23.3.2023 | Svátek má Ivona


Diskuse k článku

HESLO DNE: Buďte chudí!

Pilně pracujte! Šetřete energií a noste dva svetry! Jde o budoucnost vašich dětí a vůbec celé zeměkoule! Jedině ve střídmosti a pilné práci pro naši společnost dokážeme překonat všechny špatné časy. A až ten úkol splníte, budeme se všichni mít dobře. Říkali nám soudruzi a dnes to říkají ze Strakovy akademie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 3.11.2022 7:04

Vážně to autor někde propaguje? A kde? 8-o

M. Grundmann 3.11.2022 0:30

Češi mají velmi často zcela nereálné představy o bohatém západním ráji. Existuje samozřejmě určité množství některých profesí, které v určité zemi vydělávají podstatně více než stejné profese u nás. Ale takových situací je velmi málo. Ve skutečnosti se většině Čechů už stěhovat za prací na Západ nevyplatí. A pokud někde skutečně někdo na Západě vydělá několikanásobně více, jedná se o privilegovanou situaci a běžnému západnímu pracovníkovi se o takových podmínkách může jenom zdát.

Kdyby byl dnešní Západ ve srovnání s tuzemskem takový ráj, jak si někteří Češi myslí, Češi by se hromadně do tohoto ráje stěhovali. Nic takového se neděje a není to náhoda.

J. Joudová 3.11.2022 0:36

Už jste někdy někde zaslechl, že peníze nejsou všechno?

M. Grundmann 3.11.2022 0:42

Na obdivovaném Západě jsem prožil 25 let. I kdyby peníze byly všechno, dnes už se tam stěhovat kvůli penězům většině lidí nevyplatí. A to nemluvím o řadě ostatních problémů, které nejsou vůbec zanedbatelné.

V. Kuhaj 3.11.2022 8:58

Ano, říkali nám to za komunistů ve škole. Za peníze si nekoupíš zdraví, svědomí(?), lásku. Učili nás podpůrná hesla typu Kdo chce víc nemá nic, a pohádkami o zlém lakomém sedlákovi se to jen hemžilo. Krásně to zpívá Zagorka v Maluj zase obrázky. Schválně si to pusťte. Jak se ten její změnil z chudého a hodného na bohatého a hnusného. Zagorová chce místo luxusní dovolené v zahraničí třeba...třeba polárku koupit. Ano, tohle jsme se učili, že je lépe být chudý. Omlouvám se, asi jste to tak nemyslela, ale jsem na tu starou bolševickou hlášku trochu alergický. Nic ve zlém.

J. Joudová 3.11.2022 14:35

Ne, tak to opravdu myšleno nebylo.

P. Nešvara 3.11.2022 0:28

Jak nemáme být chudí?

Je to pár dnů, kdy Ukrajinský ministr financí žádal peníze slovy "Grant nebo úvěr - to je jedno". Z toho jsem celkem logicky usoudil, že Ukrajina nemá v úmyslu nikdy v budoucnu své dluhy platit. Nemá z čeho, naopak bude žádat o další a další peníze na rekonstrukci.

No a dnešní zpráva - naše vláda se zaručila za Ukrajinský úvěr v miliardách korun. Takže když Ukrajina nebude splácet, nastoupíme my.

Díky Fialo.

Pan Vlk má pravdu, že není dobře. Ale bude hůř. EU[UA]

H. Kotaz 3.11.2022 5:43

:-)

V. Kuhaj 3.11.2022 9:09

Tak tohle byl ten důvod, proč tam Fiala jel! Asi spoléhá na to, že Ukrajina dostane po válce od spřátelených zemí tolik peněz, že bude moci platit. Tak uvidíme.

P. Nešvara 3.11.2022 10:22

Svatá prostoto. Peníze, které fyzicky na Ukrajinu přijdou okamžitě rozchvátí oligarchové. Jestli si někdo představuje, že se z nich budou platit dluhy vůči České republice je naivní.

Silní věřitelé, jako je například USA, dostanou své peníze jinak. Místo hotovosti dostanou stoletý pronájem velkých přístavů, zemědělské půdy, ložisek nerostných surovin. Z výnosů se jim úvěry vrátí mnohokrát. Slabí hráči, jako je ČR, nakonec pod tlakem hrdě Ukrajině dluhy odpustí. To je standardní proces vyzkoušený mnohokrát v Africe nebo Latinské Americe.

No a jak to bude s rekonstrukcí zničené infrastruktury? Půjde se do toho prostřednictvím moderního přístupu, třeba PPP projekty. Takže zhotovitel (zde zvaný koncesionář) si musí sehnat financování (nějakou banku nebo konsorcium bank) a na úvěr staví. Za to má slib státu, že bude splácet měsíčně nebo ročně nějakou částku. Dopadne to tak, že Česká vláda, české firmy a České banky uvěří Ukrajině, že bude splácet, postaví jim tam infrastrukturu a zafinancují to a pak budou očekávat, že Ukrajina své závazky dodrží a bude splácet. Pak se budou divit, že je vysměje. 8-o

L. Novák 4.11.2022 23:12

Putinovy ruské LŽI A NESMYSLY! Rv !!

B. Liborek 3.11.2022 0:10

R^