2.12.2021 | Svátek má Blanka


GLOSA: Vlastizrada a vlastizrada

1.6.2015

Klausova amnestie mezi nás vypustila lidi s dohledatelnou minulostí a s čitelným trestním rejstříkem. Část z nich tvořili mediálně profláknutí zloději v bílých límečcích, kriminálnické známé firmy, silniční piráti nebo neplatiči alimentů. Pro mnohé to byl důvod ke Klausovu zatracení.

Pochybuji, že „utečenci“ ze Sýrie s sebou povezou výpisy z rejstříku trestů a že během vstupního pohovoru odpoví podle pravdy na otázku: Kolik lidí (přesnější dotaz by měl znít kolik lidí, žen, křesťanů a jiných ďaurů) jste zabil v posledních dvou letech? Žádný strach, na to se nikdo ptát nebude. Ostatně vstupní prověření bude tak korektní, že nepadne ani dotaz na to, zda žadatel o azyl je křesťan nebo muslim. (Až později si média alespoň jednoho křesťana najdou a vytvoří HLP, hluboký lidský příběh.)

Pointa:

Klausovo jakkoliv sporné propuštění vězňů bylo napadáno jako vlastizrada, neb propuštění mohli suspektně ohrozit naši bezpečnost.

Bezpodmínečné přijímání imigrantů s neznámou minulostí a s vědomím, že IS mezi nimi má své vojáky (jeden byl již dopaden v Itálii - blbec, který si během útoku v Tunisu pořizoval selfíčka) je humanitární akt, morální povinnost nebo historická nutnost, byť připuštění mohou suspektně ohrozit naši bezpečnost.

Dualismus jako řemen. Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko
Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko

Kendamil je kojenecká výživa bez kompromisů. Dopřejte svému děťátku to nejlepší – oblíbenou prémiovou výživu v XXL balení! 3 z vás ji pošleme a...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.