5.4.2020 | Svátek má Miroslava


GLOSA: Vrtí Rath psem?

17.5.2017

Miliony, nebo tedy „údajné miliony“ v krabici všichni pamatujeme dobře. Ale toto jaro přišly na řadu ještě miliony jiné, a to miliony odvozené (snad) od závěti otce Davida Ratha.

Jak patrně víte a NEUNIKLO VÁM, známý lékař se o ně soudí s vlastním bratrem, který byl, jak to alespoň a doposud vypadá, regulérně vyděděn. Neumím se ovšem nezeptat: „Není podstatné právě to, že ten případ nikomu uniknout neuměl?“

„Co totiž víme dál, milý Watsone?“

„Že je David Rath poměrně inteligentní?“

„Řekl jste poměrně? Jistě můžeme říct i vysoce.“

A tady podle mě přichází logicky na řadu i následující otázka: „Skutečně a opravdu se mají oba rodní bratři zapotřebí takto veřejně potýkat?“ A doopravdy je David taková stvůra, že se s vlastním bratrem neumí soukromě domluvit na věci, která jej - po všem, co už bylo - veřejně a tentokrát jednoznačně dehonestuje? Což se mu zalíbilo v roli padoucha? Nebo dokonce skutečně je „padouch jak od Jiřího Brdečky“ a ještě k tomu teatrální? Osobně nevěřím; a jestliže v posledním čase opět slýcháváme pojem „vrtět psem“ (který má mimochodem původ v titulu jednoho románu, až později zfilmovaného), nelze než konstatovat, že i bratři Rathové dnes vrtí. Psem. Osobně tomu aspoň věřím. Věřím, že mezi bratry vůbec nepanuje nenávist, ba mají se rádi. Ale skrývají to. Proč?

Problém s údajnými dvaceti miliony po otci je prostě jen odvážná kamufláž, poměrně či dost odvážná, a má možná u veřejnosti vyvolat dojem, že v rodině Rathových miliony vždy tak nějak „poletovaly“, abych se vyjádřil lidověji.

A efekt vzbuzení onoho dojmu?

Uvidíme. Ale podle mě se tu odehrává cíleně vyvolané vyhánění čerta dalším čertem a připadá mi skličující, že se to patrně nikomu nepodaří dokázat.Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test
Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet domácí CRP test od Veroval. Jeho pomocí dokážete prověřit, jestli vám v těle řádí virový, nebo bakteriální zánět. Jak testy dopadly? A vyplatí se je pořizovat?


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.