21.5.2022 | Svátek má Monika


GLOSA: Vlastizrada a vlastizrada

1.6.2015

Klausova amnestie mezi nás vypustila lidi s dohledatelnou minulostí a s čitelným trestním rejstříkem. Část z nich tvořili mediálně profláknutí zloději v bílých límečcích, kriminálnické známé firmy, silniční piráti nebo neplatiči alimentů. Pro mnohé to byl důvod ke Klausovu zatracení.

Pochybuji, že „utečenci“ ze Sýrie s sebou povezou výpisy z rejstříku trestů a že během vstupního pohovoru odpoví podle pravdy na otázku: Kolik lidí (přesnější dotaz by měl znít kolik lidí, žen, křesťanů a jiných ďaurů) jste zabil v posledních dvou letech? Žádný strach, na to se nikdo ptát nebude. Ostatně vstupní prověření bude tak korektní, že nepadne ani dotaz na to, zda žadatel o azyl je křesťan nebo muslim. (Až později si média alespoň jednoho křesťana najdou a vytvoří HLP, hluboký lidský příběh.)

Pointa:

Klausovo jakkoliv sporné propuštění vězňů bylo napadáno jako vlastizrada, neb propuštění mohli suspektně ohrozit naši bezpečnost.

Bezpodmínečné přijímání imigrantů s neznámou minulostí a s vědomím, že IS mezi nimi má své vojáky (jeden byl již dopaden v Itálii - blbec, který si během útoku v Tunisu pořizoval selfíčka) je humanitární akt, morální povinnost nebo historická nutnost, byť připuštění mohou suspektně ohrozit naši bezpečnost.

Dualismus jako řemen. Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!