17.2.2020 | Svátek má MiloslavaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Tomio Okamura pod palbouŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 26, poslední: 7.6.2011 23:36, přehled diskusí

Pan Okamura:
Autor: J. Stejskal Datum: 7.6.2011 23:36

je především populista. Potom možná ještě to všechno ostatní, co jste tady napsali. Dochází k opětnému zbožnění dalšího neúspěšného vývozce turistů. (O tom prvním se tehdy také říkalo, že je úžasný a úspěšný.) Tomio na Hrad! (Tam se dá nadělat relativně nejméně škody.)

"A tito tzv "pracovití a pilní" se snaží neustále okrádat ostatní občany" pravil pan Kratochvíl (15:35):
Autor: M. Bílý Datum: 7.6.2011 17:58

To je zajímavé, mně za celý můj dlouhý život nikdo neokradl. Přesněji neokradla mě ani fyzická, ani právnická osoba. Zato mě okradl několikrát stát, ale ten netvoří "pracovití a pilní" jimž zlodějinu připisuje pan Kratochvíl. Musím dodat, že mne okrádal stát socialistický, mimo jiné i proto, aby mohl rozdávat lenochům, příživníkům a neschopným. Takže, podle mne, by měl pan Kratochvíl obviňovat spíše stát a ne lidi pracovité, mezi něž se počítám i já a proto se mi celý život vedlo dobře, aniž jsem přitom musel rektoskopovat bolševikům .

Článek prosazuje třídní nenávist opačnou než je Marxistická..:
Autor: J. Kratochvíl Datum: 7.6.2011 15:35

Nemám nic proti bohatým lidem, ale musí být toto bohatsví nabité poctivou cestou, což v naší demokracii po listopadu není obvyklé a většina bohatých ke svým majetkům přišla neoprávněně na úkor vrstvy chudých respektive střední vrstvy občanů. A tito tzv "pracovití a pilní" se snaží neustále okrádat ostatní občany.

Re: Článek prosazuje třídní nenávist opačnou než je Marxistická..:
Autor: R. Kříž Datum: 7.6.2011 17:50

ano, v nasi deokracii o listopadu to neni moc obvykle, protoze nejvic bohatnou lidi na rozkradani statniho a komunalniho majetku.

a chudi jsou ti, kteri predevsim broji proti tomu, aby se stat prestal s.at do zivota obcanu, do jejich zdravi, do jejich penezenek....

takze - mate demokraticky co chcete, vy zastance chudych a stredne chudych...

a clanek neprosazuje zadnou tridni nenavist. spravne podotyka, ze luza volici spidly a podobne uchyly je nebezpecna a jako s takovou by se s ni melo zachazet...

Tomio Okamura:
Autor: M. Procházka Datum: 7.6.2011 12:38

Proboha co se zajímáte o Okamuru,to je přece nula a nic než nula.Jeho rozumy nemá smysl hodnotit,zájímejte se o ty,kdož vedou tuto zemi do hnoje.Nějaký Okamura je jenom brepta.

Re: Tomio Okamura:
Autor: J. Poláček Datum: 7.6.2011 15:35

OK pane Procházko, tak navrhněte o koho se máme zajímat, rád si přečtu váš typ :-)

Díky za to stovnání se Špídlou, paní Kakosová:
Autor: S. Ševeček Datum: 7.6.2011 9:32

Vůči Vladimiru Š.  je i Myloš Zeman etremním pravičákem.

Natož  Kasamura.

Levicový extremismus?:
Autor: K. Luboš Datum: 7.6.2011 8:52

Proč se autorka tolik rozhorlila? Už tisíce let je to stejné. Lidé se dělí na bohaté a chudé. Bohatí se snaží majetek udržet a chudí jim ho vzít. A když  bohatí jsou moc bohatí a je jich moc málo, tak chudí, kterých je moc, a jsou opravdu hodně chudí, je prostě ekonomicky, společensky nebo i fyzicky zlikvidují a jejich majetek si rozdělí. No pak ale někteří z nich začnou bohatnout a většina chudnout... Takže celý cyklus se opakuje. Spolehlivě to funguje nejméně dva tisíce let a bude to fungovat i nadále.

Re: Levicový extremismus?:
Autor: R. Kříž Datum: 7.6.2011 17:55

nene, myslim, ze je to trochu jinak - bohati (aktivni a chytri) si najimaji hloupe, aby je chranili pred linymi....:)

narozdil od vas si ale myslim, ze na vine nejsou bohati, ale politici a urednici, kteri v "demokracii" pouzivaji stat na okradani bohatych, s jejich penezi castecne uplati luzu a zbytek si rozdeli. no a kdyz jsou moc chamtivi, tak na luzu zbyde malo, cimz se vytvori revolucni prostredi....

Ano, žene, paní autorko, a vždy hnala. I za Hitlera ! Dzp.:
Autor: K. Janyška Datum: 7.6.2011 7:24

Pan Kasamura:
Autor: S. Ševeček Datum: 7.6.2011 7:16

je demagog.

Ale šikovnej.

Re: Pan Kasamura:
Autor: V. Kusý Datum: 7.6.2011 8:28

Že by kyselé hrozny?

Re: Pan Kasamura:
Autor: Ž. Halabudová Datum: 7.6.2011 9:35

To jsou hrozny hněvu a koncentrovaná blbost.

Re: Pan Kasamura:
Autor: S. Ševeček Datum: 7.6.2011 9:38

No, minule jste zřejmě volila Véci Veřejné.

Re: Pan Kasamura:
Autor: S. Ševeček Datum: 7.6.2011 9:38

Pane Kusý, asi jste si nevšim, ale tvrzení paní Kakosové má trhlinu "zdola" - pan Kasamura je "v aktivní politice" už déle. Že dosud nekandidoval ve volbách? ... Počkejme si na výsledek.

Ten citát od AR je moc hezký:
Autor: P. Urban Datum: 7.6.2011 7:09

Teď je jen otázka, zda velké sociální rozdíly neohrožují práva jednotlivce stejně, jako rozdíly úplně potlačené. Ostatně obhájci menšin se většinou také profilují na obhajobě jednotlivců.

Ona je to otázka míry. Nemyslím, že by lidé typu Vladimíra Špidly ignorovali či dokonce podporovali třídní nenávist. Na druhou stranu je velmi těžké o takových věcech psát a zároveň nepodpořit argumenty extremistů. Což ovšem platí i o tomto článku, který by se dal interpretovat jako bagatelizace rasismu. To není chyba autorky, tomu se prostě nelze vyhnout.

Re: Ten citát od AR je moc hezký:
Autor: F. Eliáš Datum: 7.6.2011 7:19

Za sociální rozdíly si může každý rozdílník sám. Sám si ohrožuje svoje práva. Špidla, jako každý levičák, je bezesporu třídní nesnášenlivec.

Re: Ten citát od AR je moc hezký:
Autor: J. Anděl Datum: 7.6.2011 14:59

Mně se ten citát taky líbí. S tím, že každý rozdílník si může za své rozdíly sám, bych byl opatrný. Ne, že by to nebyla pravda třeba z hlediska karmického - to to pravda bude nejspíš na 100 000%. Ale z trochu omezenějšího pohledu jistě nemá každý stejné výchozí podmínky, ani co se týče rodinného zázemí, společenského a finančního a kulturního zázemí, z hlediska genetiky, vrozených dispozic či vad atp. Tak je každý člověk svým zrozením do jisté míry determinován. Tvrzení, že každý si za to může sám, se v očích někoho může tvářit, že žádná determinace neexistuje. Ohrazuji se proti němu tedy ne pro jeho obsah, ale spíš pro souvislosti, v jakých se obvykle používá. Často totiž beze špetky soucitu.

Výstižné:
Autor: P. Boublíková Datum: 7.6.2011 6:40

a pořád máme tendenci na tohle zapomínat...

no ano....:
Autor: R. Kříž Datum: 7.6.2011 6:32

... v zasade s vami lze souhlasit, autorko, ale co s tim? takovymi clanky se pouze stavite do rady tech, kteri beduji nad tim, jak je to spatne....

a ze by zrovna pan okamura byl nejaky mimoradny pravicak, to tedy podlenekterych jeho nazoru opravdu neni...

Kapitál:
Autor: Z. Jaromír Datum: 7.6.2011 4:55

Nu, ještěže ty výroky Vl. Špidly jsou z Kapitálu jen jako vystřižené, pro citaci by je tam těžko našel. Vůbec se mi zdá, a vy mě v tom, paní autorko, utvrzujete, že v současnosti u nás máme mnohem více znalců toho, co vše je v Kapitálu,  než za časů, kdy se ještě četl...

Re: Kapitál:
Autor: P. Urban Datum: 7.6.2011 7:10

On se někdy doopravdy četl ?

Re: Kapitál:
Autor: V. Váňa Datum: 7.6.2011 8:17

Musím říci, že četl. A není to nezajímavé počtení ani dnes.

Zkuste to.

Re: Kapitál:
Autor: S. Ševeček Datum: 7.6.2011 9:30

Pane Váňo, taky četl - a pro tu "vysokou zajímavost" jsem dokonce studoval Vysokou Universitu Marxismu Leninismu o rok dýl -  je to ekonomicky neutříděný paskvil.

Práce holt šlechtí, když to zaplatí Friedrich.

Re: Kapitál:
Autor: J. Poláček Datum: 7.6.2011 15:43

Cokoliv co vám dá do ruky legitimitu krást a zabíjet se hodí, i když je to paskvil (paskvil pozná stejně jenom málo lidí, a jelikož je jich málo , je snadné z nich udělat vyšinuté blázny). Nový svět bude harmonie sama o sobě, na morálku včerejška se můžete klidně vy............ já soudruh, ty soudruh !

Re: Kapitál:
Autor: I. stihelova Datum: 7.6.2011 11:26

Jak to tak  ctu, vzpomnela jsem na minulerezimni for, jeste z 60.let - Jaky je rozdil mezi Vychodnim a Zapadnim Nemeckem?- Vychodni Nemci maji Marxe a zapadni kapital.