21.10.2021 | Svátek má Brigita


GLOSA: Trestní oznámení podle zákona č. 140/1961 Sb., TZ

5.2.2009

Policie ČR

Věc: trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu §250 a krádeže §247 dle zákona č. 140/1961 Sb., trestního zákona

Na základě informací v denním tisku, v souvislosti s proplácením 30 Kč poplatku za léky v krajských lékárnách, docházejí do lékáren osoby s desítkami receptů na různé léky. Tyto recepty jsou mnohdy vystaveny i na jiné osoby než je osoba vyzvedávající. Osoby, které recepty vyzvedávají, nejsou vybaveny plnou mocí, tak jak předepisuje zákon (viz například informace zde).

Tím že pracovníci lékáren vydávají léky jiným osobám, než je uvedeno na receptu (bez existence plné moci), a nechávají podepisovat darovací smlouvy jinou než uvedenou osobou (též bez plné moci), se opakovaně mohou dopouštět tr. činu podvodu. Pravděpodobně též jednají jako organizovaná skupina pachatelů.

Ti, kteří léky na cizí jméno vyzvedávají a falšují podpis na darovací listině, se dopouštějí tr. činu podvodu a pravděpodobně i tr. činu krádeže, neboť je možné že takto podvodně získané peníze zneužijí pro vlastní potřebu.

Toto trestní oznámení je proti neznámým pachatelům.

Navržené důkazy:

Výslech svědků a podezřelých osob, tiskové informace v denících, kontrola účetnictví krajských lékáren a jejich bankovních účtů, provedení kontroly úřední korespondence krajských lékáren, provedení kontrol darovacích smluv.

Policie je na základě zákona povinna konat, když se dozví o skutečnostech, které svědčí o porušování zákona. Zde mají informaci, že dochází k velmi masivnímu porušování zákona s velkou společenskou nebezpečností. Při vyzvedávání léků pro cizí pacienty též může snadno dojít k jejich záměně a tím k vážným problémům, v nejhorším případě i smrti postiženého.

V Praze 2009-02-04Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.