13.8.2022 | Svátek má Alena


GLOSA: Tajemství Janouškova mozku

3.4.2013

Už je to více než rok, co jsem na svém blogu publikoval článek, který se zabýval trestným činem Romana Janouška, jenž pod vlivem alkoholu úmyslně zranil paní, které nej­dříve poškodil auto a pak ji dokonce ještě vlastním vozem sra­zil. Ukázalo se, že můj odhad přístupu policie a následně i soudní moci k tomuto nechvalně známému "lobbistovi" byl velmi realistický. Kromě Janouškova obvinění z vraždy se totiž ne­stalo téměř nic. Tohle jsem na­psal loni - dne 24.března 2012:

"Již dlouho je každému nepolitikovi v této zemi jasné, že jiná práva a spravedlnost zde platí pro vyvolené a jiná pro plebs, což jsme my, kteří si na živobytí vyděláváme prací. Ale to, co předvedla policie ČR v souvislosti s jednoznačným úmyslným trestným činem Ro­mana Janouška, už překročilo všechny meze.

Když jsem se večer díval na televizní noviny, odpověděla v nich tisková mluvčí Policie ČR na dotaz redaktora, proč byl Roman Janoušek po vyslechnutí propuštěn takto: "Pan Janoušek s policií od samého počátku plně spolupracoval, a tak byl po výslechu propuš­těn."

Jenomže všichni jsme viděli, že vůbec nespolupracoval, naopak ho policisté dokonce museli honit po parku. Přál bych vám vidět, jak se v těchto případech obecně policisté k prchajícím podezřelým cho­vají. Použijí tzv. donucovací prostředky, což kromě jiného zna­mená, že jich pěkných pár schytáte. Pak vám nasadí pouta a poměrně drsným způsobem vás eskortují k policejnímu vozu. Obvykle používají jeden z bolestivých chvatů, který podezře­lým dovolí jít pouze v předklonu.

Ale Janoušek, to je jiná třída, že. Na toho se musí opatrně. Možná, že penězi ukrade­nými našemu státu podporoval policejní vdovy, že? Vedení této země je na­prosto prohnilé a každý den nám sdělovací prostředky pro toto tvrzení dodávají stále další a další důkazy. Jestli kriminálník Janoušek neskončí ani pro tento lidsky naprosto odsouze­níhodný trestný čin ve vězení, pak bychom si asi měli připomenout dobytí Bastily. Jinak se z tohohle mara­stu už nikdy nedostaneme!"

Takhle jsem se tedy před rokem rozhořčoval nad situací okolo Romana Janouška. Roz­čilovat se mohu stále, protože podle mých informací mu policie dodnes ani neodebrala ři­dičský průkaz. Komu z nás, plebejců, by to podobně prošlo, že? Nikomu!

Sice nejsem právník, ale dokážu si představit, že za současné důkazní situace by to ob­ha­joba skutečně neměla úplně lehké. A pak se mi v hlavě "rozsvítilo".

Jedinou a možná poslední možností, jak Romana Janouška dostat úplně bez trestu na svobodu, je prokázat jeho dočasnou "nepří­četnost" z důvodu nádoru na mozku. A to už by Janouškovi obviněnému v této chvíli za pokus o vraždu stálo i za podplacení lékařů a za pár stehů na hlavě po údajné "mozkové operaci". Vše se bude jasné tak za dva, tři roky, pokud se vůbec obviněný dostane před soud.

Když bude stíhání Janouška ze zdravotních důvodů zasta­veno nebo když bude obvi­něný před soudem pro nepříčetnost osvobozen, budu si moci říci, že s vysokou pravděpo­dobností dostal Janouškův ob­hájce úplně stejný nápad, jako já...