" od prof. Josefa Kalvody, se můžete dočíst více a co je dodnes před širokou veřejností zamlčováno. Mladí historici jeho jméno neznají. Pamětní desku před jeho rodným domem v Chotěboři odhalil Petr Pithart.
V49l81a53d63i57m94í94r 16P45o85v31o24l50n91ý
"kdekdo se snaží naši minulost neustále měnit, aby mohl měnit naši budoucnost" 

Do kamene tesat. Manipulativní reinterpretace naší minulosti tady byla za komunistů a já jsem se bláhově domníval, že tohle už máme za sebou. Chyba! Už je to tady zase. Mění se jen znaménka, akcenty a kýžený směr. Princip zůstává stejný.
F71r15a20n26t14i42š59e17k 89N85a46v76r86á67t59i60l
Historické skutečnosti nemůžeme měřit očima současnosti. Například židovský obchodník Ibrahím Ibn Jakúb, který navštívil Prahu v roce 965, mohl pobývat v části města vyhrazeného pro cizince a s vlastní správou bylo pod ochranou knížete. Ať už byli cizinci Židé, či křesťané z Bavorska, Saska, Frank, Itálie, Francie, Andalusie či dalších zemí, všichni byli nazýváni Němci.
E96g82n86e65r 91V55l60a95d97i88m23í55r
" Ale i dvě poslední století Rakouska – respektive Rakousko-Uherska, jsme měli vlastní politickou a ekonomickou samostatnost větší než dneska pod Bruselem."
Rozbití R-U byla chyba. R-U nám zajišťovalo stabilitu v exponované prostoru. Od doby konce R-U jsme měníme jak houska na krámě v rychlém sledu majitele (jak píše pan Vlk, vlajky se mění).
V jisté době jsem si myslel, že by nám R-U mohla nahradit EU. To jsem se ale zpletl. Fuj.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz