31.3.2020 | Svátek má KvidoDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Svastika a kladivoŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 52, poslední: 15.5.2011 21:00, přehled diskusí

Milá paní Heidlerová:
Autor: H. Lukešová Datum: 14.5.2011 23:43

velice si Vás vážím, Vašeho postoje, Vašich znalostí, ale přece jenom byste neměla mluvit sprostě. Já vím, když jsem psala pod nickem kopretina, mluvila jsem také jak to hovado,stejně jako ostatní hovada a to mě ponížilo na jejich úroveň...

Náměstí Jana Palacha:
Autor: J. Novak Datum: 14.5.2011 17:33

Ono se to náměstí po válce totiž jmenovalo Náměstí Krasnoarmějců, a to jméno dostalo proto, že po osvobození Prahy tam byli uprostřed tohoto náměstí nějakou dobu padlí rudoarmějci pohřbeni. Jenže, tahle skutečnost už je dnes téměř neznámá.

Re: Náměstí Jana Palacha:
Autor: J. Pašek Datum: 15.5.2011 20:05

Prdlajs . . . žádní krasoarmějci tam nikdy nebyli a nejsou pochováni . . . .

1. Na rejdišti  a také U starí jízdárny = do konce 19 století . . . . 2.  náměstí císařovny Zity = 1916-1919 ( Zita = choť posledního rak. císaře Karla I.) . . . .3. Smetanovo náměstí = 1919 - 1942  . . . . 4. Mozartplatz = 1942-1945 . . . . .5.  Smetanovo náměstí = 1945 - 1952 . . . . 6. náměstí Krasnoarmějců = 1952-1989 . . . . 7.  náměstí Jana Palacha = 1989 - dosud 

Zlatá slova:
Autor: V. Heidlerová Datum: 14.5.2011 8:23

Článek plně vystihuje skutečnost. Já se ale přízemně ptám: Který úředník povoluje ta shromáždění v centru Prahy a na tak významných místech. Úřady by měly dát jednoznačně žadatelům o takové akce najevo, ať se schází na méně exponovaných místech. Když úřady dovedou "podle zákona" otravovat občany, proč si nenajdou nějaký zákonný fígl, jak těm komoušům ty jejich hrátky znepříjemnit?

Zeptejte se, co na to rika pan:
Autor: P. Sulc Datum: 14.5.2011 2:39

Humanitni bombarder, Pravda-Laska, malir tluste cary, kocourkovsky kral Havel, vynalezce hesla "Nejsme jako oni". Ten je za to vsi bidou, ktera je v poslednich 20 letech z komunisty.Plus hloupi lide, kteri za nim stali a podporovali jej.Konec koncu, staci cist jeho kecy , kterymi se do vseho plete, misto aby chodil na ryby a dal uz pokoj.

Re: Zeptejte se, co na to rika pan:
Autor: V. Heidlerová Datum: 14.5.2011 8:25

Občane, zklidněte hormon. Vy nebudete ten, který panu Havlovi vymezí jeho podíl na přeměně společnosti. Nechte to historii a nesvalujte všechno na jednu osobu.

Re: Zeptejte se, co na to rika pan:
Autor: E. Došlík Datum: 14.5.2011 12:24

Vážená paní, myslím si, a nejenom já, že onen Havel přeměnil tuto společnost na společnost závistivcú, a lidí, kteří k sobě ztratili veškeré dobré vztahy. Dovedl národ tam, kde se dnes nachází, asi si nechcete vzpomenout na jeho preojev k národu z konce roku 1989, kde to co řekl, je vše úplně jinak. Taky byl 1., který překročil Benešovy zákony, a dobyl Lucernu, která byla zkonfiskována zpět do vlastnictví. Tak se z něj nepodělejte, je to sedmilhář a nic jiného . . .

Re: Zeptejte se, co na to rika pan:
Autor: J. Schwarz Datum: 14.5.2011 15:36

Mně ani tak nevadí, že "překročil Benešovy zákony" či "dobyl Lucernu" - nakonec byla jeho, ne? Ale vadí mi, že ji prodal za velmi nadsazenou cenu panu Junkovi z Chemapolu, takto agentu STB, a onen Chemapol, zkrachovav, zanechal po sobě daňovým poplatníkům osmimiliardovou sekeru. Sekeru, která vznikla i díky podobným "nákupům" jako bylo pořízení Lucerny. Škoda, možná, že kdybych měl "známé nahoře" nebo byl dostatečně vlivným "revolucionářem", mohly ode mne taky  koupit třeba "Lesy české republiky" starou Skodu 105 za pár desítek milionů. Dnes jsem mohl být za vodou a bydlet někde v severní Itálii...

Re: Zeptejte se, co na to rika pan:
Autor: M. Stuchlik Datum: 14.5.2011 18:14

Havel společnost  nepřeměnil na psolek závistivců, ona taková už dávno byla. Jen to dnes Klausjugend vydává za přednost a ostatní tomu věří.

Re: Zeptejte se, co na to rika pan:
Autor: E. Došlík Datum: 14.5.2011 19:26

Určitě nemáte pravdu, anebo jste žil v jiné galaxii . . .

Re: Zeptejte se, co na to rika pan:
Autor: V. Heidlerová Datum: 14.5.2011 21:22

Dobré vztahy vzaly za své po r. 1948. kdy se lidé pro svůj klid a posici přiklonili k přehlížení komunistických zločinů, začali se udávat, kádrovat, atd.atd. Strach dělá z lidí buď pasivní hmotu, nebo divoké šelmy. Lucerna patřila Havlově rodině, vždyť ji postavil jeho otec.  Nikdo nemůže přeměnit charakterního člověka v bezcharakterního, v závisivce, pokud by onen neměl v sobě zárodek špatných vlastností. Tak se mi zdá, že závistivcem jste v prvé řadě Vy.

Re: Zeptejte se, co na to rika pan:
Autor: E. Došlík Datum: 14.5.2011 23:01

Paní Hiedlerová, když nemáte potuchu o Lucerně, tak neplácejte nesmxsly. Lucernu postavil ing.V.Havel - dědeček ukecaného Havla, a to v roce 1907 - 1921, podle návrhu S.Bechyně, a projektu J.Čamského a V.Havla.. Měl to být původně hokejový stadion.

O vztazích už raději nemluvte, protože si pletete pojem s průjmem. O charakteru tohoto člověka mluví zmíněný projev z konce roku 1989, který jste záměrně obešla. Na jeho konto můžeme připočíst několik vražd a dalších deliktů, když dal rozsáhlou amnesti stejným lumpům jako je sám. Takže si pozametejte před svým prahem, a že jsem já závistivcem si můžete vymazat ze své slepičí paměti.

Re: Zeptejte se, co na to rika pan:
Autor: V. Heidlerová Datum: 14.5.2011 23:15

Kuš, ty hubo nectná. Omlouvám se za omyl v určení stavitele, pravdou ovšem je, že to Havlům patřilo.  Vaše mluva je hodně podobná slovnímu průjmu ze 4. cenové, na mne si nedovolujte a moc si nevyskakujte při srovnávání velikosti mozků. Podle Vašich výplodů máte mozek hodně velký, ovšem bez závitů, který by měl pro studenty mediciny býti uchován ke studii anomálií ve formaldehydu "na věčné časy". Také pro Vás bude užitečnější, zvednete-li svou těžkou pr....., která určitě váží víc, než Vaše úschovna myšlenek, a půjdete uklízet před barák, uděláte radost mamině a sousedům a budete aspoň k něčemu užitečný.

Pana Havla jsem slyšela mluvit několikrát koncem r. 1989 "live", nevím, jakým proslovem se pořád oháníte. Nevím, že by Havel vraždil a byl delikventem, to snad pouze ve Vaší kohoutím mozku, který se Vám přestěhoval do sedacích nižších poloh. A Ty si vymaž ze zbytků své chabé paměti, že se lidé v disakusi mají urážet. Jak vidíš, není nic lehčího, já to také dovedu. Jsi nějaká narudlá předkožka.

Re: Zeptejte se, co na to rika pan:
Autor: E. Došlík Datum: 14.5.2011 23:30

Heidlerová, celou dobu jsem byl slušný, ale teď jsi ty jedna čubko předvedla. Zo vy hrdinové umíte, když se vaší ješitnosti někdo dotkne začínáte chrilt lávu sprostých nadávek a nic jiného nesplodíte. Te je vidět v tvé reakci na můj příspěvek.

Re: Zeptejte se, co na to rika pan:
Autor: V. Heidlerová Datum: 15.5.2011 9:42

Hááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá

Re: Zeptejte se, co na to rika pan:
Autor: P. Sulc Datum: 14.5.2011 18:25

Mate pravdu, pani Heidlerova, on nebyl sam. Vzdyt mel spoustu kamaradicku-poradcu, byvalych to soudruhu. Vsak byl vtip, ze na Hrade budou pristavovat dalsi patro, aby meli kam dat poradce pana presidenta..A pak si zacal malovat odznacky a rozpadla se mu republika.

Re: Zeptejte se, co na to rika pan:
Autor: V. Heidlerová Datum: 14.5.2011 21:16

Odsoudit a kritizovat je velmi snadné, ale zahloubat se, jak jsem JÁ byl(a) statečný, co JÁ jsem udělal(a) pro změnu totalitního řádu, jsem natolik čistý(á), že mohu soudit druhé atd-atd. - to už nikoho ani nenapadne. Všichni se považujeme za "slušné" lidi, ale neudělali jsme NIC, on aspoň něco vykonal, třeba i s chybami, neb mýliti se  je lidské. Jak byste se Vy choval v jeho situaci? Co děláte proti vlivu dnešních komoušů?

Re: Zeptejte se, co na to rika pan:
Autor: P. Sulc Datum: 14.5.2011 23:53

Mila pani Heiderova, ja proti vlivu komunistu nedelam nic, leda ze v discusich si vyplachuji tu svou nevymachanou hubu pripokalenymi Cechacky, kteri jen cumi do bedny a zajima je jen fotbal, ci hokej a kteri povazuji prohrany zapas se Svedy za horsi narodni nestesti, nez treba dozivotni imunitu poslancu. Nedelam jinak nic z toho duvodu, ze jsem v67 mel dosti kuraz na to, abych bez znalosti jakychkoliv slusnych jazyku odesel do Vidne, kde jsem se zivil, ozenil a za celkem 15 mesicu emigroval do USA.. Ze i zde to jde od deseti k peti jiste sama dobre vite, nicmene, kdyz jsem druhy tyden v Praze, kazdy rok, preziva tam jeste neco malo mych kamaradu, tak si rikam: zaplat pambu ze uz jedu pozitri domu, ty noviny plne korupcnich a nikdy neresenych afer, to uz je na me moc. Pani Lukesova vas chvali, tak tomu verim. Mejte se primove a at se vam vydari weekend. Tady zase zapinam elektricka kaminka.

Re: Zeptejte se, co na to rika pan:
Autor: H. Lukešová Datum: 15.5.2011 0:04

Pane Šulci, máme mnohé podobné názory, např. na sionismus a antisemitismus. Jste na straně Izraele, stejně jako já, ale rozhodně nejsou všichni Češi primitivní ožralecčtí burani žeroucí vepřo-knedlo-zelo. Ano, jsou mezi námi Čechy póvl, píšící strašné věci na internetu, lidi, ze kterých by se např. dali verbovat kápa do Osvětimi, ale zdaleka nejsou všichni Češi stejní, mezi Čechy je dost slušných lidí, znám jich spoustu jak ze školy, tak v životě...Copak jsem já nějaký primitivní Čecháček čumící na televizi požírající vepřo-knedlo-zelo...? Upřímně je mi hokej naprosto ukradený, když skončíme čtvrtí, no a co, svět tím neskončí.

Re: Zeptejte se, co na to rika pan:
Autor: P. Sulc Datum: 15.5.2011 0:41

Ja vim, ze nejsou vsichni stejni. Nemam rad cernochy, nicmene znam mezi nimi nekolik vybornych lidi. Tak to jiste bude i z cikany. Jenze na ulici se jim pro jistotu vyhnu, tyto mensiny maji na konte pres polovinu kriminality. A tak nejak to bude z ceskou narodni povahou. Nektere narody jsou spise bojovnejsi, nebojacni, Cesi naproti tomu bazlivi, sedici radeji na dvou zidlich, zavistivi, stale cekaji az jim nekdo z necim pomuze  //Americani nam nic nedali na povoden, pamatujete? Nebo: NATO nas bude chranit. Ne ze ted se muzeme lepe chranit s NATO.Atd//a casto se maji za stred sveta, ktery, jak znamo, se jim obdivuje. A ne a ne se zbavit nenavisti k Nemcum , ba ani nelasky k Polakum a Madarum. Pomordovani Sudetaku, to prece nestoji za rec, oni nas zradili, to si zaslouzili a tak podobne. Hnus, ze?.Ja se sice nestydim ze jsem se narodil jako Cech, nemel jsem na to konec koncu zadny vliv, ale zase se s tim nijak nechlubim. Nejsem hrdy na misto narozeni, ale na to ze jsem zmaknul jit mezicizi lidi, uzivit se tam a dostat nove obcastvi, to ano, to chtelo nejake usili.

Re: Zeptejte se, co na to rika pan:
Autor: H. Lukešová Datum: 15.5.2011 1:06

Ano, nenávist k Němcům, Polákům nebo Maďarům je špatně, i pomordování Sudeťáků je rovněž velmi velmi hrozné, to se obhájit nedá, sudeťáci, kteří byli nacisti měli být postaveni před soud, to je pravda, ale přesto nechci soudit, v této vypjaté době jsem nežila...Jinak Vás chválím, že jste se v USA vypracoval, uživil se, naučil se anglicky to ano, to máte můj obdiv, ne každý to dokáže...

Re: Zeptejte se, co na to rika pan:
Autor: P. Sulc Datum: 15.5.2011 1:34

No, s tim vypracovanim to neni tak zle: milionar nejsem, jednou, dvakrat za rok jedu do Evropy, ted spise jednou, jsem chcipacky dedek. Jinak si ziju poklidne, z rozvedenou zenou jsme pratele a kamaradka mi z Ceska pres 40 let posila knihy, mam jich asi pres tri tisice, cesky i anglicky, ty ale spise non-fiction. Ted uz jen cekam az si pro mne prijde cert, vsak vnoci slysim jak brousi vidle , jak padaji polena ku kotly a mumlaji moje jmeno.

Rad bych vedel kde je Pavel Vandas, dlouho jsem od nej nic necetl. Mam na nej adresu, ale nechci otravovat. Jinak docela zmizel "V.Pavel' byl to dosti otresny chlapik, ale cist jeho pitomosti byla temer legrace.

Re: Zeptejte se, co na to rika pan:
Autor: H. Lukešová Datum: 15.5.2011 12:06

Tak V.Pevel je vybanován a Pavel Vandas skutečně dlouho nenapsal žádný článek...

Re: Zeptejte se, co na to rika pan:
Autor: P. Sulc Datum: 15.5.2011 21:00

Zrejme jsem dosti zhloupnul, ale nevzpominam ze bych kdy slysel slovo "vybanovan", to uz asi delaji ta leta..Sice nerikam "cistonosoplena", nicmene vyznam nekterych slov mi bud unika ci stve.Jako treba oblibene slovo "oslovily"  Obrazy me oslovily, pri nejake soutezi "firmy me oslovily, atd atd. Uzijte si nedeli.

Naprosto logicka uvaha:
Autor: J. Dlouhy Datum: 14.5.2011 1:20

a odpoved na otazku jak je to mozne je podle me jednoducha. Mysleni prevazne casti ceske populace bylo a zustava bolsevicke. Diky uspesnemu brain-washingu z dob totality, vrozene, bolsevikem podnecovane zavisti a take nechuti priznat si svuj podil viny na minulosti. To, ze vetsine zlocinecke symboly moc nevadi a skoro nikdo proti nim neprotestuje, se da tlumocit tak, ze by ji ani moc nevadil navrat do stareho rezimu.

Re: Naprosto logicka uvaha:
Autor: V. Heidlerová Datum: 14.5.2011 8:27

Tak, tak, za bolševismu to bylo jednoduché - držet hubu a do ničeho se neplést. Pokud jste chtěli nadstandard, mohlo se spolupracovat atd.atd.  A rohlík byl za 30 haléřů. Lidská blbost je věčná.

Re: Naprosto logicka uvaha:
Autor: M. Trhlík Datum: 14.5.2011 9:01

Paní Heidlerová,máte pravdu,že za bolševika se muselo držet hubu a do ničeho se neplést.Jestli Vám stačí,že dnes můžete pronášet co chcete,ale stejně to nikdo nevnímá,tak je to stejně k ničemu.Kolik Vašich připomínek už bylo akceptováno? Myslím si,že žádná,stejně tak jako stovky dalších.Politici si stejně dělají co chtějí.Rozdíl je v tom,že dříve za tím stáli pouze komunisté a dnes se jednotlivé strany předbíhají v tom,která toho zkazila více.To  není volání po minulém režimu,ale výzva ostatním stranám,aby dokázaly,že jsou daleko  schopnější než levice.Ta  čeká na každou nepodařenou věc a využívá jí ve svůj prospěch.Bohužel i pravicoví politici,mají někdy daleko větší zájem se zviditelnit osobně,než řešit problémy.Tak,kde bude hranice té lidské blbosti?

Re: Naprosto logicka uvaha:
Autor: P. Sulc Datum: 14.5.2011 18:38

V podstate mate pravdu, dnesnim politikum opravdu nejde o nic jineho,nez jak si co nejvice nahrabat, viz Gross. A o blaho statu jim nejde vubec. Komunisti meli alespon jakous takous zodpovednost za stat. Nakradli si take, ale hlidali jeden druheho, nikdo nechtel delat druheho Slanskeho ci Baraka, a tak v kradeni zustalo jen u vily ci "chalupy". Rozhodne to nebyly stamiliony ci dokonce miliardy. Jenze: kdyz si to lide nechaji libit?????? Nejvetsi trgedie dnesnich dnu neni zadluzenost statu a korupce, ale prohrany hokej.Takze narod ma co si zaslouzi.

Re: Naprosto logicka uvaha:
Autor: E. Došlík Datum: 14.5.2011 12:28

Paní Hedlerová, rád bych si přečetl váš životopis, mám ten dojem, že za bývalého systému jste držela hubu a krok, a nyní si hrajete na odbojnici! Asi počítáte, že vám pokud máte důchod přispějí poplatníci přídavek 2500.-Kč.

Re: Naprosto logicka uvaha:
Autor: S. Netzer Datum: 14.5.2011 13:54

Ubožáku, argumentovat neumíš, ale o to víc jsi sprostý.