9.12.2021 | Svátek má Vratislav


GLOSA: Tak už nám kecají i do babyboxů

25.6.2011

OSN má „starosti“ s babyboxy, které prakticky zachraňují novorozence před odložením do popelnice či jinak. Jde vesměs o nechtěné děti, které jsou díky babyboxům zachráněny. Že se o ně stát dále stará, není bráno jako klad, ale prý máme mnoho dětí v ústavech. To bychom měli dávat děti na vychování do bezdětných rodin, jako to dělali Němci za války?

Za to si můžeme ale sami. Když se objeví někde poznámka, co bychom měli udělat, okamžitě se poděláme. Přece už nemáme rum, ale tuzemák, okurky ve formičkách, aby se vešly do představ unijních papalášů. Místo vuřtů máme špekáčky, cukr už nevyrábíme, ale dovážíme za cenu, kterou nám diktují. Kvalitu mléka, které od nás kupují, pečlivě hlídají, aby nám ho ošizené vraceli v krabicích jako "trvanlivé". Cenu elektřiny nám, jako dodavateli také diktují. Kde to jsme? Mají řidiči v Emirátech benzin za ceny jaké máme my?

Také se mi moc líbilo to s „utiskováním“ Romů. Kanada nás přece fest kritizovala. Vzali si je a vytvořili jim podmínky, o kterých se ani prostým Kanaďanům nesnilo. Jenže Romové u nich pracovali jako u nás, tak s nimi v tichosti „zametli“.

Nedovedu si představit, co bychom schytali, kdyby u nás začala řádit Escherichia coli. Nikdo Němcům z OSN neradil, že musí udržovat základní hygienické návyky, že se musí i sklady čistit.

Pro nás však má EU prapodivný vzkaz: „Koncerny k nám nemusí dodávat kvalitní zboží. Je to „zabaleno“ do vtipného zdůvodnění. Firmy již nemají povinnost uvádět na trh totožný výrobek stejné značky ve všech zemích, protože prý chutě lidí v jednotlivých zemích (rozumějme, východních ve směru od Aše) se liší. Proto mohou ve výrobcích určených pro tyto trhy používat například náhražky“. Asi vědí, jak naši korupčníci nás otužovali, takže naše žaludky snesou vše.

To jsme si vyzkoušeli už za komoušů. Čokoláda v Pramenu a v Tuzexu se nedala srovnávat, ale naopak pro Tuzex se nakupovala horší elektronika. Tak třeba můj JVC tape deck koupený ve Francii byl uvnitř lépe vybavený, než tentýž typ koupený v Tuzexu. A jak vidno i nadále jsme bráni jako lidé druhé kategorie. Ještě že nám předepisují, co která potravina musí obsahovat.

Ono se vlastně nic nezmění. To okrádání na kvalitě zahraniční majitelé našich supermarketů mají nyní legalizované. Pak mohou dělat slevové akce, asi jim samotným je trapné, jak nás okrádají. My holt máme jiné žaludky, sneseme hodně a naši zástupci v EU se jezdí jen nabalíkovat a nic pro nás nedělají. I dotace pro zemědělce nevyjednali, aby alespoň naši zemědělci byli rovnocennými partnery.

Co nám zbývá? O důvod víc, proč kupovat jen poctivé české potraviny, i když tuším, že mnohým je to lhostejné, hlavně že je cena o desetník nižší.

Není již čas na cepy a sudlice?

Převzato z Rottenberg.blog.idnes.cz se souhlasem autoraVyhrajte deník, který uchová jedinečné vzpomínky z prvních let života dítěte
Vyhrajte deník, který uchová jedinečné vzpomínky z prvních let života dítěte

Příběh začátku nového života, který jednou jako dárek můžete věnovat svému dítěti. Každý rok jedna otázka a tři roky odpovědí, ze kterých vznikne...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.