15.5.2021 | Svátek má Žofie


Diskuse k článku

GLOSA: Záletní poslanci?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
miloš 25.1.2007 17:58

Re: Parlamentarismus

Kdyby existovalo "dobro celého společenství", tak by opravdu byly politické strany zbytečné. Bohužel život je pouze boj o místo na slunci a to, co je dobré pro jednu skupinu, bývá špatné pro druhou skupinu. Takže Váš názor nemohu sdílet, Ti hoši se prostě vykašlali na své voliče ve prospěch jiných voličů.

Zvědavec 24.1.2007 22:38

Legionáři

Co byli legionáři ? Přeběhlíci nebo hrdinové ?

Vážný 24.1.2007 20:17

Parlamentarismus

Je otázka proč je poslanec v parlamentu. A je to otázka jako parlamentarismus sám.

1) Buď tam reprezentuje svoji stranu (ale pak ať vůdcové stran hlasují hlasy svých voličů a poslanci jsou zbyteční).

2) Nebo reprezentuje svoje voliče. Pak se parlament změní v bojiště partikulárních zájmů, jako když se schvaluje náš rozpočet.

3) A nebo reprezentuje prostě dobro celého společenství a je tam prostě proto, že ho určitá část tohoto společenství k tomu vybrala. (To je nejblíže současnému slibu poslance.)

Pro zajímavost, toto řešil už anglický parlament v předvečer separace USA, kdy kolonie neměli v Parlamentu žádné zastoupení, ale podobně ani některá velká anglická města. Bylo to na škodu? Ne nutně pokud poslanci vyznávají opravdu důsledně variantu 3).

Hogofogo 24.1.2007 19:05

Re: Přeběhlík

V tomto státě bylo nějakých milion členů KSČ ( z 1,6 milionu bylo taky něco na Slovensku) . dneska je to kolem 100 000. Ten zbytek sedí v parlamentu za ČSSD? Zhoďte konečně ty blbé brýle a podívejte se kolem sebe! Jsou rozlezlí po všech polityckých stranách a co je horší i na rozhodujících ekonomických postech.  

jirka.s. 24.1.2007 18:54

Re: Re: Re: Kdyby to bylo ve fotbale,

A mohl byste mi, romane, říci podle čeho jste se rozhodoval, když jste tedy volil socany? Pokud mi odpovíte, že podle jejich programu, tak nevím z čeho pak obviňujete poslance Melčáka. Ten se totiž zachoval pouze tak, že dodržel socanský program a usnesení jistého stranického sjezdu, který se konal v Bohumíně. Už si vzpomínáte?

Psí vrah Čumil 24.1.2007 18:50

No, pane autore, k vašim starostem, jak korektně říkat přeběhlíkům si vám dovoluji navrhnout

jiný výraz: Zkuste POBĚHLÍK.

Sherry jaxviňa 24.1.2007 17:33

Re: Re: Re: Kdyby to bylo ve fotbale,

Hahaha, tak roman volil Melčáka 8-o

Panáčku, ze 106 tisíc voličů, kteří na Zlínsku hlasovali pro ČSSD, pouhých necelých 1500 preferovalo Melčáka. Lze proto říci, že Melčák je v PS nikoli zásluhou voličů, kteří jej tam chtěli mít, ale zásluhou voličů, kterým se podařilo protlačit 5 (anonymních) poslanců za ČSSD (lhostejno jakých).

Že je v PS Melčák a ne někdo jiný místo něj tedy může primárně sama ČSSD, která ho nominovala na 5. místo kandidátky (kdyby byl až na 6. místě, v PS by nebyl).

Poslanci jsou sice nominovaní a v 99,9999% případů také zvolení za nějakou stranu, ale to pořád nezadává ABSOLUTNÉ žádný závazek vůči této straně. Poslanec má dle svého slibu rozhodovat ve prospěch voličů nikoli ve prospěch strany.

Kdyby měla být PS tvořena stranami, tak můžeme mít pouhých 5 poslanců (za každou stranu) disponujících příslušným počtem mandátů (celkem 200) a ovládaných rozhodnutím příslušné strany, kterou zastupuje. TAKHLE TO VŠAK NENÍ ZAKOTVENO V ÚSTAVĚ!!!!

Aaron 24.1.2007 17:20

Re: Re: Re: Kdyby to bylo ve fotbale,

Romane, to myslíte vážně, že "se měl nechat zvolit..."atd.Jste při smyslech? A pokud Vás ČSSD prostřednictvím svých poslanců tak zklamala, volte příště KSČM-velký rozdíl to nebude. 

vládík 24.1.2007 16:42

Souhlas

Přeběhlík je jen produkt pejorativního zoufalství politiků a sterilnosti myšlení novinářů (žurnalistů - abychom nevynechali tzv. zpravodajství rozhlasu a TV).   U politiků by mělo být dodáno: politiků - podvodníků.

roman 24.1.2007 16:15

Re: Re: Kdyby to bylo ve fotbale,

To je sice hezké, ale pak se měl nechat zmíněný poslanec zvolit jako nezávislý. Strany jsou od toho, aby se poslanci uvnitř domluvili a jednotně pak zastávali většinový názor. Nevolil jsem pana Melčáka proto, aby hlasoval proti své straně, a když to chtěl dělat, tak to měl říct před volbami..

harry 24.1.2007 16:00

Re: Kdyby to bylo ve fotbale,

To přirovnání k fotbalu moc nesedí. Fotbal je hra s nulovým součtem, čili jeden musí vyhrát, druhý musí prohrát. Není možno hrát za oba týmy. Ale Parlament by měl být hra s nenulovým součtem, čili s bankéřem, a všechny politické strany a poslanci by měli hrát ve prospěch občanů, čili opozice i koalice mohou hlasovat pro nějaký zákon (i proti) s cílem prospěchu bezpečnosti státu, ekonomického oživení atd. Četl jsem projev jednoho "přeběhlého poslance" a jeho argumentace mi připadala dobrá. Navíc poslanec neslibuje, že bude konat ve prospěch ODS, CSSD...KSCM, ale ve prospěch České Republiky a jejího lidu (tak nějak). Čili myslíte, že když pro nějaký zákon hlasuje opozice i koalice je to špatně?

roman 24.1.2007 15:52

Kdyby to bylo ve fotbale,

a hráč jednoho mužstva by hrál ve prospěch protivníka ? Asi by bylo jasné, že byl podplacen. Tady to někomu jasné není ? A nemusí to být jen o penězích, politická korupce je o různých výhodách. Mimochodem stejně mi vadil přeběh poslanců ODS do unie svobody, když se Rumlovi nepodařilo uchvátit vedení strany. Bohužel přístup médií je nejednotný, přeběhlíci jsou často oslavováni. Možná bude nejjednodušší zrušit volby, stejně nevíte, kterou stranu Váš poslanec bude zastupovat, a parlament vylosovat v loterii. Vyjde to nastejno.

jerry 24.1.2007 13:14

Re: Re: Re: Re: Gentleman rovná se blb nebo slepec? takže milý jerry, tímto chceš říct,

Ale no tak -Tlustý je normální prospěchář- na rozdíl od Melčáka nebyl nikdy komunistou z přesvědčení.Odborně nemusí bejt špatnej.

jerry 24.1.2007 13:13

Re: Re: Gentleman rovná se blb nebo slepec?

Děkuju,sovětský člověče.Ať žije soudruh Melčák, co stak bojí spolupráce s bývalými soudruhy!;-D;-D;-D

janoryna 24.1.2007 12:58

Re: Re: Re: Gentleman rovná se blb nebo slepec? takže milý jerry, tímto chceš říct,

že pan Tlustý nemá s komunisty nic společného ? tak byl přece pro. a možná by se našli i další, alespoň v koaličních stranách.

SÍLA ODSUDU 24.1.2007 12:46

Re: Re: Přeběhlík

 Nejhorší jsou pak ti, kteří proti bolševikovi neučinili ani prd a mnozí i radostně kolaborovali.....Kdo tady trapně a setrvale MOBILISOVAL, ABY SE KOMUNISTY NECHAL PODPOŘIT....Kdo neměl zájem na potrestání bolševických zločinců a jejich pochopů....Kdo na jejich právo i morálku navázal a vytvořil kartelovou dohodu s hochštaplery a darebáky všeho ražení.....

JH 24.1.2007 12:11

Přeběhlík???

To je ten co přeběhne. Viděli jste ty dva běžet?  :-) Novináři to mají nějak pomatené, měli by jít znovu do školy :-)

Dag Badman 24.1.2007 11:54

Re: Přeběhlík

Vezměte zbraň do rukou a vzhůru na ně! Nepárejte se se zrádci národa. Ti patří přece jedině ke zdi! Hrdinní bojovníci 17 let po převratu jsou opravdu to nejzdravější jádro národa ;-P

Vasil 24.1.2007 11:30

Re: Gentleman rovná se blb nebo slepec?

debile, táhni na Kubu

Adriana 24.1.2007 11:29

Přeběhlík

je ten, kdo 17 let po listopadu chce sestavit vládu s bolševiky. To je nejen přeběhlík, ale zrádce národa. Navíc velká část bolševiků se přejmenovala na ČSSD. V čele mají mj. soudruha Zaorálka, kvalifikovaného vysokoškolského učitele marx-leninismu.

jerry 24.1.2007 11:07

Re: Re: Gentleman rovná se blb nebo slepec? takže milý jerry, tímto chceš říct,

Ne pouze jednoho -Melčáka.Ten druhej je pouze Rathův kámoš.;-D

janoryna 24.1.2007 9:02

Re: Gentleman rovná se blb nebo slepec? takže milý jerry, tímto chceš říct,

že tato vláda je postavená na podpoře komunistů ?

janoryna 24.1.2007 9:01

přeběhlík je, když

poslanec zvolený za pravici by hlasoval pro levicový návrh. obráceně je to konstruktivně uvažující člověk.

Haui1 24.1.2007 8:33

Re: skoda ze se toto nepsalo pred pul rokem

Jenže tehdy to byl ještě konstruktivní poslanec, protože by se obětoval za Paroubka :-P

Mablung 24.1.2007 8:28

Re: Gentleman rovná se blb nebo slepec?

Eh, četli jsme stejný článek? Hasič hasí, lékař léčí, požářník zakládá požáry a přeběhlík přebíhá.Žádný z takzvaných "přeběhlíků" nepřeběhl. Tudíž to nemůže být přeběhlík. Pokud by byli nazváni zrádci, bylo by to správně, neboť zradili STRANU :-) (konkrétně vůdce ;-)).

jerry 24.1.2007 7:09

Gentleman rovná se blb nebo slepec?

No asi pošlu Hollywoodu scénář.Podle filmu Patriot s Melem Gibsonem jej nazvu Hrdina a navrhnu aby Melčáka ztvárnil Leslie Nielsen. Ten sice vypadá mladší, než Melčák/je mu 80 let/ a myslí mu to daleko víc ,ale je to špičkový herec, tak to zvládne. Jinak nevím, co k tomuto článku víc dodat - nevím - zda si senilní exkomunista , který sotva překoktá Dalíkův projev /možná, že ho napsal někdo jiný, určitě ale ne on/ a superkorupčník, schopný napáchat miliardové škody a Rathova pravá ruka zaslouží náš obdiv. Příznačné vidím -že Melčák je dodnes součástí seznamu bývalých komoušů -poslanců ČSSD a Pohanka druhého seznamu La Cosa nostra, dodnes se vyskytujících na Psu mezi příspěvky, oslavujících jejich hrdinství.:-)

dada 24.1.2007 6:34

Re: skoda ze se toto nepsalo pred pul rokem. A že soudruh Pa-roubek s přeběhlíky kalkuloval, to nebyla škoda?

Martin 24.1.2007 4:21

skoda ze se toto nepsalo pred pul rokem

tehdy byl neviditelny pes plny honu na prebehlika