20.9.2019 | Svátek má Oleg


GLOSA: Zakažte jim televizi, prosím!

30.4.2008

aneb Svlékl jsem se na jednání poslanecké sněmovny, pošlete mi hlas?

V televizi běží v jednom kuse reality show. Hit posledních let. Na Primě to byli a nejspíše zas budou Vyvolení, na Nově Big brother, nestárnoucí Česko hledá Superstar a nově i X faktor. Kdo vyhrává? Ten co udělá největší show: „Oni se dali dohromady? V přímém přenosu? Pošleme je do finále.“ Týdně posíláme hlasovací smsky sem i tam, tomu co se svlékl a tančil na stole, té co čeká dítě s někým slavným, těm co mluví nejvíc sprostě, těm kteří nejsou nudní.

V Čechách se ale neomezujeme jen na koupené kvalitní zahraniční reality show. Pan prezident má už druhou letušku. Třeba si myslel, že dostane o to víc hlasů v prezidentské volbě, spořádaný profesor Švejnar je v tomhle přeci dost nemoderní. Pan premiér se nechal veřejně odhalit, vlastní ženou. „Pošleme mu hlas na další čtyři roky, mamko?“ Expremiér si zřejmě proto našel ještě mladší, krásnou blonďatou právničku. Bude se divákům líbit? Poslanci, senátoři, ministři, ministryně se fackují, hrozí si pěstmi, vyhrožují, křičí na sebe přes Španělský sál, zvláštní, že je oko kamery, případně bystré ouško mikrofonu takřka vždy odhalí.

Také nacházíte jisté známky podobnosti? Jako by si čeští politici mysleli, že když nebudou dostatečně zábavní, divák je nepustí do dalšího kola. A co je nejsmutnější? V Parlamentu České republiky jako by se slovo politika stalo archaismem.

Proto, prosím, vypněte politikům televize, jinak zapomenou docela, co je jejich posláním...

S přáním krásného jara všem politikům a soutěžícím

Terrapolis - Jiří PabiánAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.