28.11.2021 | Svátek má René


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Uhlár 28.10.2021 20:06

Není ani pravda, že každý kuřák smrdí. A to říkám jako celoživotní nekuřák

V. Bok 28.10.2021 20:26

No, chvílema opravdu nesmrdí, to máte pravdu :-). Býval jsem kuřák. Pak jsem jednou jel v autě vzadu a řidič kouřil. Skoro jsem se udusil. Za několik dní ksem vykouřil toho dne 36 spartu, byla půlnoc, 25. listopadu 1986 a já se naštval. Na sebe. A už nekouřím ... bylo to docela snadné. Stačil mi jen ten vztek. A kuřáka ucítím... velmi se mi zbystřil totiž čich, chuť a dech. No, kompenzovalo se to těmi 13 kily, se kterými jsem dlouho bojoval...

D. Uhlár 28.10.2021 20:31

Abychom si rozuměli, někteří kuřáci nesmrdí, a někteří ano. Někteří nekuřáci nesmrdí, a někteří ano. Ale šmahem označovat všechny za smraďochy vypovídá jen o autorovi cedulky

P. Adámek 28.10.2021 17:31

Myslím, že pan Neff působení jakýchkoliv nápisů přeceňuje. To je jako s těmi odpudivými fotkami na krabičkách - prostě se na ně kuřák nepodívá.

Š. Hašek 28.10.2021 15:26

Chodím k lékaři (jen kontrolně), fachman. Rozlišuje očkování, dvouměsíční polívku ze sudu, "30 000 zavražděných Babišem" a epidemie, kdy umírá každý desátý z každé věkové skupiny. Dokáže si to utřídit.

Další lékařka totéž. Další taky. Já taky, není mi osmnáct.

A najednou se zjeví "nějaký hudebník", kterému dali moje zdraví na starost!!! Předtím spolumajitel chemičky na zdravotní polívky. Kecá do toho zdravoodborář, který by nenapuštěné preventivně utracoval.

To jako se myslí vážně? Nebo něco jako Červený trpaslík???

Mě můj lékař nepřesvědčuje, radí. Není mým kurátoren, maminkou, politikem, ani výrobcem mého státního zdraví. Je to lékař.

I. Pávek 28.10.2021 18:56

R^ a nějaká úvaha ,,pana neffa je mi u pr -

D. Bowman 28.10.2021 14:18

Očkování evidentně chrání mizerně resp. určitě v rozporu s dříve proklamovaným. Jinak by se furt neblblo.

Co když ten virus, stejně jako ostatní korona viry, prostě nezapudíte. A abyste si trošku nebo více vylepšil šance, tak budete do všech prát vakcíny a to pořád?

A co když tím totálně rozhodíte lidem imunitu a to tak, že bez očkování se vám pravděpodbnost hospitalizace zvýší ze současných 3-5% a srmti 0,3% v celkové populaci na něco vyššího? A to nemluvím, že ten imunitní systém potřebujete i na jiné věci než C19...od rýmy až po rakovinu. Nehledě na možné další dloudobé nežádoucí účinky (ADE, prion disease, krevní sraženiny, kumulace S proteins v nevhodných místech). Jste to ochoten riskovat? Jako 65 plus asi ano. Ale je rozumné to cpát do mladších, zdravých apod.? Vzpomeňte na situaci s antibiotikama.

Ś. Svobodová 28.10.2021 12:46

Vláda se dostala do pozice prodejců. O.K. Jenže zvolila prodejní strategii mafie. Co také čekat od člověka jenž zaklekává na nepohodlné. I to slovo Tečka je vpodstatě násilnické - u nás se to časlo používalo v souvislosti s úderem - Dal jsem mu tečku.

Naše firma prodává zdravotnický prostředek. Nejlepších výsledků dosahujeme tím, že hlavní propagaci vedeme směrem k odborným lékařům. Pokud přesvědčíme je, oni přesvědčí pacienta. Navíc jsou pro pacienta zárukou, narozdíl od anonymních center.

J. Jurax 28.10.2021 14:48

Vyvstává arciť otázka, jak ty lékaře přesvědčujete.

Vždy, když slyším o přesvědčování, vytane mi nevím proč na mysli don Corleone v nezapomenutelném podání Marlona Branda, jak říká "Musíme je přesvědčovat".

Jakkoliv samozřejmě Vás z praktik dona Corleona nepodezřívám. :-)

V. Kolman 28.10.2021 12:15

Možná, že úvaha pane Neffa/Astona bude mít větší účinek, nežli neustálé (byť asi dobře míněné) výzvy k očkování, které ale vysílají NEDŮVĚRYHODNÍ!! politici. Jejich vzkazy lidé po zkušenostech považují automaticky za lživé:-(:-(:-(

P.S. - Jsem 3x vakcinovaný (včetně Sorosova čipu;-D)

D. Bowman 28.10.2021 14:27

Mě spíš odrazuje to naprosto nepochopitelné odmítání rizik plošné a časté vakcinace.

Nehledě na demagogii např. Vaší, že z proti tzv. odmítáčům používáte hyperboly ohledně čipů ve vakcínách.

Mimochodem, mají to být Gatesovi čipy. A lidé si to myslí, protože to Gates jeden čas někde zmínil jako budoucí technologii. Včetně kvantového "tetování" apod. Že to není pravda je jiná. Já osobně proti nano čipům nic nemám až s tim jednou přijdou, protože to není úplně blbý nápad. Až se tady budou šířit opravdu smrtící viry, ne to trapné 0.3 smrtnosti C19, tak bude velmi nutné prokazatelně zjistit, zda je někdo očkován.

V. Kolman 28.10.2021 16:39

Nic na světě není pane Bowmane černobílé. Svojí pravdu i argumenty mají jak příznivci, tak i odpůrci vakcinace. Že jsem se rozhodl k vakcinaci já, to je moje rozhodnutí a nikomu ho nevnucuji.

Meritem mé poznámky byla spíše otázka účinnosti propagace vakcinace s ohledem na ZPŮSOB a OSOBU/OSOBY její propagace.

A. Ová 28.10.2021 12:08

Byla by to trochu kopie toho Jedna dvě, klíště jde... Chtělo by to spíš jako Vakcína Uta-napištíma. Jenomže uznávám, že z toho by nešel strach. Naléhání je strašlivé spíše než né

F. Zrcek 28.10.2021 11:36

Je to jednoduché. Jako ten protektorátní plakát "zachvátí-li tě, zahyneš" (https://www.fronta.cz/plakat/zachvati-li-te-zahynes), co na něj Češi dopisovali "my se nebojíme..."

p.Mihulka na Oslu citoval psychology Menziesovy ze Sydney, podle kterých je za tím strach ze smrti. Prý to nemá nic společného s inteligencí, jde o něco jako podvědomou panickou ataku. Lidi začnou reagovat spontánně iracionálně a zuřivé odmítání si racionalizují do ušlechtilé podoby boje za svou svobodu a uvědomělý postoj. Jde o sociálně patologický jev, něco jako davové šílenství umocněné sociálními sítěmi. Boj mezi skupinami zvěstovatelů očkování (vakcinofilů či vakcinodulů) a jejich odpůrci (vakcinofóbů až vakcinoklastů) nabral intenci náboženského boje.

Prosper Mérimée zřejmě na základě dobových dokumentů psal o dopadech morové epidemie. Jakýsi vzdělanec odvodil formálně správně v intencích aristotelské logiky, že mor prostě není, protože jeho existence je filozoficky nemožná. Václav Klaus by si nechal radši useknout pravou ruku, než by se nechal naočkovat.

Rozum takové jevy nevysvětlí, ale ve středověku by se to bralo jako projev Boží vůle - Deus vult. A žádná kampaň to nespraví.

D. Bowman 28.10.2021 14:38

To máte jistě pravdu. Ale ono to platí i z druhé strany. Panický strach ze smrti nebo utrpení nás například dovedl k předepisování anibiotik na každou blbost, což se následně projevilo v Super Bugs.

Ten Deus Vult se dá výkládat i jako Akce versus Reakce nebo zákon zachování energie apod.

Já osobně bych přivítal, kdyby se lidé spíše učili zbavit strachu obecně. Možná bysme pak přišli na to, že cpát do všech a pořád vakcíny na korona viry je stejná blbost jako se za každou cenu vakcinaci vyhýbat i v případě nemocí se smrtností jako neštovice, záškrt, obrna apod.

A nebo zjistíme, že nejhorší ze všeho je někoho přímo, či nepřímo nutit. A že si příroda, vesmír nebo boží spravedlnost, či co....vždy nakonec prosadí svou. Pravda vítězí. Nebát se a nekrást.

P. Kazo 28.10.2021 11:20

Tak "Tečka" je stále prijateľnejší oyeb ako naše slovenské "Vakcína je sloboda".

A ešte poznámka na okraj: Kuřák si nikdy neuvdemuje že smrdí, pokiaľ neprestane. A aj po tom trvá celkom dlhý čas, kým mu cigareta začne vyslovene smrdieť. Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť. Takže ten váš presvedčovací slogan by sa pekne minul účinkom. ;-D

J. Jurax 28.10.2021 14:52

To máte těžký.

Kuřákovi cigaretka, natož kvalitní doutníček či vonný dýmkový tabák, voní. Ověřeno osobní zkušeností ... :-)

V. Kolman 28.10.2021 16:50

I vy jeden smraďochu;-D;-D;-D

Faktem ale je, že nakyslý smrad z cigaret bytostně nesnáším (proto jsem až donedávna nemohl navštěvovat hospody), ale takový silně zředěný kouř z dýmkové Amfory mi kupodivu voní.

V. Kučer 28.10.2021 10:30

Přesvědčovací akce mají provádět hlavně informační prostředky zejména veřejnoprávní televize. Jako příklad slouží tento článek od Ondřeje Neffa.

J. Kalina 28.10.2021 9:47

pár postřehů: a) kdyby byl v ČR očkovaný každý, tedy pro matematiky 100% populace, leželi by v nemocnicích, případně umírali jen očkovaní. Samo o sobě by to vypovídalo o čem? Skoro o ničem! b) není třeba dělat reklamu očkování a složitě vysvětlovat, stačí stoupající čísla plus testy za prachy a spousta hrdinů najednou má zájem, A to takový, že ačkoliv jsem se registroval k 3. dávce, stále čekám na výzvu kdy mám přijít. c) roušky a respirátory jsou dobré hlavně na to, aby jste neprskali druhým do ksichtu neb pokud máte kovid je v té kapičce velká dávka, která se může ujmout, kdežto virus jednotlivě poletující ve vzduchu nemusí ani při vdechnutí spustit virózu.Imunita na těch pár kousků stačí. d) kde je logika v postoji, že se neuznává přítomnost protilátek v krvi stejně jako prodělání nemoci nebo naočkování. Já jsem si myslel, že protilátky v krvi vznikají právě očkováním nebo proděláním a nikdo neměří kolik jich tam máte a přesto to stačí na uznání neinfekčnosti??? e) nechtěl bych se dožít odborného zjištění, že kovid je sezónní událost, výskyt začne růst na podzim a koncem jara se začne stahovat. f) nechtěl bych slyšet odborníky jak po letech zjistí, že menší nemocnost mezi očkovanými je daná hlavně tím, že se chovají opatrněji a méně rizikověji než nenaočkovaní. Třeba tím, že nechodí tolik do hospod, divadel, omezují hromadné kontakty a neprovozují švédskou trojku.

K. Křivan 28.10.2021 10:04

".. umírali jen očkovaní..." Ano, ale bylo by jich podstatně méně a měli by mnohem snadnější průběh nemoci. Vůbec by nemuseli při tom umírat. Chápete blbečkové ?

Ś. Svobodová 28.10.2021 12:31

A chápete vy, že pokud se korona přenáší i mezi očkovanými, vir prostě nezmizí dokud neprojde celou populací (pokud platí, že protilátky chrání před reinfekcí na 99,9%)? A že i lehký či bezpříznakový průběh zjištěný při hospitalizaci např. s cukrovnou znamená že dotyčný leží v karanténě na covid oddělení? Jediné doposud platné plus je 10x snížená možnost zemřít přímo na covid u osob starších 65 let.

I. Lyčka 28.10.2021 14:30

Omg. Samozřejmě, že virus nevymizí, když už tady je. A i když se přenáší mezi očkovanými, nakazí jen některé, ne každého. Kdyby byli očkovaní všichni, které je možné očkovat, asi by na kovidových odděleních bylo pacientů méně. A to nemluvím o nošení roušek.

D. Bowman 28.10.2021 14:55

Jestli nevymizí, což asi ne, tak to ale znamená, že se budou všichni očkovat a to ve velmi krátkých intervalech. Nehledě na to, že ten průběh je u valné většiny zanedbatelný a smrtnost hluboko pod 1,3%, jmenovitě 0,3% i po započítání smrtí tzv. s covidem.

Co to plošné a časté očkování udělá s imunitou lidí lze jen spekulovat. Určitě jí to změní a to nejspíš směrem k závislosti na externě podaných protilátkách. A to nemluvím o možných dlouhodobých nagativních účincích, o kterých se takticky mlčí, ikdyž prokazatelně existují (ano, mohou se ukázat jako liché...a nebo ne...ADEm kumulace S protein v místech kam nepatří, krevní sraženiny, nemoc prionů atd. apod.).

Starejm a nemocnejm lidem (a vystrašenejm) je tohle samozřejmě šumák. Oni tady už tady možná dávno nebudou a děti ať si nějak poraděj, jako se státnim dluhem apod.

K. Baziková 28.10.2021 9:25

No, mne si Covid v podobě silné rýmy našel už v březnu a zanechal po sobě protilátky, jejichž hladina i po pěti měsících byla vysoká. Pak si mne zkoušel najít ještě dvakrát (stejné příznaky jako na začátku onemocnění v březnu), ale odtáhl s prázdnou, jelikož protilátky, zejména slizniční (co po očkování nejsou) ho prostě dál nepustily. Ptám se tedy, proč zrovna já bych se měla nechat očkovat?

J. Nevrkla 28.10.2021 8:16

Proč se nám Neff nesvěřil se svým covidem po očkování okamžitě? Asi čekal, jak to přežije.

Nechvalme dne před večerem. V řadě států, které začaly s očkováním dříve a intenzivněji, je většina hospitalizovaných po vakcinaci. Tečka ani zdaleka, spíše naopak.

J. Lukavsky 28.10.2021 7:33

Kdysi do naší třídy přišel pan MUDr. a všechny nás naočkoval proti pravým neštovicím, poté proti dětské obrně, pak TBC..... a nikdo ani nemukl protože spolužák Jirka byl po obrně a viděli jsme ho každý den. Dneska si někteří myslí, že se to už nemůže vrátit. Řadu nemocí které dříve kosily malé děti, jako záškrt, černý kašel, spalničky... dneska znají studenti medicíny jen z knížek, protože děti dostávají očkování. No některé alternativní maminky to odmítají a věří, že zrovna jejich děťátko to dostat nemůže, někdy se mýlí. J.L. end

I. Polák 28.10.2021 9:18

Díky za osvětu, moc hezky napsáno. My se ženou máme oba v rodině nějakého bratříčka dědečka- pradědečka, který zemřel v 10ti letech na záškrt.

D. Bowman 28.10.2021 15:05

Covid ale není ve stejné lize jako Vámi zmíněné. Ikdyž se to z médií může zdát naopak.

Risk versus Zisk, a to jak u vakcinace, tak u viru.

A ten poměr, už teď dost mizerný vzhledem k nízké smrtnosti C19, se bude zvyšovat, protože rizika plošné a ČASTÉ vakcinace na nesmrtelný korona virus budou tak vzrůstat.

Očkovat všechny a každé tři měsíce, aby se zabránilo jednomu spolužákovi s obrnou z 30ti (?), by možná oprávněně neprošlo ani tenkrát.

R. Langer 28.10.2021 7:22

"Mezi námi, po druhé dávce jsem taky covida chyt, ale odbylo se to jenom ztrátou čichu na dva týdny. Příznak, ale zanedbatelný."

Tedy asi stejně, jako cca 50 % neočkovaných, co toho kovida chytne. Fakt skvělá vakcína. ;-D