15.5.2021 | Svátek má Žofie


GLOSA: Tykání

13.9.2014

My motorkáři si tykáme. My muzikanti si tykáme. My lidi na internetu si co?

Univerzální a všeobjímající tykání mi vadí. Mám k němu odpor vybudovaný soudružským tykáním a lidmi ze sociálně-mentální třídy, kde se tyká každému.

Nemám problém si potykat s normálním člověkem. V zásadě mi nevadí ani cizí člověk, co mi napíše na Facebooku a tyká mi. Pokud to není nějaké hovado a netyká mi proto, že mi chce nadávat.

Ale jestli něco nesnesu, tak to jsou lidi, kteří tykají vietnamským stánkařům a prodavačům. “Hele, tady si vezmu tu čepici a dám ti za ni dvacku, jasný, DVA-CKU!” Zapomeňte na vzletné řeči o tom, že Vietnamci přeci umí špatně česky a nepochopili by koncept vykání. Tuhle teorii vytáhne část “vietnamotykačů”, ale stačí poukázat na to, že vietnamština má zdvořilostní obraty, takže tykání a vykání v češtině, to je věc, kterou pochopí za jedno odpoledne. No a zbytek natvrdo přizná, že jim přece nebude vykat.Větvím. Napřesdržku.

Kdyby si elegantní dáma přede mnou odplivla na chodník, tak mě to vykolejí asi míň, než když otevře hubu a začne tykat větvím.

Převzato z webu Kuřecí con carne se svolením autoraČistá podlaha včetně všech rohů? S mopem Vileda Spin & Clean to zvládnete snadno
Čistá podlaha včetně všech rohů? S mopem Vileda Spin & Clean to zvládnete snadno

Přihlaste se o testování lehkého a praktického mopu od Viledy Spin & Clean. Zaujme nejen kulatou rotační hlavou, ale hlavně pak unikátní konstrukcí...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.