15.4.2021 | Svátek má Anastázie


GLOSA: Ženské vlaky

8.2.2012

Na Lidovkách.cz jsem si přečetl následující: "Oddíl pro dámy nabízí ženám a dívkám jistotu, pocit bezpečí a dostatek informací o průběhu cesty. Některým ženám není příjemné sedět v uzavřeném prostoru s muži," vysvětlil deníku mluvčí drah Petr Šťáhlavský. No bezva. Co je nebo není příjemné ženám, je mi srdečně jedno, protože je to nekonečný seznam. Co mi vadí, že se už zase něco řeší na základě toho, co má kdo na hrudi nebo mezi nohama. Je sice pravda, že EU přišla s kvótami, kderé určují, kolik žen má být v jaké funkci, a že část argumentů, byť jinak zvrácených, dokážu akceptovat aspoň z hlediska jejich pohnutek. Ale tohle?
Mně taky není příjemné se v autobuse mačkat vedle nemytého chlapa nebo extrémně navoněné ženské, není mi příjemný řev mimin v kočárku, vadí mi hudrující důchodci a hlasitě povykující školáci. Co s tím ČD udělají?
Jen by mě zajímalo, jak budou České dráhy řešit problematiku transvestitů a transexuálů. To bude vstup do kupé na občanku nebo postačí vykasat sukni? Dobře, a co nepřešití muži, co se cítí být ženami, ale jsou teprve ve fázi zobání hormonů? A co homosexuálové? Kolikrát si lépe popovídají s ženami než s muži a jsou většinou mezi nimi oblíbeni. Co ti si počnou?
Už teď jsou ve vlaku kupé pro ženy s dětmi. Takže když bude zde plno, bude přípustné se přesunout do kupé pro ženy? A co když jedno z dětí bude kluk?
Takže se zase něco, co funguje, komplikuje; jeden aby si vzal do vlaku plánek, aby věděl, kam vlastně smí a kde ho budou naopak pokutovat. Nakonec to dopadne tak, že bude každé kupé někomu vyhrazeno a bude prázdné, zatímco devadesát procent cestujících pojede na střeše jako v Indii.
Jen doufám, že RegioJet takhle blbnout nebude...SOUTĚŽ: Vyhrajte pomůcku, na které se děti naučí bezpečně padat a lézt
SOUTĚŽ: Vyhrajte pomůcku, na které se děti naučí bezpečně padat a lézt

Soutěžte o Climbou žebřík – pomůcku, která dětem poskytne bezpečnou možnost rozvíjet pohybové dovednosti a budovat sílu. Jeho výška je pro děti...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.