Neviditelný pes

GLOSY: Šlachta nechápe ani základy fungování internetu

22.1.2021

Kdyby se tenhle bývalý policista stal politikem, mohlo by to hodně bolet

Je krásné zimní počasí, utrápená část sportovního národa může alespoň na běžky a brázdí lesy po cestách necestách. Jak člověk volně plyne krajinou, tak se mu nazdařbůh rozebíhají myšlenky. Sám v lese jsem dumal o přísnosti a spravedlnosti. Jestli jsou to sestry, jako že přísná a spravedlivá, nebo nevlastní sestřenice, přísná se spravedlivou. Nebo snad současná manželka a ta ex, tedy spravedlivá už byla, zkusíme přísnou?

Jakpak se nám s tou novou žije? Nedobře, ale přehledně. Naposledy dopadla na recidivistu, který ukradl syrečky a rum, tak dva roky na tvrdo. To je krása, peníze to stojí na aparátu, co soudil, peníze bude stát výkon trestu, peníze bude stát všechno a nezmění se nic. Jen další nezaplacený účet a člověk vyřazený ze společnosti. Fascinuje mě, jak se pořád soudí dle mantry: Náš covid stav je stav nouze! On totiž není, ani na první, ani na druhý pohled. Docent Tomás Gřivna o tom hezky píše. Nevím jen, zdali pan docent docenil, že teď máme za manželku přísnost, ta ex, spravedlivá, už do toho nemá co mluvit. Za mě je to manželství na rozvod, ovšem kde podat návrh.

Doběžkoval jsem, usedl k horkému čaji a otevřel si notebook. Co přináší svět, čtu hlavně na sociálních sítích. Vyskočil na mě Robert Šlachta. Tedy vždy jsem si říkal, že ten dobrý mladý muž dělal na mafiánech, to není pro dětičky, a pak s tím vyběhl na politiky a řízení státu. Pokus, jak narvat na metrický šroub imperiální matku. Nevyjde to a špatně to skončí. Jenže on je asi opravdu jiný. Nechápe ani základy fungování internetu. Nemá asi ani PR poradce, to by si tohle na web nedal.

Bohužel se ukazuje, že je potenciálně nebezpečný v justici jakkoliv, ale když se stane politikem, může to hodně bolet. Přesvědčení o nesprávném fungování soudů ovlivněné těmi „některými“? To se hodí do spikleneckých teorií, anebo to také patří do základní výbavy extremistických stran a hnutí. Nevím, a ptám se i jako občan, z jehož daní dodnes pobírá rentu. Je to v pořádku? Nebo ho už vyšetřuje protiextremistické? Kruh by se uzavřel…

Tak a na konec příznivou notečku. Ústavní soud se projevil krásně konzervativně. V naší zemi ateistů a rozvodů odmítl uznat komplexní osvojení dětí homosexuály z ciziny. Registrovaní partneři, Čech a občan Trinidadu a Tobaga, kteří žijí ve Spojených státech, si rozhodnutím soudu v New Jersey osvojili dvě děti s americkým občanstvím. Pak zkusili u soudu českého nechat toto osvojení uznat. No a nevyšlo to. Jsem celkem rád. Protože to milí chlapci zkoušeli podloudně a protože to tančí na hrobech manželství. Soužití dvou jedinců stejného pohlaví musí být tolerováno a chráněno úplně stejně jako soužití na hromádce. Nic víc, nic míň. Ani děti nesmí být zástěrkou k vytváření právních konstrukcí, které nemají společenskou shodu. Společnost je potřeba přesvědčovat a ne jí vždy a za všech okolností něco vnucovat. Tedy za mě v Brně obstáli.

Pro další dny zákazů a nepochopitelného zavření základních škol přeji jen vyrazit na běžky. Skol!

Autor je advokátem, členem prezidia Unie obhájců, partnerem kanceláře Moreno Vlk & Asociados a členem odvolací kárné komise České advokátní komory.

Info.czzpět na článek