21.11.2019 | Svátek má AlbertDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Toho Havla nám chtějí zošklivitŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 16, poslední: 3.1.2012 10:39, přehled diskusí

Tak řekněte aspoň jednu:
Autor: B. Rybák Datum: 3.1.2012 10:39

Aspoň jednu prakticky realizovatelnou, pozitivní a originální Havlovu myšlenku, která by aspoň z části mohla vyvážit trvalý katastrofální dopad např. jeho boje proti politickým stranám (politicky angažovaným občanům), který výrazně přispěl k dnešní politické "krizi" tím, že jsou strany tak málo početné, že nejsou schopny obměňovat své "opotřebované" vedení. Nebo vyvážit jím šířenou "blbou náladu", když pozitivní vidění (sklenice je napůl plná a bude ještě plnější) si všude chrání jako "oko v hlavě" a jeho udržování, stejně jako Havlem zcela ignorované ekonomické lobbování je hlavním úkolem politiků. Nebo jeho politicky velmi hloupé ukončení zbrojní výroby (ve slovenských zbrojovkách), které tak mocně přispělo k rozpadu Československa, podobně jako jím podporované udržování husákovské, na neudržitelném zvýhodňování Slovenska (rozděl a panuj!) postavené ústavě...

P.S. Snad se nenajde nikdo, kdo by tvrdil, že tím realizovatelným, pozitivním a originálním přínosem je "nepolitická politika" nebo "jeho" občanská společnost nebo "humanitární bombardování" (jak by se asi realizovalo ve světě beze zbraní?,...)...

Další nevkusný myšlenkový slepenec:
Autor: P. Kolář Datum: 2.1.2012 16:00

na věčné téma,že za všechno může Klaus.Pan autor vlastní pravděpodobně křišťálovou kouli a proto ví nejlépe,co je pro nás nejlepší.Václav Havel byl autorem absurdních dramat a svůj život prožil jako absurdní drama.Jeho přátelům se podařilo udělat i z jeho úmrtí stejné drama.A tím paradoxně znevážit i jeho odkaz.

Ano, bylo to maxiabsurdní představení,:
Autor: J. Kanioková Datum: 2.1.2012 22:38

ještě i dnes každou hodinu hlášení, v kterých místech se nalézá loď či ponton s kvítky..

Už jsem z té mediální masáže tak naštvaná, že jen jsem zaslechla první slova o pontonu, už jsem ťapla po vypnutí zvuku

Jo, a poslala jsem stížnost na Radu ČT:
Autor: J. Kanioková Datum: 2.1.2012 23:24

Neznám toho autora,:
Autor: P. Vaníček Datum: 2.1.2012 14:03

ale je to právě ten příklad netolerantního tvora k jiným názorům než svým. A že Havel na nás vyskakuje odevšad,popřít to může jen trdlo!

Dost pitomý nápad:
Autor: V. Vérosta Datum: 2.1.2012 13:34

měl ten s těmi věnci, co po tryznách zbyly, naložit je na loď, odvést do Děčína a pak je tam hodit do vody. No fuj takový bordel házet do vody, bude to sice vypadat jako pomsta skopčákům, ale pokládám to za něco, proti čemu by Havel určitě protestoval, snad to Sasíci za hranicí zase vyloví a dají někam na skládku ...

Re: Dost pitomý nápad:
Autor: J. Krejčí Datum: 2.1.2012 14:41

pochází z hlavy bývalého ministra za Stranu zelených Kocába,. Myslím si, že by mu mělo Povodí Labe udělit výraznou pokutu za znečištění vodního toku.

Re: Dost pitomý nápad:
Autor: Z. Průša Datum: 2.1.2012 18:00

Nelze než souhlasit, napařil bych tomu Kocádemeterovi 5 míčů pokuty, povinně celej rok bydlet v Chánově a zpívat 5x denně státní hymnu

absurdní drama:
Autor: M. Moravcová Datum: 2.1.2012 13:03

už by se konečně mělo dohrát. Kdo chtěl poctu vzdát  a pamatku uctít, už to udělal.

Jestli někdo smuteční truchlení považuje za svoji životní roli ( Kocáb, Moravec, Fenič a spol.)

pak hrají dost blbě.

souhlas i nesouhlas:
Autor: K. Machala Datum: 2.1.2012 12:30

S první částí článku souhlasím, bylo to zbytečné zbožšťování fajn člověka, který jako každý z nás viděl věci někdy lépe a někdy se mýlil.

S větou o lži jako státní doktríně bych polemizoval. Lhaní v politice není u nás o nic větší než jinde. A nemůžou za to jen politici, ale i voliči. Umíte si představit, že ve volbách vyhraje politik, který řekne nepříjemnou pravdu například v kterékoliv zemi EU, která má trochu větší dluhy (tj. všude kromě Lucemburska a Estonska)? "Musím vám zvýšit daně a/nebo škrtat výdaje státního rozpočtu." Proto to skoro žádný politik neřekne a bude mlžit a lhát. Co třeba věty z Německa a Francie, které pravdoláskaři nikdy nekritizují za lhaní: "Euro je naprosto stabilní a může se jednou stát hlavní světovou měnou." Nebo příjemné velmocenské zahřmění na rovinu (bez lhaní) z Francie (Chirac, Sarkozy): "Propásli jste příležitost mlčet." Jako z učebnic demokracie či lásky k pravdě?

Že státy stavějí Temelín, slyším poprvé. Temelín postaví jedině nějaká firma nebo víc firem a na jejich "národnosti" nezáleží. Jediné, co u toho je důležité, je to, aby byl postaven bezpečně a relativně nejlevněji, jak to jde.

V. Klaus se podle mne snaží dobré vztahy s Ruskem pěstovat hlavně proto, že v současné špatné situaci s eurem a EU prostě potřebuje ČR hospodářsky diverzifikovat, vyvážet do všech směrů raději dřív než později, kvůli pracovním místům a mírnění dopadu krize. Na tom není nic špatného, prostě myslí trochu dopředu. Evropská unie má nakročeno špatným směrem a reformátor ani přiznání chyb a snaha začít znovu, lépe a jinak není na obzoru. Že hrozí velké zemětřesení, asi už dnes vidí každý.

Nebudu se svým určitě ...:
Autor: J. Rojšl Datum: 2.1.2012 11:53

Nebudu se svým určitě jednodušším přemýšlením k tomuto článku rozepisovat - naprosto s ním souhlasím ...

Snad mi to někdo za rok, za dva, nějaký moudrý sociolog či psycholog vysvětlí ...

pravdoláskaři:
Autor: J. Kalina Datum: 2.1.2012 10:40

Prosím už jednou provždy si pamatovat:

 označení je vnímáno hanlivě ne pro ta slova a že by se snad někdo takto dokonce choval, ale právě pro to, že chování původních hlasatelů bylo ( a leckdy je stále) v příkrém rozporu s oběma výrazy. Když připustím, že na některé věci-jevy existuje několik různých pohledů a proč ne, tak si troufám říci, že právě ti "pravdoláskaři" se chovají k jiným názorům nejméně tolerantně a hlavně z argumentů přecházejí do osobní úrovně a ničí své oponenty. Na takovém případu pana Bátoryho nebylo ani tak zajímavé co je on zač a co říká, ale ta mediální smršť za jeho téměř zničení jako člověka. Jsou to dost často lidé, kteří jako bojují za svobodné neomezené  hlásání názorů, pokud ovšem jsou jako ty jejich. Rozhodně pro ně neplatí to známé "demokratické": Sice s tvými názory nesouhlasím, ale budu se snažit, aby jsi je mohl i nadále hlásat.

Re: pravdoláskaři:
Autor: J. Anděl Datum: 2.1.2012 14:21

Když chcete kurwu nazvat kurwou, těžko uspějete s tím, že o ní budete hovořit jako o počestné ženě, významně se u toho šklebit a pomlouvat počestné ženy v každém příspěvku v diskuzi.

Máte právo hlásat, že to je oprávněný důvod používat slova "pravdoláska" pejorativně, ale odmítám si jednou provždy pamatovat doktrínu, se kterou nesouhlasím. Naopak jí vždy a znovu budu rozvracet, neb ji považuji za lživou, jedovatou a chorobnou.

Ale právo jí říkat Vám neberu.

Já.:
Autor: Ž. Halabudová Datum: 2.1.2012 2:38

Já si myslím,že bychom měli nechat Havla spát.Kdo má k němu vřelý vztah, ať v klidu vzpomíná a ctí.Kdo má opačné pocity, ať se zamyslí zda je to nutné.Každého osobní názor.Jeden fakt na zamyšlení,ale vystupuje.Pokud někdo tvrdí, že byl téměř svatý a bez poskvrny, neví o čem mluví.Byl to normální člověk, se všemi vlastnostmi člověka.Každému jeho zbožňovateli, doporučuji přečíst : Dopisy Olze.

Re: Já.:
Autor: P. Janoušek Datum: 2.1.2012 19:04

No, a právě proto ho mám rád. Člověk z masa a kostí. S chybami i klady.

Pokud si vzpomínám da za Brežněva jsme drželi tryznu jeden den a za pana Havla tři dny. Oni určitě chtěli lidi na něj naštvat. jináč to možné není.

Re: Já.:
Autor: J. Marešová Datum: 2.1.2012 22:10

Za Brežněva jsme drželi tryznu 1 den a to dokonce s odporem . Vždy se nám hnusil, když jako státník přiletěl na letiště a rozdával "francouzáky",vzpomínám že při jeho úmrtí se nesměl hrát ani večerníček -malá dcerka se ptala proč? On ty pohádky psal? Tryznili jsme jen jeden den a to ještě z donucení - nebyl to náš satátník. Pan prezident Havel byl světová osobnost, vážený všude v celém světě, jen u našich některých občanů byl tvrdě odsuzován a nepochopen. Byla jsem překvapena kolik stovek lidí se s ním přišlo rozloučit jak se sv. Anně, pak do Vladislavského sálu a i dnes, když se vezly květinové dary,břehy Vltavy i Labe lemovaly stovky lidí, kteří se v duchu s panem prezidentem ještě loučili. Do našich dějin se dostanou jediní dva politici - TGM a Václav Havel. Prozatím po těch dalších neštěkne ani pes. Snad někomu ještě bleskne vzpomínka - Chile - propiska.