10.12.2023 | Svátek má Julie


Diskuse k článku

GLOSA: Zákon o státní službě – smíšené pocity

Teď je to jako mantra: potřebujeme zákon o státní službě a honem. Proč vlastně? Strašením, že bruselští úředníci už s námi ztratili trpělivost? Mám pro strach uděláno. Vysvětlení, že Babiš potřeboval, aby nepotřeboval lustrační osvědčení, mi přijde komické - v tomhle Kocourkově?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schwarz 18.2.2014 21:23

Celou tu slavnou "celní správu"

by měl odstíhat rek Ištvan - po našem vstupu do schengenu, kdy se celníci stali zbytečnými, dostali jako celek od politiků "trafiku"... o jejich morálním profilu svědčí fakt, že těsně před zrušením celní správy byla při kontrole tuším v Břeclavi odhalena masivní korupce / za úplatek pouštěli kamiony s neprocleným zbožím /. Chycení se okamžitě na radu vlastních velitelů "hodili marod", dali výpověď , vedení celníků věc nedokázalo v "zákonné lhůtě" řešit a tak těm lumpům zůstaly "výsluhy" v plné výši.

K. Frauknecht 18.2.2014 8:41

No jó,

kdo by pak ty socany volil?

Silně pochybuji, že by velmi drahá parta prudičů (Celní správa) mohla metylové aféře zabránit, a to i za předpokladu její dokonalé funkčnosti :-). Riziko opakování aféry nevyřeší ani kauce, ani "přímé přenosy" ze stáčíren! Problém vidím v nenažranosti státu (daně!).