11.4.2021 | Svátek má Izabela


GLOSY: Šokyjalismy

13.12.2012

O povinném zaměstnávání mládeže a jiných šokyjalismech

Když má někdo právo na práci, má někdo jiný povinnost ho zaměstnat.

Když má někdo právo na bydlení, má někdo jiný povinnost mu bez nároku na odměnu bydlení postavit a udržovat. A ještě někdo jiný musí zdarma poskytnout pozemek a materiál.

Na to, co někdo dostane bez práce, musí někdo jiný pracovat, aniž by za to něco dostal.

Vláda nemůže nikomu nic dát, aniž by to napřed vzala někomu jinému. Aby mohla někomu dát korunu, musí někomu jinému napřed nejméně tři koruny sebrat.

Bohatství se nenásobí dělením.

Už mnohokrát byli bohatí zbaveni bohatství. Nikdy to ovšem nezbavilo chudé chudoby.

Účelem daně z alkoholu je odnaučit lidi chlastat. Účelem daně z tabáku je odnaučit lidi kouřit. Co je účelem daně ze mzdy, to zatím pochopily pouze nejnižší kasty.

Začátek konce každé společnosti nastane, když polovina lidí zjistí, že nemusí pracovat, protože se o ně druhá půlka postará, a ta druhá půlka zjistí, že nemá cenu pracovat, protože výsledek dostane někdo jiný.

© Zuzana Kulhánková 2012
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.