9.8.2022 | Svátek má Roman


GLOSA: Zvláštní kategorii pro transgender

25.3.2022

Chceš zlato a jako muž na ně nedosáhneš? Řekni, že se cítíš být ženou

Je to samozřejmě nadsázka, ale právě tohle je odvrácená strana mince v případě transgender problematiky.

Plavecké závody žen s velkým náskokem ovládl (původem) muž cítící se být ženou a zřejmě podstupující hormonální léčbu. Není divu, že ostatní závodnice jsou vzteky bez sebe.

Už z fotky je patrno, že fyzické možnosti vítěze (dobrá, vítězky) jsou zcela rozdílné než předpoklady skutečných žen – tedy těch, které se jako ženy již narodily. Přesně na podobné možnosti jsem upozorňoval mnohokrát. Opravdu není nic jednoduššího než to, aby transgender osoby své situace využily, či spíše zneužily ve svůj prospěch, na úkor druhých. Anatomie a fyzické možnosti muže a ženy jsou zkrátka rozdílné.

Je zřejmé, že muž bude lepší běžec než žena, rychlejší plavec a podobně. A pakliže chce zlatou medaili a ví, že na ni ve své kategorii nedosáhne, není nic jednoduššího než se cítit být ženou. Medaile je pak daleko snadněji v kapse.

Ať se cítí být každý tím, čím chce, ale ruku na srdce – neměly by mít tyto osoby soudnost? Nevidí, že tohle vážně k druhým není fér? Neměly by soutěžit v speciální kategorii?

Převzato z profiluLéto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...