25.9.2020 | Svátek má Zlata


GLOSA: Zločin!

19.8.2020

Evropská unie zakázala kvůli obsahu plastů i kondomy!

Kvůli směrnici o mikroplastech budou muset státy do roku 2028 zajistit, že současné latexové kondomy už se budou vyrábět jen z přírodních materiálů.

Žádná směrnice zakazující latexové kondomy nikdy nevznikla a jsem si jistý, že ani nikdy nevznikne. Co ale jistě vznikne, bude spousta dezinformačních a naprosto nesmyslných článků. První přijde se zprávou Radiožurnál, který bude už v nadpisu tvrdit, jak je ve směrnici o mikroplastech napsáno, že musí být zakázány kondomy. Později se za svou informaci omluví, byla to jen chyba překladu...

Další článek napíše bývalý kolega, europoslanec a největší „odborník“ na nesmysly o EU, Petr Mach. Ten se bude snažit zviditelnit na tom, že jsem „pro ten zákaz“ hlasoval já. Pokusí se přitom ve směrnici hledat paragrafy, které budou původní nesmysl Radiožurnálu potvrzovat, přestože už to mezitím zcela vyvrátí i jiná specializovaná média.

K němu se přidá Markéta Šichtařová, která bude mluvit o salámové metodě s tím, že příště EU úplně zakáže antikoncepci a v ohrožení jsou i plastové tužky. Následně tyto nesmysly okomentuje někdo z SPD, sociolog Petr Hampl bude sprostě nadávat na Twitteru a František Matějka bude svou padesátou stranu, za kterou kandiduje, utvrzovat v tom, že je to pravda, ale EU se to teď jen snaží maskovat. Téma rozjedou různé proruské a dezinformační weby. A kondomy? Ty se mezitím budou prodávat dál, i když čtenáři těchto pamfletů budou naprosto nezpochybnitelně přesvědčeni, že už je v obchodech dlouho neviděli.

Povinná rodičovská pro otce a snížení rodičovského příspěvku

Asi jste už pochopili, že už mám plné zuby nesmyslů, které se tu zase minulé dny šířily o směrnici EU, která by údajně měla přinutit otce strávit aspoň dva měsíce na rodičovské dovolené, jinak rodina přijde o rodičovský příspěvek.

Fakta jsou následující:

- Směrnice není nařízení. O aplikaci směrnice rozhoduje členský stát na základě jeho legislativní úpravy. Řada doporučení se může, nebo nemusí aplikovat. Nebuďme papežštější než papež.
- Rodičovská dovolená v Česku je v současné době jedna z nejdelších v celé EU. Řada rodičů ji proto už ani nečerpá v plné délce. Např. v Portugalsku, Británii nebo na Kypru, kde je rodičovská dovolená jen 13 týdnů, by to ale mělo znamenat prodloužení doby, co mohou být rodiče s dítětem doma.
- Rodina o žádné dva měsíce dovolené nepřijde – nic takové ve směrnici není. Aktuálně už se dokonce jede podle velmi podobné směrnice, která mluví o měsíci pro otce. Je snad komukoliv příspěvek či dovolená krácena? V současné době není v Parlamentu žádná strana, která by měla zájem povinnou rodičovskou pro otce protlačit přes oprávněný odpor veřejnosti.

Pokud jste dočetli článek až sem, gratuluji. Většina lidí se spokojila pouze s titulkem, který teď bude žít svým vlastním životem. Už se těším na ty tučné prémie od firem vyrábějící kondomy, protože se Češi v panice začnou předzásobovat. Co kdyby to někdo z těch bruselských úředníků vzal zase za svou inspiraci...

radiozurnal

Radiožurnál se za původní poplašnou zprávu omluvil. Škoda, že ten článek přispěl k opětovnému šíření nenávisti k EU. Přitom moci a muset je fakt rozdíl.

Převzato z blogu s autorovým souhlasem

Autor je europoslanec za KDU-ČSL, místopředseda Výboru pro zaměstnanost a sociální věci a člen Výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.