6.12.2021 | Svátek má Mikuláš


GLOSA: Tak nám zrušili radar, paní Müllerová

19.9.2009

Ještě, že máme do voleb dost času. Můžeme předělat všechna úderná hesla pro/proti. To je na plichtu, což neznamená, že si můžu zafantazírovat, jak mi jeden ze soudruhů napsal. Shrňme to: nejdou dělat protesty proti něčemu, co prakticky neexistuje. A podíváme-li se na východ, tak i soudruhům generálům byl vzat nepřítel. Copak si asi počnou naši soudruzi, kde se stala chyba? Najdou si nepřítele v jiné oblasti? Budeme si muset počkat. A naši aktivisté? Jejich „sponzoři" si holt odepíší celou kampaň jako ztrátu, stejně jako malé strany tuto předvolební frašku.

Radar odpískal Obama, předčasné volby Paroubek. Kontrolní otázka: Jde to souměřit? Odpovím si sám: Nejde. Zatímco Obamovo rozhodnutí svět čekal, Paroubkovo nečekali ani nejbližší, kromě toho pošťuchovatele na Vysočině. Ten potřebuje čas, protože tam rodí novou stranu, a pokud všichni zapomenou, že starého psa novým kouskům nelze naučit, může mít dost příznivců.

Zapomínám na proradarové aktivisty, ti mají přece také utrum. Podle médií jich bylo žalostně málo, takže si budou muset najít jinou hračku. To je tak, když si každý myslí, že má do práce odborníků kecat. Ať jsou to ti či oni. Odborná témata mají řešit odborníci, a neznáme-li, jak to skutečně bude, mají se i odborníci držet zpátky. Paroubkovi jistě odpadla starost se slibem americké straně ve věci radaru. Kdyby se muselo hlasovat, a to by se muselo, tak by se vyhrabaly doklady o slibu Paroubkovy vlády. Ty by se sice zpochybnily a na ověření pravosti by se ustavily parlamentní vyšetřovací komise. Dál to již znáte. Všem se ulevilo, jen mám obavy, aby ono „mírové" nadšení netrvalo krátce. V těch dálných i blízkých zemích jsou smlouvy také jen cárem papíru...

Převzato z Rottenberg.bigbloger.lidovky.cz se souhlasem autora
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.