6.12.2020 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

GLOSA: Zdál se mi hrozný sen...

Bylo to strašné. Zdálo se mi, že skoro všichni naši politici se dohodli na přiškrcení demokracie u nás - všeho moc škodí a škodí (hlavně jim) příliš demokracie ve společnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Sulc 28.2.2017 4:20

Re: JAKY MA SMYSL nadavat vysokym

Ano, ale ten natlak na vladu i parlament se delat da, ale asi ne v CR. Byl v Polsku, koncem 80 let. Statisicove demonstrace, jedna za druhou. Take existuje neco jako generalni stavka. Bude-li trvat par dni, tyden, myslite ze parlament ci vlada zustane lhostejna? To zalezi na lidech. Kdo myslite, ze nam prohral valku ve Vietnamu? Milionove demonstrace ! Po rozpaqdu SSSR jsme se teprve dozvedeli, kolik desitek milionu rocne Rusove pumpovali do KS USA. Takze delat se da, ale musi byt vule a nesmi se bat. A jak vite: kdo chce, hleda zpusoby, kdo nechce, hleda duvody. Ono utrhnout se od piva a TV, sundat backory, to chce odvahu a silnou vuli, alespon v CR. Preju pekne pocasi, my tu meli 18 C, temer kveten. Jen aby zase v kvetnu nebyl temer unor, i to pamatuju.

J. Jurax 27.2.2017 11:25

Re: JAKY MA SMYSL nadavat vysokym

Změna volebního systému je v moci zákonodárců podle něj volených. A ani naši zákonodárci nejsou tak blbí, aby tento rodným stranám vyhovující systém změnili; takže žádnou stranu ani nenapadne to navrhnout - kapři si sami rybník nevypustí. Že to případně nevyhovuje voličům - názor voličů je jim celkem pochopitelně u perdele. Voličové nakonec někoho - resp. nějaké strany - vždycky zvolí.

Ono koneckonců ani většinový systém není bez chyb.

A proč si lidi nevolí starosty - no protože zákon hovoří jinak. Starostové jsou výsledkem povolebních čachrů vítězných stran koalici tvořících - v našich podmínkách kromě dědiny o 30 popisných číslech je v praxi nemožné, aby vyhrál jeden volební subjekt tak drtivě, že by nepotřeboval koalici.

A nátlak na vládu - můžete si tlačit jak chcete. Vláda na to kašle s přehledem - ledaže by hrozila defenestrace; ale tak daleko zatím nejsme. A navíc směrodatná je sněmovna (a defenestrovat celou sněmovnu by bylo jistě prospěšné, avšak pracné), nikoliv vláda - to je jen výkonný úd smontovaný podle výsledku voleb do sněmovny.

A s Trumpem - jak to zdálky sleduju, má talent popudit kde koho. Možná to bude ku prospěchu věci.

P. Sulc 27.2.2017 4:17

Re: "jsou Češi národem přímo ducha plným."

Zrejme jste hodne star a hodne pamatujete. Temer praotec Cech.

P. Sulc 27.2.2017 4:15

Re: JAKY MA SMYSL nadavat vysokym

To je to, strany a babicku Mary. Ten nas je preci jen lepsi, volime nase zastupce a ti nemaji mandat od strany a hlasuji, jak citi, casto i proti strANE, tAKE SI volime soudce i serify, ale take i starosty, primo, bez ohledu na strany. Cemu nerozumim, proc si u vas mestane nevoli starosty, volili se i za Rakouska.Lide by meli udelat natlak na vladu, aby se zpusob volby zmenil, poamerictil. Nic neni ovsem idealni, to ne, jen je neco o neco lepsi nez je tamto.Ja jsem ted jen zvedavej, jak nam to pujde s Trumpem. Reagan to urcite nebude, ale takovy debil, jako byla ta krava, to snad nebude.

K. Varda 27.2.2017 0:08

Re: "jsou Češi národem přímo ducha plným."

Jestli to říká zdenda je mi šumafuk. Toto se říká u nás v Čechách od nepaměti.

J. Jurax 26.2.2017 23:50

Re: JAKY MA SMYSL nadavat vysokym

No jo, národ si je sám zvolil, ale nerespektuje je a nectí je. Ví proč.

A příště je zvolí zas, protože jiná nabídka není a národ volí primárně strany (tedy do sněmovny, senát je vcelku na dvě věci), nikoliv lidi.

Berte to jako místní špecifikum ...

P. Sulc 26.2.2017 6:48

Re: "jsou Češi národem přímo ducha plným."

To ovsem rika Zdenda Stepanek ve filmu Cech panen kutnohordkych T. Pistekovy.

K. Varda 25.2.2017 17:30

Re: "jsou Češi národem přímo ducha plným."

O lidech jako je komouš Rudof naše nebožka babička říkávala ,, vůl zůstane volem a pařez pařezem".

M. Prokop 25.2.2017 14:27

"jsou Češi národem přímo ducha plným."

A jelikož každé pravidlo má nějakou tu vyjímku, tak tu zastupujete vy (co je za /pro/národ Netzer se neodvažuji hádat).

J. Vlček 25.2.2017 10:54

Re: JAKY MA SMYSL nadavat vysokym

Pane Rudolfe, zapomněl jste ovšem podotknout, že, kromě vás a vám podobných podrazníků, držel český národ tomu vámi nenáviděnému D.Trumpovi palce.

P. Lenc 25.2.2017 10:20

Re: Nerozumím o čem je tento článek,

Pane Planský, váš názor je sice správný, ale i autor má právo(zatím) na svůj názor.Zrovna tak, jak mohu, ale nemusím s vaším názorem souhlasit , tak přesně to stejné je s autorem a jeho článkem.To je také rys demokracie.

P. Rudolf 25.2.2017 7:58

Re: Nerozumím o čem je tento článek,

Omyl. To právo právě že má v demokracii každý, stejně tak, jako ten druhý má zase právo poslat ho s jeho názorem do pr*ele.

P. Rudolf 25.2.2017 7:53

Re: JAKY MA SMYSL nadavat vysokym

No, proti tomu, co jste si zvolili tam u vás v júesej (a ani to pivo s párkem, natož koblihu vám ten naondulovaný stárnoucí seladon nenabídl), jsou Češi národem přímo ducha plným.

D. Polanský 25.2.2017 7:50

Nerozumím o čem je tento článek,

když nemusím nějaké politiky, tak je nevolím. Tečka. Nikdo nemá právo nikomu vysvětlovat a dokonce přímo vnucovat svůj názor, že ten politik je dobrý a ten zlý. To je také rys demokracie.

P. Sulc 25.2.2017 3:38

JAKY MA SMYSL nadavat vysokym

funkcionarum statu, ktere si narod sam zvolil a ktere respektuje a cti? Nadavejte tomu hloupemu narodu, koupeneho pivem a parky, ktery se prodal za dlabanec ''zadarmo'' a jeste se dorazil koblihami.