20.9.2021 | Svátek má Oleg


GLOSA: Známá z mojí bubliny

25.4.2019

Kéž by nonšalance, graciéznost a nadhled nebyly nedostatkovým zbožím

Mám ve své sociální bublině různé lidi. Miliardáře i skorobezdomovce, vysokoškoláky i „lopaty“, vysoce inteligentní i ty, kterým příroda inteligenci kompenzovala něčím jiným (pozor, neplést s blbci, těm se vyhýbám jak v životě, tak na sociálních sítích).

V té bublině mám i jistou dámu středního věku. Osobně se neznáme, jen spolu občas komunikujeme na Facebooku. Ale je to rozkoš občas číst její komentáře.

Například k tématu „Mee too“. Popisoval jsem tristní zkušenosti mého kamaráda, který má firmu v USA, kde už diskriminaci používají snad všichni, aby mohli někoho zažalovat. Na to napsala:
V jedné písničce byla slova „pochval strom a má plno květů”. Většina z nás potřebuje milou mužskou pozornost jako životabudič. To mentální kastrování chlapů vymyslely obludy jako mstu a zastírací manévr vlastní ubohosti.
No řekněte, nepookřeje srdce z takových slov?

Nebo k tématu kojení v bance:
Ultrakojička si špatně vysvětlila dávnou radu pro ty, na kterých se příroda nevyznamenala: ,,Která není krásná, měla by být zajímavá.” Na druhou stranu se v Čechách víc než krása a zajímavost cení trapnost.
Nádhera, co?

Mně strašně ve veřejném prostoru chybí takovéto komentáře. S nonšalancí, grácií a nadhledem věci okomentovat tak, aby se všichni ti, kteří mají v popisu práce neustále vytvářet nějaké zdánlivé konflikty a zdánlivé problémy, cítili hloupě. A aby se cítili hloupě i ti, kteří jim vycházejí vstříc a tyto „konflikty“ a „problémy“ řeší.

A všem těm samozvaným „obětem“ veřejně nabízím: U nás v kanceláři můžete v klidu kojit, nám to nevadí. A pokud hledáte práci, kde můžete být užitečné a kariérně růst, aniž byste musely za kariéru platit z chlupaté peněženky, pak vám rád pomůžu. Práce je všude dost.

www.romankriz.cz

Autor je zakladatelem Libertariánského institutu a kandiduje za Svobodné do EP

Článek byl zveřejněn na reflex.czVyhrajte 1 000 Kč na kočárky a další dětské zboží od ovocných příkrmů Deva
Vyhrajte 1 000 Kč na kočárky a další dětské zboží od ovocných příkrmů Deva

Společnost Deva Nutrition, český výrobce vysoce kvalitních dětských příkrmů, pro nás připravil soutěž o vouchery v hodnotě 1 000 Kč!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.