1.12.2021 | Svátek má Iva


GLOSA: Stíny muzejní noci

3.6.2009

Podsvětí - Vandasovi spojenci

V Muzeu romské kultury (MRK) se nesejde během žádného jiného dne tolik zájemců jako v den, kdy probíhá Brněnská muzejní noc. Letošní sobotu 16. května jich přišlo rekordních 3 800. Většina z nich jsou Neromové.

Zatímco během roku je problém dostat část romských tiskovin mezi Neromy a v knihkupectvích a dokonce i na univerzitách někdy zůstávají ležet netknuté, v noci 16. května se po všem romském, ať už to jsou brožury nebo romské jídlo, v MRK doslova zaprášilo. Přichází sem totiž opravdoví přátelé multikulturní společnosti, kteří to vzhledem ke svému kladnému vztahu k Romům mnohdy nemusí mít lehké zase „mezi svými“, tedy českou většinou, co by do MRK asi nevkročila.

Čórnout ten den pěti z nich, z toho jedné starší paní, batohy, peníze a cennosti, stejně jako posbírat cenné věci z kanceláře muzea a vybrakovat dodávku firmy zařizující v muzeu občerstvení vyžaduje značnou dávku otrlosti. Vandas a jeho náckové z Dělnické strany se po takové zprávě samozřejmě zaradují. Svoje semena pochybností a nenávisti totiž vždycky lépe zasévají tam, kde jim terén dopředu zkypří jejich nepřímí spojenci z podsvětí. Podle toho je potřeba se příště ke známým kapsářským firmám při jejich vstupu na pracně připravované a jinak naprosto bezvadné „multi-kulti“ akce chovat.

LN, 26.5.2009

Autor je šéfredaktorem listu Romano hangos / Romský hlas (www.srnm.cz)Nevíte, jaký dárek koupit blízkým k Vánocům? Mrkněte se na tipy z redakce
Nevíte, jaký dárek koupit blízkým k Vánocům? Mrkněte se na tipy z redakce

Zná to asi každý, Vánoce se kvapem blíží a vy možná nevíte, jaký dárek pro své milované pořídit. Inspirujte se tipy z redakce a využijte slev při...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.