Neviditelný pes

GLOSA: Tyhle hloupé pohádky o ruské propagandě...

18.2.2016

Čeští politici, novináři, stejně jako značná část intelektuálů a umělců jsou zjevně nespokojeni, znechuceni tím, jak smýšlí většina spoluobčanů. Vztekají se nad rostoucí popularitou Zemana, vadí jim sílící despekt české veřejnosti k Evropské unii a stále kritičtější výhrady ke kdysi tolik obdivovaným Spojeným státům.

Ti hloupější či prolhanější z těch elitářů to prostoduše připisují ruské propagandě.

Ruská propaganda nesporně existuje, tak jako existuje ta unijní, americká atd. Jen mi nedochází, proč je jí připisován tak obrovský vliv – schopnost zásadně ovlivňovat myšlení občanů České republiky.

Považuju to za obrovský nesmysl, cosi jako myšlenkový zkrat či trapný pokus zastřít vlastní neschopnost, duševní impotenci. Vždyť v dobách totality jsme byli doslova zaplaveni sovětskou a komunistickou propagandou, prodejní politici a novináři ji do nás hustili ve dne v noci, ale fakticky bez efektu. V Listopadu se komunistický režim zhroutil jako domeček z karet, také proto, že tu propagandu nikdo nebral vážně.

Nevidím jediný logický důvod, proč by nyní měla být ta ruská, údajně postsovětská, propaganda účinnější než kdysi. Ostatně stačí se jen podívat na ty stagnující preference otevřeně proruských, dožívajících komunistů.

Dnes, v časech relativní svobody a nesčetných internetových informačních zdrojů, je doslova směšné vymlouvat se na nějakou propagandu. To jen tihle bezradní, zhnusení elitáři a manipulátoři drze a hloupě podceňují inteligenci obyčejných lidí, kteří se odmítají nechat jimi vodit na provázku...

Převzato z JosefHavranek.blog.idnes.cz se souhlasem autora.zpět na článek