6.12.2020 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

GLOSA: Zakažme Sněhurku a sedm trpaslíků!

Jsem pro rovnoprávnost mužů a žen, ale tzv. genderová vyváženost je opačným extrémem, který vytváří potíže tam, kde nejsou. Dělat problémy například z průkazu cyklisty s tím, že není také průkaz cyklistky, nebo z pohádek Walta Disneyho, kde údajně nejvíce závadná je Sněhurka a sedm trpaslíků, je silně přehnané.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Kubik 16.2.2017 12:03

Snehurak a sedm trpaslic

Nahodou... z toho by bylo pekne porno! I kdyz, pravda, ty trpaslice by nemusely bejt zrovna trpaslice, normalne vzrostle zenske by uplne stacily.

J. Kanioková 14.2.2017 17:37

Všechny tyhle blbosti souvisí s feminismem,

to je ta žába na prameni. A levičáci. Relativizace přirozeného světa a jeho skutečných hodnot..

V. Braun 14.2.2017 16:06

Slova, slova, slova

Slova a na ně navázané "drobné" činy ovšem mají velkou moc. Osobně mne vždycky nadzvedne, když slyším, že holky nejsou na matematiku, případně, že neumí řídit. Ano, v praxi máme méně matematiček a dopravu často zdržuje řidička, ovšem kdyby se holkám od mala nevštěpovalo, že to jim prostě nejde myslím, že by to bylo jinak. Dcera naštěstí řídí velmi dobře, matematiku sice ráda nemá (občas si říkám, jestli jsem se na tom nějak negativně nepodepsal), ale často překvapí skvělými technickými nápady. Za pár let pokud někdo řekne, že matematika není pro ženy, tak doufám bude za vola.

M. Prokop 14.2.2017 21:02

Re: Slova, slova, slova

Jak moc nevštěpovat?

Jsou ženy matematicky velmi zdatné, ale je jich, vštěpovánínevštěpování, méně než mužů. Prostě většina jich myslí trochu jinak. "Štajfovat" se proti tomu je jako boj s klinatickými extrémy.

Na hovno, ale výnosné.

P. Švejnoch 14.2.2017 11:44

Autor si myslí, že je hustostý rebel

bojující proti gender politkorektnosti.

Ve skutečnosti je ale téměř plně konformní se současným genderovým třeštěním. Dokládá to jeho poslední odstavec: "... zabývejme se případy, kdy je ženám bezdůvodně upíráno vykonávání některých povolání, přestože splňují kvalifikační předpoklady, nerovností mezd...".

Byl bych rád, kdyby se žádný sociální inžynýr nestaral o vztah zaměstnavatel - zaměstnanec, protože to je výlučně záležitost oněch dvou stran. Tečka.

P. Švejnoch 14.2.2017 11:47

Re: Autor si myslí, že je hustostý rebel

... no, "hustostý" je taky moc pěkné slovo, ale měl jsem v úmyslu napsat "hustohustý"... :-)

M. Prokop 14.2.2017 12:29

Re: Autor si myslí, že je hustostý rebel

Co čekáte od kostelního socialisty?

I když, jsou u nich ještě horší.

R. Morava 14.2.2017 13:46

Re: Autor si myslí, že je hustostý rebel

Možná ten poslední odstavec napsal nešťastně, ale za gendristu bych ho nepovažoval.

Případy kdy ženy měli zakomplexovaného šéfa a nízký plat a znám primo od známých. A věci jako ženy u voleb nebo ve vědě smysl měly. Kvůli dnešnímu poťapanému gendrismu a feminismu nemusíme hodit do kanálu všechny změny v právech žen.

A. Alda 14.2.2017 15:49

Zakomplexovaný šéf a nízký plat?

To přeci není "gendrový" problém. A lze to řešit změnou zaměstnání. Když mne někdě neplatí, jak bych chtěl, mohu odejít jinam. A když se mi nelíbí šéf, mohu odejít jinam.

Snadno ověřitelnou realitou ovšem je, že je-li šéfem nějakého oddělení, odboru, sekce atd. muž, byť sebezakomplexovanější, ženy neodcházejí. Ale je-li tam šéfová, žena, pomalu dochází k feminisaci daného útvaru. Muži odcházejí a nahrazují je ženy. Jistě že mohou být výjimky, ale když se podívám na kteroukoli firmu a na kterýkoli úřad, tendence je jednoznačná: organizační útvary, v jejichž čele je žena, se postupně feminisují.

J. David 14.2.2017 10:18

Hi, hi, hi, gender...

Za dávných časů chlap "lovil zvěř" a ženská doma "žvejkala kůže". Docela jim to vyhovovalo. Ale, až když se objevily feministky, začalo být zle. Pominu Amazonky, vzpomenu pouze Dívčí válku SPČ (Vlasta, Šárka a jejich parta, co Ctiradovi uřízly "moudí"). Jak to pak dopadlo? Jak jinak, genocidou feministek. Pak přišly sufražetky, také zajímavý "tribus" bab. Hrozně třeba "dehonestovaly" přeživší posádku Titanicu, že do záchraných člunů přednostně byly pouštěny ženy a děti. Ostatně pak v USA prosadily prohibiční zákon, a jak to pak dopadlo. Dnes je to zase "gender". Zase některým babám, habitem takovým, že bych si o ně bál opřít i bicykl, kape na karbid. Neukojené hrmy touží po nějakém libidu a orgasmu. Ony mají sice "kde a do čeho", ale nemají "s kým a čím". Proto jsou frustrované (neukojená baba je horší nebezpečí, než podebraná pata), hormony lezou z hrmy do mozkovny. Pak začnou závidět, že má Sněhurka 7 trpajzlíků, Popelka malou nožičku a nakonec prince. Genderově jsou pouze promrzlé Jezinky, které pouze dva prstíčky si chtěly u Smolíčka ohřát. Ale zase chyba lávky, jelen se zlatými parohy byl zase kluk (viděli jste někdy laň s parožím, apropó, proč jenom podvedený chlapík je nazýván paroháčem?). Veverka (ta veverka, ne veverkovitý jedinec), proč rodu ženského, i když je to kluk? Těhotný občan, zase mužský rod, samodruhá osoba, zase ženský rod. Ad absurdum navrhuji genderově: ti, co se čekají "do kouta". Mám v tom docela bordel, díky genderu. Již pomalu nevím, zdali močák zadržím, když na pisoiru v krčmě budu mít obsazeny "mušle" močícími PaeDr. genderistkami, a místo rozepnutí poklopce budu muset stahovat kalhoty a usednout na "unitaz", abych genderově nepomočil dámám prkýnko, pokud je případně popadne peristaltická defekace. U defekace je to ale genderově vyvážené, "uram/bíro", všici defekují cíleně v podřepu (tedy i můj pes Canis). Kurňa, to již je klasicá degenerace, revidovat genderově i pohádky, to mohou pouze úchylové a hermafrodité inklusivního typu.

A. Alda 14.2.2017 15:52

Ani ta defekace není rovnoprávná.

Žena se rozhodne až po usednutí, zatímco Vy se musíte rozhodnout předem.

R. Dubravský 14.2.2017 10:10

Současné ženy...

...v západní společnosti si zničily své muže a už na ně dopadají následky. Feminismus a genderismus tomu poskytly ideologický podklad.

Š. Hašek 14.2.2017 9:07

Pane Zdechovský,

Vy " v tom také trošku lítáte". Viz poslední odstavec ve Vašem článku. Z čeho máte strach? Asi jste typický lidovec (nerozházet si nikoho, lavírovat).

Pokud připustíme (jak kdo, že), že žena a muž nejsou totožné klony, tak není možno požadovat "totožné zacházení" i v "pracovním procesu", a vůbec. Tedy kvóty, případně nárok, protože "něco splňuji". Zde předvádíte docela hezký právismus, který už jste asi "nasál". Nějak jste se do toho zamotal.

Zkráceno.

M. Hatlák 14.2.2017 9:00

Za dávné totality

Za dávné totality vyšly dvě velice pěkné knihy, Země žen (Vladimír Páral) a Muži pod ochranou (Robert Merle). To je krásné memento všech těch genderů. A hlavní ženské postavy obou těch knížek jsou dnešním genderistká, genderiním, genderologiním prostě feministkám až nápadně podobné.

V životě jsem poznal pár lidí (žen i mužů pro gender), kteří prošli koncentrákem. To byly také genderově vyvážené zařízení. Lidí (ženy i muže) tam vraždili dozorci a dozorkyně, a ty dozorkyně, neboť ženy jsou často nadané větší pečlivostí, byly podle vyprávění daleko horší než dozorci. Stejně genderově vyvážené byl i sovětský svaz. Tam po válce dělali ženy vše, lopata se jim stala kamarádem a moc se jim to nelíbilo, i když neměli na vybranou, protože chlapy bylo vzácné zboží. Z ročníku 1921 zbyly po válce 2%.

A ještě mě napadá, takové tříleté (TO) dítě a ́t chlapeček nebo holčička, když si třeba odře při hře na pískovišti (dnes asi trochu divná představa) koleno, tak většinou brečí a chce nejčastěji za maminkou. Jak negenderově se chová.

M. Šetka 14.2.2017 7:48

Co se týče Sněhurky,

to už je vědecky /podotýkám přísně vědecky/ prozkoumáno dvěma časkými vědci,Petrem Skoumalem a Janem Vodňanským. K vidění na You Tube.

P. Rudolf 14.2.2017 7:11

Jakýkoliv extrém

je škodlivý. Jakákoliv tradice postupně končí a je nahrazována novou. Jen bych autorovi připoměl, že žije v demokracii, kde má každý právo vyjádřit svůj názor. Vítězí ten, který zastává většina. Stačí, když Lidovci vyhrají volby.

J. Dusitko 14.2.2017 7:53

Nestrašte, člověče!

Flanďáci jsou ještě větší parchanti než celý ten genderxindl..!!

R. Gramblička 14.2.2017 8:07

Re: Jakýkoliv extrém

Vítězí názor, který zastává většina? Tak proč jsou tak výrazně protěžované názory drobných menšin na úkor těch většinových?

K. Wágner 14.2.2017 5:55

Dnešní doba

Profesor Max Kašparů, coby kněz a pedagog, ale i uznávaný psychiatr, v minulých dnech v jednom z rozhovorů řekl: „Nepoužívám nadmíru pojem tradice, spíše se kloním ke slovu přirozenost. Gender ideologie není ani tradiční, ani přirozená, a proto je nová a přitahuje buď různé podivíny, kteří si zvyšují pokleslé sebevědomí jejím hlásáním, nebo placené organizace, které mají snahu rozbít to, co bylo vyzkoušené a užitečné po celá tisíciletí. Nápad, aby se místo pojmu těhotná žena používal termín těhotný člověk, protože se mezi těhotnými ženami může vyskytnout transsexuál, kterého by se to mohlo dotknout, nebo propagovat společné WC pro muže i ženy či nejmenovat rodiče jako otce a matku, ale jako rodiče číslo 1 a rodiče číslo 2, to je skutečně nové, neotřelé, interesantní, hodné pozornosti a pro ony hlasatele nových pravd jako stvořené. Že se to může dotknout rodičů nebo někoho, kdo společné WC nevyznává, to už naše svobodomyslné, sjednocené Evropany nezajímá. Každá doba měla svoje méně či více nebezpečné podivíny. Jedni hlásali svobodu v nahotě, druzí v blížícím se konci světa, jiní v čistotě rasy nebo beztřídní společnosti. Dnešní doba produkuje pošuky hlásající gender.“

M. Těhanová 14.2.2017 11:23

Re: Dnešní doba

Jak výstižné, tleskám

A. Alda 14.2.2017 15:55

Jo.

Je to přesné.

Celý genderismus není nic jiného než psychická úchylka, hodná zkoumání v ordinacích a ne slyšení v padlamentech.

J. Krásenský 14.2.2017 4:28

Feminizmus a gender pavěda

mají zcela nesmyslné představy o člověku. Jen si představte, že chtějí změnou prostředí změnit povahu člověka. Chtějí přepsat pohádky a literaturu a hned budou děvčátka mužnější a chlapci ženštější. Celý makarenko, jestli to pamatujete. Stalinská věda dnes triumfuje v jejich podání. A nikomu to nepřijde divné a všichni akademici padají na zadek před výmysly těchto aktivistů, marxistických.

P. Dvořák 14.2.2017 3:38

To jsem zvědav, jak si Bajajka

poradí s dračicí, která chce sníst neduživého prince, sedícího u počítače.

I. Procházková 14.2.2017 2:11

Nevyváženost v pohádkách

Mám to štěstí, že kupuju taky tištěné Lidovky, takže jsem článek četla celý. Je pěkně dlouhý a co se tam píše, je pouze pro otrlé povahy. Sice si někdo řeší úsměvným způsobem své komplexy, ale aby nám časem nezmrznul úsměv na rtech...;-(

Vyjadřovaly se tam odbornice z MŠMT a PedF UK v tom smyslu, že "podle odborníků je ovšem problém v tom, že učebnici rozebírají recenzenti, kteří daný předmět vyučují. Nemají tedy patřičné vzdělání o genderu. Nevědí, co taková vyváženost obnáší. Na otázku, zda je kniha zatížená, napíšou, že ne. Ale ve výsledku se v ní stereotypy objevují ... typickým příkladem je líčení žen, jež vaří v nekonečných variacích a mužů, kteří si posílají děti pro noviny. Od té doby, co se vyváženost posuzuje, jsem vedla několik studií. Nedá se říci, že učebnice se schvalovací doložkou byly genderově vyvážené."

Dále je v článku zmínka o tom, že se v českých učebnicích objevují příklady pasivních a bezradných dívek (holčička navléká korálky a chybí jí červený ... neplač, utrhnu ti šípek, nabízí jí chlapec. A to prý je špatně, dívka tam musí být prezentovaná jako samostatná bytost. Další příklady: Maminka nebude vařit maso, ale pracovat na počítači a teta bude mít místo šátku švihadlo. Muži se zase nebudou vracet z práce, vítězit v závodu a štípat dříví, ale péct chleba a mýt zrcadlo. Učitelka, která si myslí, že holky jsou pečlivé, nadané na jazyky a pečovatelské, se bude málo snažit, aby je inspirovala k dobrým výkonům třeba v matematice. Proto se pro pedagogy pořádají semináře, v demokratickém školství učebnice založená na stereotypech nemá co dělat (podle odbornic z MŠMT, PedF UK a vzdělávacího systému Fraus).

Takže ženy už nebudou smět vařit a uklízet? Ale kdo to bude dělat? Muži už nebudou štípat dříví, vracet se z práce a vítězit v závodu? Taky Sněhurka a Popelka budou zlikvidovány, protože jsou hloupé a nesamostatné, jelikož se neobejdou bez trpaslíků a prince.

Kdyby se odborníci a odbornice ze školství radši zabývali něčím užitečnějším...

J. Strakoš 14.2.2017 6:05

Re: Nevyváženost v pohádkách

Gendrové téma, podobně jako školství, pro odborníky úplně ideální - vždy půjde najít alespoň jeden příklad utiskovaného případu, nižšího platu ženy, nepochopeného transexuála apod. = je čím se zabývat.

Změny jsou pak k pláčí nebo smíchu, ale revoluce a bouře kvůli nim nebude - odehrává se většinou na stránkách učebnic a akademické půdě = je to bezpečné.

Výsledek snažení nemá reálného měřitelného konce (možná ankety) = lze to dělat dlouho.

O aktivitě lze mluvit, prezentovat ukazovat činnost = někdo to zafinancuje

Shrnuto - Genderové aktivistky tady budeme mít ještě pěkně dlouho. Financované státem, který chce ukázat činnost a ve věšině případů bez dopadů na reálný život. Jen doufejme, že těch dopadů bude co nejméně.

M. Hatlák 14.2.2017 13:42

Re: Nevyváženost v pohádkách

Zajímavý je i na DVTV z 13.2 rozhovor pedagožky Anny Babanové.

J. Kanioková 14.2.2017 17:05

Viděla jsem, je to kráča..