17.1.2022 | Svátek má Drahoslav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 7.12.2021 15:44

Je to smutné ...... Ale mně taky asi tříkrát ukradli stěrače, zrcátko a zadní mlhovku. A nepsal jsem to do novin.

Ale mě nadzvedává neustálé drzé (20 měs.) hulvátství:

1. Koncernů chemických, které hlídají účetní uzávěrku.

2. Politiků, kteří jasně dávají přednost jednomu jedinému názoru.

3. Politiků, kteří si pletou názor "Kubka/výrobce zdravotní alchymie" s fakty.

4. "Lékařských" odborářů, kteří z kanceláře budou rozhodovat o zdraví jednotlivých občanů ČR.

5. Kšeftařská ignorance suchých faktů, vystrašenost běžné populace, která si pomáhá pohádkami, že "někdo" (navíc) zemřel.

Ve vsi, kde se narodila moje maminka (cca 200 duší) nezemřel ani jediný! Přímo, dle toho politického zadání. Zemřeli dva sousedi, skoro přesně jako už tisíc let předtím!!!

Pan Neff by mohl jít do televize ...........

Dále viz statistika úmrtí v ČR za (nejlépe) posledních padesát let. Rekordy televizní za týden mě nezajímají. Těm šplhají neustálé rekordy až do ...... Rozhodně si nenechám "resetovat" můj dnešní den Augustovou.

J. Brunner 7.12.2021 19:26

R^

V. Braun 7.12.2021 19:29

Do té statistiky jste se ovšem ani nepodíval, neboť tam jsou jasně vidět covidové nadúmrtě. Například běžný týdenní průměr je cca 20 osob na sto tisíc obyvatel, v covidových týdnech loni na podzim a letos na jaře to šplhá skoro na dvojnásobek.

https://www.czso.cz/csu/czso/obypz_cr

Š. Hašek 7.12.2021 21:02

Podíval.

Život není přímkou, ale grafem. Tak šplhejte. O tyči i laně. A kochejte se tím, že v pondělí to bylo jinak než v sobotu.

A neberte to týdenně, to je starý. Berte to po minutách. Podle televize.

Mám dojem, že jste v exaktních vědách skončil ve druhé třídě. Potom už jen ty pocity a vyprávěnky.

Tak ať Vám žije Vaše TEČKA! Braune.

M. Veleba 7.12.2021 14:49

Je mi to strašně líto, ale pan Neff mě poslední dobou pěkně štve tím, že jeho články postrádají logiku a jsou plné demagogie. Copak slušní lidé s nějakým názorem na očkování a svobody mohou za to, že se stejnými názory ohánějí vandalové? Když prohlásí zločinec, že je fanoušek Erika Claptona, znamená to nutně, že já jako jeho fanoušek se mám zamyslet, jestli ta hudba není závadná? To je tak pitomé, až to hezké není.

Š. Hašek 7.12.2021 16:52

Souhlas!

L. Dočekal 7.12.2021 13:35

Já v tom spíše vidím akci nějakejch zfetovanejch nebo ožralejch výrostků.

Š. Hašek 7.12.2021 16:58

Vandalismus hajzlů, který ČT09 (a Pithart) povýší přímo na organizovaný útok proti integritě/hodnotám ČR! Ale uznejte, že "mezi domovnicemi" to bude zpráva dne. Co zas ti neočkovaní!!!!

Majitelů vozů mi je líto. Nastoupí pojišťovna. Neffa už mi začíná být líto. Taky.

V. Braun 7.12.2021 19:37

Pojišťovna? Ta jen pokud měli havarijní, i tak tam bude spoluúčast a kdoví jaká ustanovení na tento typ vandalismu. Pochybuji, že se pojišťovna vyplatí.

P. Holfeld 8.12.2021 6:56

A co když je vše jinak. Jako starý konspirační teoretik, to vidím tak, že příznivci očkování z vyšších kruhů, najali skupinku individuí a zaplatili jim, za provedení akce, za účelem svalit vinu na odpůrce očkování a tím je zdiskreditovat. Máte důkazy, že se mýlím? Protože pokud ne, pak je můj názor stejně průkazný, jako ten Váš.

F. Zrcek 7.12.2021 13:17

Podobné skutky jsou symptomem toho, že ve společnosti vzrůstá potlačovaná nenávist. O důvodech se dá spekulovat, léčit se to nejspíš nedá.

Nikdy nedalo tolik úsilí najít konsensus na cokoli, jako dnes. Dokonce ani před pádem bolševika. Není to omezeno na konkrétní stát nebo společenskou entitu - nenávist bublá napříč společností jako přetlakovaný papiňák. Západní státy, které nás nedávno chtěly učit demokracii, teď samy v šíření nenávisti jasně vedou. Je to tím zajímavější, že všeobecný trend je ustupování agresorovi, který stojí z pohledu vládnoucí skupiny na správné straně barikády. A platí to jak pro progresivní levici, tak i konzervativní pravici. I ta neúnosně a kontraproduktivně hrotí situaci všude tam, kde vládne. Markantní příklad jsou třeba polské protipotratové zákony.

Otázkou je, odkud se ta nenávist v lidech bere. Jedna z příčin může být výchova dětí frustrovanými rodiči a pedagogy. Na jedné straně je přemíra tolerance k frackovským projevům a všeobecný nedostatek reálných pozitivních příkladů. Nebo naopak kladení přehnaných požadavků a nesplnitelných úkolů. Obojí dítě spolehlivě přivede k frustraci už od mala. Klasická odpověď je příklon k pubertální partě, v lepším případě s chováním na hraně zákona. V tom horším, typickým pro současnou společnost, jedinec uvnitř skupiny podléhá cíleně šířeným autoritativním demagogiím. Internet a sociální sítě se staly účinným prostředkem k vymývání mozku i dobrovolné rezignaci na vlastní názor.

J. Kraus 7.12.2021 11:10

Dělení lidí nemusí být jen covid - necovid. Můžeme je dělit i na v zásadě positivní a v zásadě negativní. A ti negativní se chytají všeho, na čem se můžou ve své negaci vyžít. Kdyby tady byly desetitisícové demonstrace pokojných občanů rozháněné vodními děly, šli by dělat bugr tam. Takhle aspoň prořezávají pneumatiky. A klidně to mohlo být i tak, že je prořezal nějaký neodpírač, který chtěl ty odpírače zdiskreditovat. Ale tohle všechno přece autor sci-fi musí vědět.

J. Hajský 7.12.2021 10:36

Dovolím si malou poznámku, možná off topic.

Onemocnění covidem může postihnou t každého. Přesto nabádání k očkování (případně jeho nařízení v budoucnu) je jistou částí obyvatel považováno za projev totality. Antivaxeři dokonce proti tomu pořádají demonstrace.

Zrovna tak každého postihne zdražení energií a následně všeho, neboť energie je potřebná pro každou výrobu a dopravu. Čeká nás (kromě pár vykuků, kteří na tom bohatě vydělají) výrazné snížení životní úrovně.. A to vše kvůli Green dealu, který minulá i budoucí vláda na příkaz EU podporuje.. A demonstrace proti totalifě v podobě Green dealu nikde.

Opovážím se malého exkurzu do historie. Bratři Mašínové rozdělují národ. Pro jedny vrazi, pro druhé stateční bojovníci proti totalitě. A Mašínové svůj boj začínali zapalováním stohů JZD, jako symbolů totality zbídačující obyvatele. Co jim ty stohy zemědělské suroviny provedli?

T tak se s tochou nadsázky ptám: Vstanou noví Mašínové. kteří budou bojovat proti totalitě ničením polí slunečních panelů, které přinášejí zisky svým majitelům a zvýšené ceny elektřiny všem ostatním?

A jako jsou demonstrace proti očkování, budou také demonstrace za neplacení emisních povolenek a proti zavírání odsířených a uhelných elektráren jako symbolu totality?

P. Dvořák 7.12.2021 10:51

Mašínové, jak píšete, začínali zapalováním stohů JZD, jako symbolů totality zbídačující obyvatele. Dobrá.

Ale článek byl o poničených autech lékařů a sester z JIP. Což není demonstrace proti očkování, ani za neplacení emisních povolenek a už vůbec ne proti zbídačování obyvatel.

J. Hajský 7.12.2021 11:10

Pžedeslal jsem, že příspěvek bude trochu off topic. Snad jsem jasně zdůraznil, že hlavním tématem příspěvku, který navazoval na boj části obyvatel proti očkování je podiv, že nikdo tak masivně neprotestuje proti Green dealu a v jeho důsledcích proti zdražování energií.

Obracení vzteku z pobízení k očkování proti zdravotníkům, kteří mají v popisu práce ho provádět samozřejmě považuji za největší svinstvo.

R. Langer 7.12.2021 12:24

Green Deal občané pocítí pořádně tak za rok, za dva. Pak se bude protestovat. Buzerace kvůli kovidu se*ou lidi už dva roky, a skutek utek, tak se teď holt protestuje. Chce to čas. ;-)

P. Dvořák 7.12.2021 13:16

Jsou to duševně narušení přizdisráči, kteří na vás bafnou z úkrytu nebo vám počmárají auto. Kdyby byli v davu, budou zezadu házet dlažební kostky. V čele průvodu by nikdy nešli.

M. Veleba 7.12.2021 14:43

Represe, zákazy vstupu, pokuty a odstranění ze společenského života, tomu říkáte nabádání ? 8-o

J. Jirka 7.12.2021 10:13

Koukám, že v Astonových očích jsou propagátoři vakcinace lidé s hrdě vztyčenou hlavou, zahledění do zářivé budoucnosti (jak to my starší známe ze socialistických plakátů), zatímco odmítači jsou samozvanci, zaprodanci a ztroskotanci, kteří ruší slušným očkovancům klid na práci.

To jsme to dopracovali...

P. Dvořák 7.12.2021 10:15

Fakt je to v článku nebo jste ožralý?

J. Jirka 7.12.2021 10:21

Nestačí jen slabikovat, musíte chápat i obsah a smysl textu...

J. Novák 7.12.2021 10:27

Ano, hlavně to chápat tak nějak stranicky, uvědoměle, jako to chápete vy. Všichni ostatní jsou minimálně pomýlení, co? Absolvent VÚML, nebo jen iniciativní pohrobek?

J. Jirka 7.12.2021 10:31

No, z vašich slov VÚML přímo čiší... ;-D

R. Langer 7.12.2021 12:26

A jak to chápete vy? Nebo to nechápete? ;-D

P. Dvořák 7.12.2021 10:37

Raději to budu dál chápat jako každý jiný, normální člověk.

R. Langer 7.12.2021 12:26

Ano, tím vlastně chcete říct, že to nechápete... ;-D

P. Dvořák 7.12.2021 12:47

Vážně to tak chápete?

J. Farda 7.12.2021 12:23

Jurodivě? ;-)

B. Rameš 7.12.2021 9:49

Ale Astone, každá, doslova každá myšlenka v dějinách byla zneužita různými exoty a darebáky. To bychom si nesměli myslet a hlásat nic.

J. Nevrkla 7.12.2021 9:10

Ano, lidé háji svobodu proti diktatuře. To se sluší. Občas to neprávem schytaji pěšáci, kteří žádnou válku nechtěli, ale tak to ve válkách je vždy.